PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rusca Kitap Önerileri

Sayfa : [1] 2

rock_
23-08-10, 18:59
Merhaba, ben Rusca calismaya yaklasik 1 hafta önce basladim...Rusca kitap almak istiyorum kendi basima ögrenecegim.Internetten olmuyor, bir yere kadar...Alistirmalari, telaffuzlari olan, vurgularini yazan Türkce anlatimli bir kitap istiyorum...Cok ayrintili olmasin ama cok da basit olmasin, internetten farki kalmiyor o zaman...Önerilerinizi bekliyorum...

Aslihan D
24-08-10, 00:34
Piyasadaki Türkçe kitaplardan benim bildiğim en iyisi, Ataol Behramoğlu'nun Türkçeye uyarladığı 50 Derste Rusça. Vurgular var, alıştırmalar sınırlı ama var. Başında okunuşlarla ilgili açıklama da var. Zaten CD'si de var. Okunuşlara o da yardımcı olur. Yanında dilbilgisi konularının daha ayrıntılı açıklaması için Fono'nun Rusça Dilbilgisi kitabı kullanılabilir. Türkçe kitap diye tutturmazsan Rusya'ya Doğru (Дорого в Руссию) başlangıç seviyesinde en iyi kitap. Dilbilgisi konularında egzersiz için Russian in Exercises var. (Multilingual Yabancı Dil Yayınları, yazarları da S.A. Khavronina ve A.I. Shirochenskaya) Kitap İngilizce ama egzersizler çok ve iyi. Eğer İngilizcen yoksa da bu kitabı kullanabilirsin. Arkasında cevap anahtarı da var. Rusya'ya Doğru ve Russian in Exercises için biraz daha açıklama istersen benim internet sitemde var. Aslında yalnız çalışacaksan dördünü de almak iyi bir fikir olabilir.

Rusça yalnız başına öğrenmek için biraz zor bir dil. Yeterli zaman ve paran varsa, bence en azından başlangıç için, bir kaç aylığına iyi bir kursa gitmeyi düşün.

Kolay gelsin. Desteğe ihtiyacın olursa, buradayız.

rock_
24-08-10, 01:37
Cok tesekkür ederim...Rusya'ya Dogru kitabini anlayabilir miyim ki ? Sonucta fazla bilgim yok Rusca konusunda...
Dediginiz diger kitaplari almayi düsünüyorum, kitapcilara bakacagim.
Kurs düsünmüyorum, cok fazla yararli site buldum, bu kitaplari alacagim, henüz anlamasam da Rusca TV izliyorum, internetten Radyo, müzik dinliyorum, arkadaslarim var Rus internetten, kendim ne kadar ögrenebilirsem...Elimden geleni yapacagim.
Tekrar sagolun.

Aslihan D
24-08-10, 09:38
Cok tesekkür ederim...Rusya'ya Dogru kitabini anlayabilir miyim ki ? Sonucta fazla bilgim yok Rusca konusunda...
Dediginiz diger kitaplari almayi düsünüyorum, kitapcilara bakacagim.
Kurs düsünmüyorum, cok fazla yararli site buldum, bu kitaplari alacagim, henüz anlamasam da Rusca TV izliyorum, internetten Radyo, müzik dinliyorum, arkadaslarim var Rus internetten, kendim ne kadar ögrenebilirsem...Elimden geleni yapacagim.
Tekrar sagolun.

Diğer kitaplar olursa, bence, anlarsın. Ama bir de kitapçılarda bak, azıcık karıştır, sen karar ver. Tekrar kolay gelsin.

rock_
25-08-10, 23:15
-Adim Adim Rusca, Kurmay Yayinlari
-Rusca Ilk Adim, Fono Yayinlari
-Rusca Dilbilgisi, Fono Yayinlari
-50 Derste Rusca, Sosyal Yayinlari

Bunlari bulabildim kitapcilarda, aralarindan hangisini tavsiye edersiniz, ben kararsiz kaldim...

rock_
26-08-10, 20:03
Cevap yok mu :( Yarin kitap alisverisine gidecegim, karar vermem lazim ama veremiyorum.

LukeSkyWalker
26-08-10, 20:07
http://robertbonnett.files.wordpress.com/2009/09/russian-for-dummies.jpg

Amazon.com: Russian for Beginners (9780064632874): Charles Duff, Dmitri… (http://www.amazon.com/Russian-Beginners-Charles-Duff/dp/0064632873/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1282842497&sr=8-1)

Amazondan alabilirsin, eğer para vermek istemiyosan ebook olarak indirebilirsin google amca sayesinde( Your responsible for downloading copyrighted material, I just mentioned this for educational purposes :D:D:D)

rise&shine
26-08-10, 20:13
http://robertbonnett.files.wordpress.com/2009/09/russian-for-dummies.jpg

Amazon.com: Russian for Beginners (9780064632874): Charles Duff, Dmitri… (http://www.amazon.com/Russian-Beginners-Charles-Duff/dp/0064632873/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1282842497&sr=8-1)

Amazondan alabilirsin, eğer para vermek istemiyosan ebook olarak indirebilirsin google amca sayesinde( Your responsible for downloading copyrighted material, I just mentioned this for educational purposes :D:D:D)

Tabi, ben de tamamen saf ve temiz amaçlarla diye yaklaşık 8 GB indirmişim, şimdi fark ettim ! :D

LukeSkyWalker
26-08-10, 20:16
Tabi, ben de tamamen saf ve temiz amaçlarla diye yaklaşık 8 GB indirmişim, şimdi fark ettim ! :D

8gb neki hocam, sırf bu iş için VDSL2 ye geçtim :)

rise&shine
26-08-10, 20:18
8gb neki hocam, sırf bu iş için VDSL2 ye geçtim :)

Ben başlangıç sayılırım daha bittiğinde 60-70 GB bir şey olur artık, ama yedeklemesi var, o sorun. Taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum.

LukeSkyWalker
26-08-10, 20:19
Ben başlangıç sayılırım daha bittiğinde 60-70 GB bir şey olur artık, ama yedeklemesi var, o sorun. Taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum.

Seagate external 1tb öneririm :) 2 tane doldurdum :D:D:D:D:D sıra 3. sünde Digitürk ü söktürdm bu naret sayesinde, ne tv ye, nede ligtv ye para veriyorum :D:D:D::D

rock_
27-08-10, 21:22
50 DERSTE RUSCA'yi aldim cok kücük cikti ya :D :D

LukeSkyWalker
27-08-10, 21:24
50 DERSTE RUSCA'yi aldim cok kücük cikti ya :D :D

Önemli olan içeriğidir, dildo değil bu

HasanSanli
27-08-10, 21:35
önemli olan içeriğidir, dildo değil bu

may the force be with you

rock_
27-08-10, 23:30
Önemli olan içeriğidir, dildo değil bu

Icerigi de fazla iyi degil, dalga gecmenize gerek yoktu !..

Simdiki zaman konusunda mesela sadece 1 örnek var ve sadece 1 tür cekim eki var...Düzensizler vb hic örnek yok....Sadece 1 düzenli fiili göstermis o kadar yarim sayfa...Arka sayfada da Gecmis zaman var kisacik... Cok pismanim :smiley16:

rise&shine
27-08-10, 23:37
Icerigi de fazla iyi degil, dalga gecmenize gerek yoktu !..

Simdiki zaman konusunda mesela sadece 1 örnek var ve sadece 1 tür cekim eki var...Düzensizler vb hic örnek yok....Sadece 1 düzenli fiili göstermis o kadar yarim sayfa...Arka sayfada da Gecmis zaman var kisacik... Cok pismanim :smiley16:

Internette var o kitaptan, keşke önceden oraya baksaymışsın.

rock_
27-08-10, 23:42
Keske...Neyse ilerki sayfalari kurcaladim da ayrintiya girmis oralarda...

Aslihan D
30-08-10, 23:03
Keske...Neyse ilerki sayfalari kurcaladim da ayrintiya girmis oralarda...

Türkçe kaynak arıyorsan, maalesef çok fazla seçeneğin yok. O kitapta herhangi bir konuyu alıp, baştan sona anlatmıyor. Farklı konulardan (fiiler, isimler, sıfatlar...) yavaş yavaş başlıyor, dersler ilerledikçe hepsinde derinleşiyor. Daha önce söylediğim gibi yanında başka kaynaklardan da yararlanmak iyi bir fikir olabilir. Fono'nun Rusça Dilbilgisi kitabına baktın mı? Onu bulabilmiştin, galiba. Onda fiilleri ayrıntılı anlatıyor.

rock_
30-08-10, 23:52
Türkçe kaynak arıyorsan, maalesef çok fazla seçeneğin yok. O kitapta herhangi bir konuyu alıp, baştan sona anlatmıyor. Farklı konulardan (fiiler, isimler, sıfatlar...) yavaş yavaş başlıyor, dersler ilerledikçe hepsinde derinleşiyor. Daha önce söylediğim gibi yanında başka kaynaklardan da yararlanmak iyi bir fikir olabilir. Fono'nun Rusça Dilbilgisi kitabına baktın mı? Onu bulabilmiştin, galiba. Onda fiilleri ayrıntılı anlatıyor.

Evet, o da iyiydi, ama baslangic icin agir buldugum icin almamistim.SIkIcI görünüyordu :)

Aslihan D
31-08-10, 01:02
Evet, o da iyiydi, ama baslangic icin agir buldugum icin almamistim.SIkIcI görünüyordu :)

Ukalalık saymazsan :smiley6:, sana biraz farklı bir şey önereyim. Bana fiillere biraz fazla takılmışsın gibi geldi. Aslında başlangıç için epey yol katetmişsin, gibi de görünüyor. Şimdilik fiilleri bir kenara bıraksan... Biraz diğer konularda ilerlesen. Mesela dilbilgisinin diğer konuları, kelimeler, seviyene uygun okumalar, dinlemeler, konuşmalar... Bunlarda biraz daha ilerlerdikten sonra fiiller daha kolay oturur.

rock_
31-08-10, 01:13
Ukalalık saymazsan :smiley6:, sana biraz farklı bir şey önereyim. Bana fiillere biraz fazla takılmışsın gibi geldi. Aslında başlangıç için epey yol katetmişsin, gibi de görünüyor. Şimdilik fiilleri bir kenara bıraksan... Biraz diğer konularda ilerlesen. Mesela dilbilgisinin diğer konuları, kelimeler, seviyene uygun okumalar, dinlemeler, konuşmalar... Bunlarda biraz daha ilerlerdikten sonra fiiller daha kolay oturur.

Olur mu öyle sey, tam tersine ben tavsiyelerinizi bekliyorum :smiley1:
Aslinda fiillere takmadim fazla, sadece biraz sok yasadim :eek: Tamamlanmis tamamlanmamis pek kavrayamadim o yüzden...
Ama simdi 50 Derste Rusca kitabindan calisiyorum. Ilk basta, dersin girisindeki sözlükceye calisiyorum, sonra diyalog'lari dinliyorum kitaba bakmadan dinleyerek anlayacak seviyeye gelene kadar, ardindan dilbilgisi kismina geciyorum. Ögrendigim konuyu, internetteki Rusca ögrenme sitelerinden de calisiyorum kitaptan sonra. Dogru bir yöntem mi sizce ? Baska neler önerirsiniz ?

Aslihan D
31-08-10, 01:29
Olur mu öyle sey, tam tersine ben tavsiyelerinizi bekliyorum :smiley1:
Aslinda fiillere takmadim fazla, sadece biraz sok yasadim :eek: Tamamlanmis tamamlanmamis pek kavrayamadim o yüzden...
Ama simdi 50 Derste Rusca kitabindan calisiyorum. Ilk basta, dersin girisindeki sözlükceye calisiyorum, sonra diyalog'lari dinliyorum kitaba bakmadan dinleyerek anlayacak seviyeye gelene kadar, ardindan dilbilgisi kismina geciyorum. Ögrendigim konuyu, internetteki Rusca ögrenme sitelerinden de calisiyorum kitaptan sonra. Dogru bir yöntem mi sizce ? Baska neler önerirsiniz ?

Doğru yolda gibi görünüyorsun.Alkış Ben çalışırken nefret ederdim ama diyalogları ezberlemek de iyi bir yöntem. Kalıplar, kelimeler, kullanımlar daha iyi yerleşiyor. Onu bulamamışsın galiba, ama 'Russian in Exercises'da da iyi alıştırmalar var.

Tamamlanmış-tamamlanmamış fiiller bizim için gerçekten anlaması zor kavramlar. Türkçede tam karşılığı yok. Dediğim gibi, bence şimdilik çok takılma. Zamanla daha iyi oturacak. Biraz sabır.

rock_
31-08-10, 01:58
Doğru yolda gibi görünüyorsun.Alkış Ben çalışırken nefret ederdim ama diyalogları ezberlemek de iyi bir yöntem. Kalıplar, kelimeler, kullanımlar daha iyi yerleşiyor. Onu bulamamışsın galiba, ama 'Russian in Exercises'da da iyi alıştırmalar var.

Tamamlanmış-tamamlanmamış fiiller bizim için gerçekten anlaması zor kavramlar. Türkçede tam karşılığı yok. Dediğim gibi, bence şimdilik çok takılma. Zamanla daha iyi oturacak. Biraz sabır.

Hayir maalesef yabanci kaynak bulamadim :smiley10: Bir tek bir kitabevinde (isim verilmesi yasak mi bilmiyorum) bir kitap gördüm, yesildi ve üzerinde bir kadin ve bir erkek cizimi vardi sirt sirta vermislerdi galiba.Ismini hatirlayamiyorum Rusca bir seydi, iste yalnizca o vardi yabanci kaynak olarak...Kadiköyde bildigim tüm kitapcilari dolastim. Akmar'a bakacagim bir dahaki sefere.
Ilk seviye cd'li okuma kitabi alsam erken mi olur ?

Aslihan D
31-08-10, 02:16
Hayir maalesef yabanci kaynak bulamadim :smiley10: Bir tek bir kitabevinde (isim verilmesi yasak mi bilmiyorum) bir kitap gördüm, yesildi ve üzerinde bir kadin ve bir erkek cizimi vardi sirt sirta vermislerdi galiba.Ismini hatirlayamiyorum Rusca bir seydi, iste yalnizca o vardi yabanci kaynak olarak...Kadiköyde bildigim tüm kitapcilari dolastim. Akmar'a bakacagim bir dahaki sefere.
Ilk seviye cd'li okuma kitabi alsam erken mi olur ?

Anlattığından anladığım 'Жили-Были' kitaplarını görmüşsün. Onlar iki kitaplık seri. İlki '28 Derste Rusça' diye geçer. Mavi kapaklı. İkincisi '12 Derste Rusça' diye geçer. Yeşil kapaklı. Sakın yeşilini alma, sana daha çok erken. Aslında onlar da çok iyi kitaplardır ama onların konu sıralamasının takibi biraz zor. Bazen biraz ağır konuları gereksiz yere erken vermişler. Ama iyi kitaplar, çok ayrıntıda takılmazsan kesinlikle yararları olur. Gene de eğer Rusça kitap alacaksan, Rusya'ya Doğru'yu daha çok öneririm. Her durumda, şimdilik elindekilerle ilerleyebilirsin, bence. Bu arada başka kitapçılarda da bakın. Bir ara bulursun.

CD'li okuma kitapları için biraz bekle, bence.

rock_
31-08-10, 02:25
Anlattığından anladığım 'Жили-Были' kitaplarını görmüşsün. Onlar iki kitaplık seri. İlki '28 Derste Rusça' diye geçer. Mavi kapaklı. İkincisi '12 Derste Rusça' diye geçer. Yeşil kapaklı. Sakın yeşilini alma, sana daha çok erken. Aslında onlar da çok iyi kitaplardır ama onların konu sıralamasının takibi biraz zor. Bazen biraz ağır konuları gereksiz yere erken vermişler. Ama iyi kitaplar, çok ayrıntıda takılmazsan kesinlikle yararları olur. Gene de eğer Rusça kitap alacaksan, Rusya'ya Doğru'yu daha çok öneririm. Her durumda, şimdilik elindekilerle ilerleyebilirsin, bence. Bu arada başka kitapçılarda da bakın. Bir ara bulursun.

CD'li okuma kitapları için biraz bekle, bence.

Anladim, daha cok dükkan arastiracagim.Peki biraz bu Rusyaya Dogru kitabi hakkinda bilgi verebilir misiniz ? Mesela bir konun nasil anlatildigini, nasil calisilmasi gerektigini, sadece grammar olup olmadigini vb. merak ediyorum.

Aslihan D
31-08-10, 09:18
Anladim, daha cok dükkan arastiracagim.Peki biraz bu Rusyaya Dogru kitabi hakkinda bilgi verebilir misiniz ? Mesela bir konun nasil anlatildigini, nasil calisilmasi gerektigini, sadece grammar olup olmadigini vb. merak ediyorum.

Дорого в Руссию'da (Rusya'ya Doğru) dilin farklı unsurlarına (okuma, kelimeler, vb.) dengeli bir şekilde yer veriyorlar. Dolayısıyla, sadece gramer değil. Ayrıca konuların sunuluş biçimi, mantıklı, rahat öğrenmeyi sağlayacak şekilde. Bu aslında, 3 kitaptan oluşan bir seri, ilkini aldığına emin ol. Kitapla ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen, burada kayıtlı web sitesi adresimdeki bloguma bakabilirsin. Orada, bu kitapla ilgili bir yazım var.

Bence Дорого в Руссию'yu ana kitap olarak kullanabilirsin. Konuları oradaki sırayla takip et. Elinin altında bir Türkçe gramer kitabı bulundur. Takıldığın yerlerde ona bakarsın. Paralelde '50 Derste Rusça'yı da götürürsün. Türkçe olduğu için yardımı olur. Bir de 'Russian in Exercises'daki egzersileri yaparsan süper olur. İnternetten de kaynakların var, zaten. Kolay gelsin.

rock_
10-09-10, 00:52
Дорого в Руссию'da (Rusya'ya Doğru) dilin farklı unsurlarına (okuma, kelimeler, vb.) dengeli bir şekilde yer veriyorlar. Dolayısıyla, sadece gramer değil. Ayrıca konuların sunuluş biçimi, mantıklı, rahat öğrenmeyi sağlayacak şekilde. Bu aslında, 3 kitaptan oluşan bir seri, ilkini aldığına emin ol. Kitapla ilgili daha ayrıntılı bilgi istersen, burada kayıtlı web sitesi adresimdeki bloguma bakabilirsin. Orada, bu kitapla ilgili bir yazım var.

Bence Дорого в Руссию'yu ana kitap olarak kullanabilirsin. Konuları oradaki sırayla takip et. Elinin altında bir Türkçe gramer kitabı bulundur. Takıldığın yerlerde ona bakarsın. Paralelde '50 Derste Rusça'yı da götürürsün. Türkçe olduğu için yardımı olur. Bir de 'Russian in Exercises'daki egzersileri yaparsan süper olur. İnternetten de kaynakların var, zaten. Kolay gelsin.

Kitabi buldum...Inceledim, gercekten güzel. Anlasilmasi da pek zor degil.
Ama okul acildigi icin almama izin yok...Derslerime agirlik vermem gerekiyor, önümüzdeki yaza alabilirim tatilde. :smiley9:

hotlife79
10-09-10, 01:00
Arkadaşlar ilk olarak sizlere şunu bildirmek istiyorum ki türkce alıcağın kitaplarda genel olarak inanılmaz hatalara raslayabilirsiniz. Bu işe başladığımdan beri elime geçen her türlü türkce ve yabancı gramer kitabını bir fiil alıp üzerinde çalışıyor ve inceliyorum. Kendini rus dili profösörü diye adlandıran şahsına münazır vatandaşların kafalarınca çıkardığı kurallar ve konulardan muzdarip olmak istemiyorsanız güçlü yayınları tercih edin. Madem başlangıç seviyesindesin tamamlanmış veya tamamlanmamış fiillerle uğraşma.Bu ileri seviyeli bi konudur dili kavradıkca kafanda oturucak.Daha önemlisi konuşdukca duyarak öğreniceksindir. Genel hatları ile bil ama üstünde durma. Sana tavsiyem başlangıç için 50 dersde rusca biraz ağır ve detaysız olabilir fono 1 iyi bir giriş kitabıdır. Onu iice yuttuğundan emin olunca grameri daha detaylı ama yüzeysel olarak 2 den devam edebilirsin. Rusyaya doğru kitabı 4 cilttir ve hiç bilmeyen birine eğer hoca ile destek almıyor isen tavsiye etmem (Moskovadaki dil okullarının ve Türkiye de Atılım Üniversitesi' nin tercih ettiği bir kitadır). Ama fono 1 den sonra onun 1. kitabına geçersen başarılı olabilirsin. Kelime ezberi için Tiydem yayınlarının cep için yapmış olduğu cdli okunuşlu we yazılı olarak güzel bir yayını wardır. Alıştırma için ise kurmay yayınlarının adım adım ruscasını tavsiye ederim.

rock_
10-09-10, 01:24
Arkadaşlar ilk olarak sizlere şunu bildirmek istiyorum ki türkce alıcağın kitaplarda genel olarak inanılmaz hatalara raslayabilirsiniz. Bu işe başladığımdan beri elime geçen her türlü türkce ve yabancı gramer kitabını bir fiil alıp üzerinde çalışıyor ve inceliyorum. Kendini rus dili profösörü diye adlandıran şahsına münazır vatandaşların kafalarınca çıkardığı kurallar ve konulardan muzdarip olmak istemiyorsanız güçlü yayınları tercih edin. Madem başlangıç seviyesindesin tamamlanmış veya tamamlanmamış fiillerle uğraşma.Bu ileri seviyeli bi konudur dili kavradıkca kafanda oturucak.Daha önemlisi konuşdukca duyarak öğreniceksindir. Genel hatları ile bil ama üstünde durma. Sana tavsiyem başlangıç için 50 dersde rusca biraz ağır ve detaysız olabilir fono 1 iyi bir giriş kitabıdır. Onu iice yuttuğundan emin olunca grameri daha detaylı ama yüzeysel olarak 2 den devam edebilirsin. Rusyaya doğru kitabı 4 cilttir ve hiç bilmeyen birine eğer hoca ile destek almıyor isen tavsiye etmem (Moskovadaki dil okullarının ve Türkiye de Atılım Üniversitesi' nin tercih ettiği bir kitadır). Ama fono 1 den sonra onun 1. kitabına geçersen başarılı olabilirsin. Kelime ezberi için Tiydem yayınlarının cep için yapmış olduğu cdli okunuşlu we yazılı olarak güzel bir yayını wardır. Alıştırma için ise kurmay yayınlarının adım adım ruscasını tavsiye ederim.

50 Derste Rusca bazen sıkıcı gelebiliyor evet, cok fazla kelime var ders girislerinde, onlari ezberlemek gerekiyor...
Adim Adim Rusca kitabini da gördüm evet cok fazla alistirma var onda da, onu da almayi düsünüyorum.
Zaten simdi benim Rusca calismam bitti...Yani izin yok okul acildigi icin... (Ben yine zaman buldukca calisacagim caktirmadan :D Dedigim gibi caktirmadan oldugu icin, kitap alamam, elimdekileri kullanmam lazim. Yaza kaldi kitap alma isi....)
Seneye yazin Fono Ilk Adim veya Fono Rusca Dilbilgisi ve Adim Adim Rusca kitabini alacagim. O zamana kadar gelistirirsem, Rusyaya Dogru kitabini da alamayi düsünüyorum.

DOGUNE
23-09-10, 13:15
1- dvd 1 rusca materyal
50 derste yeniden rusca texli+ sesli
2003 abby elkt.sözlük
büyük ajegov sözlük
jili-bili ders prorami tekst+ dinleme
kitap dinlemeleri
krasnaya army mp 3
pratik asp rusca
rusca dinleme
rusca eğitim programi
rusca klavye fontlari
rusca-türkçe sözlük
abby lingvo sözlük 2009
ruski parad mp 3
ruslan 2-3-5 sinif dersleri tekst
babylon sözlük pro 7
babylon sözlük 5.0
video kodekleri
şarkilarla moskova

2- dvd 2 rusca materyal
70 ders – textli+ sesli rusca türkçe ders programi mükemmel
1 saate türkçe-rusca
rusca – türkçe dersler
rusca eğitim setti
rusca tektli hikayeler
türkçe-rusca elkt.sözlük
günlük pratik konuşma klavuzu
rusca pratik çalişma

2- dvd 3 ingilizce- rusca princeton ancak, bir dil öğreniminde ihtiyaç duyulan her şey (sözlük hariç) bu
"zip"li dosyanin içinde mevcut: Ilk seviyeden başlayarak üniteler ("pdf"
formatinda), dinleme
materyalleri (mp3 olarak, ünite tekstlerinin ses kayitlari, şarkilar...),
okuma parçalari konuy tekrarklari
her chapterin kendi sinavlari da (pdf) yer aliyor. "sla101",
"sla105" ve
"sla207" kodlariyla toplam 3 kur ve toplamda 200 civari ders var.
Başlangiç-
orta –
ileri seviye detayli görsel ve işitsel dersler

4- dvd 4 şurdan burdan rusca büyük büyük arşiv
27 derste rusca- 85 derste rusca- avuç içi dinleme –bbc rusca ilk adim-djvu
rusca materyal- full rusca 1,2,3 seviye-
how_to_pronounce_russian_correctly(book_and_audio)
ing-rusca temel dersler- rusca ders- rus-ing sesli dersler-rusca sesli
hikayeler- 5 0derste ruscas pdf-100 fiil çekimi pdf- 100 ГЛАГОЛОВ РУССКОГО
ЯЗЫКА- cc_ru-ru_level_1- cc_ru-ru_level_2- cc_ru-ru_level_3- donenko t.v.
Doroga_v_rossiu- 1-17 pdf ders notlari – hizli ve kolay rusca-
hello,russia!hello,volgograd!- jili-byli.bazoviy_uroven.uchebnik
jili-byli.nachal.uroven.rab.tetrad- jili-byli.nachal.uroven.uchebnik
picture dictionary russian- poehali_1- poehali_2.1- resimli sözlük-
rodimkina-ekonomika_i_obcshestvo- rusca 50 ders- russky_jazik-
5_elementov- russsian_in_exercises- uchimsya_govorit_po-russki-
zdravstvuite- 21 adet word çalişma dosyasi

5- СУМКА ИНКАССАТОРА- СЛУЖЕБНЫИ РОМАН- СУДБЫ ИЛИ С ЛЕГКИМ ПАРОМ-
ЗЙГЗАН УДАЧИ- СТАРЙКЙ РАЗБОИНЙКЙ -5 adet orjinal 1970-1980 yillari rus
filmleri

6- ХОЛОСТЯК –- КАВКАЗ- МОСКВА 3 adet orjinal 1970-1980 yillari
rus filmleri
7- КЙНО ЗВЕЗДА (amerikan rusca dublaj ) - НОЧНЫЕ СЕСТРЫ-
ОПТОМ ДЕШЕВЛЫЕ(amerikan rusca dublaj komedi ) -
МОЛОКОСОСЫ- 4 adet rusca dublaj filmleri
8- НАША РУССЙА- ГУЛЬНУТЬ ПО- ЛЕНИН В ПОЛЬШЕ
- НОЧЬ В МУЗЕЕ 2- ОЖЕРЕЛЬЕ ДЛЯ МОЕЙ ЛЮБИМОЙ-
ПЫТКА ЗОЛОТОМ 6 adet film
9- РОДИТЕЛИ ( amerikan komedi rusac seslendirme )- ТРИ КОРОЛЕВЫ
СИАМА ( tayland rusca orjinal dublaj)- ТУРХАН ( çizgi film
mükemmel dialog)- УРАЛЬСКИЕ ПЕЛЬМЕНИ ( komedi gösteri ) 4
adet film
10- gündüz nöbeti rusça profesyonel dublaj ve türkçe alt yazili

11- ВАЗВРАШЕНЫЕ – rusça ve türkçe iki dil seçeneği seslendirme ve
profesyonel dublaj - türkçe alt yazili
12- ШЕСТОЕ ЧУВСТВА-rusca ingilizce profesyonel dublaj dil seçeneği
– ingilizce –rusca alt yazi seçeneği
13- nefes – türkçe ve rusca dublaj

14- adet rusca dublaj ve alt yazili film.tr+eng. 1-salt ajan ing+tr altyazili 2- ostrov.2006.traltyazi 3- НА ЙГРЕ rusca- film 4- pers prensi ing+tr altyazili

15 -adet rusca film 1- velka i strelka 2- kriminalnoe_4tivo_[torrents.ru]
3-çizgi film orj.rusca 4 – soğukgüneş orj.rusca 5- ДЕСЯТЬ ЗИМ rusca