PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : THY giriş sınavları

exeafor
15-08-10, 19:30
Arkadaşlar eylül sonu thy personel giriş sınavı var özel ders vereceğim bir öğrenciye yanlız bir müfredat plan çıkartmam lazım neler soruyorlar nasıl bir yol izleyelim diye internette araştırdım ama soruları yayınlamıyorlarmış giren bilen varmı

PoliceStudent
15-08-10, 19:31
Allah Allah THY de mi sınavla alıyor :) Maşallah bu zamanda her işe sınavla alınıyor :) Bu arada bende baktım şöyle bir internete ama bulamadım birşey malesef.

exeafor
15-08-10, 19:56
giren pek yok galiba

DENIZ_VURGUNU
15-08-10, 20:05
Doğrusu ilk defa haberim oldu bu sınavdan. Siz bildiğiniz kadarını paylaşır mısınız lütfen. Mesela bu sınavla hangi işlere giriliyor, kimler sınava girebiliyor gibi. Onun dışında sizin sorduğunuz soru ile ilgili de araştırma yapacağım bir şeyler bulursam paylaşırım.

exeafor
15-08-10, 20:44
bende öğrenciye sorarım ne sınavıymış onu bile bilmiyorum henüz

wicca_ozzy
15-08-10, 23:16
teknisyen alımı oluoyor diye biliyorum. toefl lazım oluyodu galiba tam olarak bilmemekle birlikte.

deniz vurgunu hocam, thy'ye cv bırakın, size uygun bir alım olduğunda size e-posta gönderiyorlar. tabi bu yıllar da alabilir :) olsun, dursun bi kenarda.
bu arada kadın kabin memuru alımı var, ilginizi çekerse onunla ilgili bilgi verebilirirm.

gokotto
15-08-10, 23:41
ingilizce sınavından bahsediyorsunuz sanırım.

ben thy teknik sınavı hakkında konuşacağım siz teknik mi genel mi hangisinden bahsediyonuz bilemiyorum ama değilse bile belki fikir verir.

burada çıkan ingilizce bildiğimiz seviye tespit sınavı şeklinde oluyor.45 soruluk kısım dilbilgisi ölçüyor sorulardaki cümleler genelde havacılıkla alakalı ama kelime bilinmese bile dilbilgisi soruları olduğu için sonuca gidilebiliyor, 30 soru kelime bilgisi ölçüyor, havacılıkla alakalı teknik kelimeler, 25 soru ise kpss tarzı paragraf sorularından oluşuyor.

ek olarak thy teknik sınavları sadece ingilizce değil genel yetenek ve bilim teknik sınavlarından da oluşuyor.

kaanko
16-08-10, 00:05
ya arkadasım dıl forumunda actıgın konuya bak.burası bunun yerımı sımdı yanı gıt havayolları forumu bul ona ac ayıp ya

THY'nin yaptığı İngilizce sınav hakkında bilgi istiyor olamaz mı arkadaş?

exeafor
16-08-10, 02:05
ya arkadasım dıl forumunda actıgın konuya bak.burası bunun yerımı sımdı yanı gıt havayolları forumu bul ona ac ayıp ya

bu bilgiyi bulabileceğim bir yer olsaydı zaten arar sorardım ki bu insanlar sınav içeriğinide sorularıda gizli tutuyorlar
başvurabileceğim tek kaynak giren insanlar onlarıda tesadüfen giren varsa burda bulabilirim
kaldıki bu sınav ingilizce bi sınav burasıda dil forumu
oldu ozaman dil dışı hiç bir yorum yapmasınlar buraya ne saçma ya düşünüp konuşun lütfen burdaki insanlar fikre saygı gösteren ve yardımlaşmayı seven insanlar

exeafor
16-08-10, 02:07
ingilizce sınavından bahsediyorsunuz sanırım.

ben thy teknik sınavı hakkında konuşacağım siz teknik mi genel mi hangisinden bahsediyonuz bilemiyorum ama değilse bile belki fikir verir.

burada çıkan ingilizce bildiğimiz seviye tespit sınavı şeklinde oluyor.45 soruluk kısım dilbilgisi ölçüyor sorulardaki cümleler genelde havacılıkla alakalı ama kelime bilinmese bile dilbilgisi soruları olduğu için sonuca gidilebiliyor, 30 soru kelime bilgisi ölçüyor, havacılıkla alakalı teknik kelimeler, 25 soru ise kpss tarzı paragraf sorularından oluşuyor.

ek olarak thy teknik sınavları sadece ingilizce değil genel yetenek ve bilim teknik sınavlarından da oluşuyor.

süperAlkış peki seviye hakkında bir bilginiz varmı ne seviyede olması gerekiyo öğrencinin

gokotto
16-08-10, 02:25
valla kelime bilgisi sıkıntı olmazsa intermediate seviyesi yeterli olması gerekir.dediğim gibi son 55 soru da daha çok lazım oluyor kelime bilgisi.

exeafor
16-08-10, 02:27
bana kpds sınavına göre çalıştır dediler ne derece doğru olur bilemiyorum çünkü okadar zormuş geçmesi gereken sınav

gokotto
16-08-10, 02:36
ben dediğim gibi thy teknik e göre konuştum, kpds ayarında olan kısım son 25 soru yani paragraf soruları.

trasher
16-08-10, 02:46
öğrenciyken çalışamıyoruz dimi :D

exeafor
16-08-10, 02:48

aynen öle arkadaşım hani bi laf vardırya yumurta deliğe gelince :D

dyddmawrth
16-08-10, 02:52
THY Hosteslik sınavına arkadaşım girmişti,genel şeyler soruyorlarmış ya da hiç aklınıza gelmeyecek bir konudan soru soruyorlarmış.Arkadaşımın dudağının üstünde ben var,onu sormuşlar :)

exeafor
16-08-10, 02:54
benim öğrenci teknik departmana girecekmiş sıkıntı orda :S

rOckgirlssss
16-08-10, 03:15
süperAlkış peki seviye hakkında bir bilginiz varmı ne seviyede olması gerekiyo öğrencinin

bende thy sınavına girecek bi öğrenciyi çalıştırmıştım sanırım mart falandı.öyle zor sormuyolarmış cok basit oluyomuş yani simple present tense falan.bence lise 1e giden öğrenci nasıl ingilizce görüyosa sende ona öle bi program uygulayabilirsin.tense ler mutlaka olsun programda.en önemlisi oymuş zaten grammar de.

çağın delisi
16-08-10, 04:21

exafor kaçırmış espiriyi, yazık olmuş :D 20 yaş üstüysen arada bir öğrenci de alıyorlar ama ne zaman bilmiyorum, zaten bilseydim gider kendim çalışırdım :D

exeafor
16-08-10, 12:48
bende thy sınavına girecek bi öğrenciyi çalıştırmıştım sanırım mart falandı.öyle zor sormuyolarmış cok basit oluyomuş yani simple present tense falan.bence lise 1e giden öğrenci nasıl ingilizce görüyosa sende ona öle bi program uygulayabilirsin.tense ler mutlaka olsun programda.en önemlisi oymuş zaten grammar de.

önerebileceğin bi kaynak varmı bana peki

exeafor
16-08-10, 12:51
exafor kaçırmış espiriyi, yazık olmuş :D 20 yaş üstüysen arada bir öğrenci de alıyorlar ama ne zaman bilmiyorum, zaten bilseydim gider kendim çalışırdım :D

bişey söliyimmi gene anlamadım biara dikkatlice okurum anlama babında :smiley8:

çağın delisi
16-08-10, 12:59
bişey söliyimmi gene anlamadım biara dikkatlice okurum anlama babında :smiley8:

Sen öğrenciyken neden çalışıp şu İngilizce işini halletmiyoruz, tam sınav yapılacakken çalışmaya başlıyoruz manasında cevaplamışsın ama onu söyleyen arkadaşın niyeti kendisi öğrenci ya, öğrenci de alıyorlarsa Thy'ye kendisi için başvurmak, o manada demiş; çok karışık anlattım ama durum böyle :D

gokotto
16-08-10, 13:02

biraz abartmışlar çok basit bir sınav değil baya baya seviye tespit sınavı :)

exeafor
16-08-10, 15:25
ya bana soru örneği lazım kaynak lazım :(

rOckgirlssss
16-08-10, 18:37
önerebileceğin bi kaynak varmı bana peki

Els yeni başlayanlar için olan kitaplardan faydalanabilirsin:)

rOckgirlssss
16-08-10, 19:39
[QUOTE=gokotto;992050]biraz abartmışlar çok basit bir sınav değil baya baya seviye tespit sınavı :)

bana öyle dediler ya:D basit sınaw dediler.

immortal21
16-08-10, 20:01
pardon kpds puanı gecerlı oluyor mu

gokotto
16-08-10, 20:20
[QUOTE=gokotto;992050]biraz abartmışlar çok basit bir sınav değil baya baya seviye tespit sınavı :)

bana öyle dediler ya:D basit sınaw dediler.

en az upper indermediate seviyesindelerse basit gelmiştir :D

matruska5
05-12-11, 15:31
bende acil olarak bu sınava girenlerden yardım bekliyorum özellikle thy genel müdürlükde calısmak için bu sınava giren birileri varsa sınav hakkında bilgi verebilirse çok sevinirim