PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanca Hazırlık Muafiyet Sınavı

dido8
15-08-10, 11:29
Trakya Üniversitesi Almanca Öğretmenliği hazırlık muafiyet sınavı hakkında bilgisi olan arkadaşları yardımcı olur musunuz ? Ya da başka üniversitelerde Almanca Öğretmenliği bölümünde okuyan arkadaşlar bu konuda bilgi verebilirler mi ? ama tabii Trakya Üniversitesi olsa tam süper olur:) şimdiden sağolun :)

onlyalone
15-08-10, 15:32
yokmu kımsenin bu konu hakkında bilgisi?

conyel
15-08-10, 22:17
Örnek sınavları bulabilsek ne kadar güzel olur ya en azından hazırlıklı olmuş oluruz hazırlık sınıfında :)

lanetlik
15-08-10, 22:59
ben çukurova üniversitesinde girdim 4 bölümden oluşuyor 2 güne yaymışlardı gramatik schreiben hören ve sprechen bölümlerinden oluşuyor ve hepsi de çok zordu

conyel
15-08-10, 23:01
ben çukurova üniversitesinde girdim 4 bölümden oluşuyor 2 güne yaymışlardı gramatik schreiben hören ve sprechen bölümlerinden oluşuyor ve hepsi de çok zordu

hazırlık sınıfı var mı?

lanetlik
15-08-10, 23:02
iyi almanca bilmeniz gerekir mesela sprechenda hoca bize 4 kelime vermişti o kelimelerin içinde geçeceği bir biçimde hikaye uydurup anlattık schreibenda bir mektuba cevap yazdık hörenda hocalar bir konu okudu biz dinleyip soruları yanıtladık hayatımın en berbat günleriydi

lanetlik
15-08-10, 23:03
Almanca hazırlık sınıfı var tabi ben okudum

conyel
15-08-10, 23:03
iyi almanca bilmeniz gerekir mesela sprechenda hoca bize 4 kelime vermişti o kelimelerin içinde geçeceği bir biçimde hikaye uydurup anlattık schreibenda bir mektuba cevap yazdık hörenda hocalar bir konu okudu biz dinleyip soruları yanıtladık hayatımın en berbat günleriydi

Ama hazırlıkta Almanca öğretiyorlar demi? Ben ingilizce çıkışlıyımda?

crona
15-08-10, 23:05
Ama hazırlıkta Almanca öğretiyorlar demi? Ben ingilizce çıkışlıyımda?

Tabi ögretiyorlar, bende ingilizceden girip almanca kazandım bir yıl hazırlık okuycam, en bastan baslıyorlar anlatmaya:smiley1:

lanetlik
15-08-10, 23:05
ben de ingilizce çıkışlıydım doğal olarak muafiyet sınavına girmedim tek kelime almanca bilmediğim için hazırlıkta öğretiyorlar tabi çukurova üniversitesinde çok zorlandım diğer üniversiteleri bilemem tabi

dido8
16-08-10, 14:37
ben de ingilizce çıkışlıydım doğal olarak muafiyet sınavına girmedim tek kelime almanca bilmediğim için hazırlıkta öğretiyorlar tabi çukurova üniversitesinde çok zorlandım diğer üniversiteleri bilemem tabi

almanca hazırlık kesin okuyorum demektir :D

conyel
16-08-10, 21:24
almanca hazırlık kesin okuyorum demektir :D

Güzel ya yoksa Hazırlık okumadan bir şey yapamayız :D Hazırlık sınıfı çok çok ama çok önemli.Hele de benim gibi ingilizce çıkışlı olupda Almanca hiç bilmeyenler için.

Çukurova ünvi. kazananlar aranıyor :p

ksfno1
18-08-10, 15:55
Ben de buna anlam veremiyorum işte, hem İngilizce çıkışlısınız hem de muafiyet sınav sorularını arıyor ve sınav hakkında bilgi istiyorsunuz. Almancanız yoksa muafiyet sınavı sorularını bulsanız ne olacak ki?! Biz Türkler neden böyleyiz ya Rabb?!

conyel
18-08-10, 19:12
Ben de buna anlam veremiyorum işte, hem İngilizce çıkışlısınız hem de muafiyet sınav sorularını arıyor ve sınav hakkında bilgi istiyorsunuz. Almancanız yoksa muafiyet sınavı sorularını bulsanız ne olacak ki?! Biz Türkler neden böyleyiz ya Rabb?!

Hazırlık için :)

ksfno1
18-08-10, 21:21
Neye hazırlanacaksın tek kelime Almanca bilmeden?!

dido8
18-08-10, 22:06

sağolun sert çıkışınız için de ben öğreneyim geçeyim diye sormadım sadece hazırlık sınavı hakkında bilgi almak istedim :( bu kadar sinirlendirdiyse bu konu sizi afedersiniz .aptalmuamelesi yapmanıza lüzum yoktu. ( biz Türkler neden böyleyiz filan ? ) iyi akşamlar.konuyu kilitliyorum.