PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SSK Primi Ödenirse Başbakanlık Bursu Kesilir mi?

Aliarda
03-08-10, 13:26
Arkadaşlar 2 aylık bir işe girmeyi planlıyorum ve SSK zorunlu.. Başbakanlık bursu alıyorum. Sigortam yattığı için başbakanlık bursunun kesilme durumu söz konusu olur mu? İnternette nereye baktıysam bulamadım. Şimdiden teşekkürler :)

Aliarda
27-06-11, 13:02
up, cevap yok mu :)

expclear
27-06-11, 13:03
kyk nun web sitesine baktınız mı ? belki orada yazıyordur ? :)

mad_girll
27-06-11, 13:42
arkadaşım hemşirelik okuyor aynı zamnda hastanede sigortalı olarak çalışıyor. o kredi alıyodu sigortası başladığı için kredisini kestiler. büyük ihtimal başbakanlık bursunu da keserler ama siz yine de bi kyk yı arayıp sorun.

beyhude
27-06-11, 14:03
hocam KYKnın haberi olduğunda anında keser yalnız genelde KYKnın durumdan haberi olmuyor, çok arkadaşım sigortalı çalıştı kesmediler kredilerini, yalnız başbakanlık biraz farklı, başarısız olan öğrencinin bursu krediye döndürüldüğüne göre her ders yılı sonunda bi göz atıyolar demektir, yalnız sigorta primine de bakarlar mı onu bilemem

Ayshen
01-07-11, 18:48
hocam KYKnın haberi olduğunda anında keser yalnız genelde KYKnın durumdan haberi olmuyor, çok arkadaşım sigortalı çalıştı kesmediler kredilerini, yalnız başbakanlık biraz farklı, başarısız olan öğrencinin bursu krediye döndürüldüğüne göre her ders yılı sonunda bi göz atıyolar demektir, yalnız sigorta primine de bakarlar mı onu bilemem Eğer işe girdiğinizi (primlerinizin yattığını) geç farkederlerse, size burs olarak verdikleri parayı faiziyle geri isteyebilirler. Burs/kredi başvuru koşullarında "herhangi bir geliri olmamak" bulunuyor. Kredi/burs kesilme koşullarında da "maaşlı işe girmek" maddesi bulunmakta.

2322140
01-07-11, 20:06
Arkadaşlar 2 aylık bir işe girmeyi planlıyorum ve SSK zorunlu.. Başbakanlık bursu alıyorum. Sigortam yattığı için başbakanlık bursunun kesilme durumu söz konusu olur mu? İnternette nereye baktıysam bulamadım. Şimdiden teşekkürler :)

sesini çıkarmadan işine gidip gel, "sigortalı oldugum halde bursumu kesmediler" deyip birilerinin aklına şeytani şikayet fikirlerini sokma. hiç bir şey olmaz... tecrübe konuşuyor :P

gulluarac
01-07-11, 20:30
Olmaz olmaz deriz, olacağı tutar o da size denk gelir:) İki aylık sigortadan ne olacak, öğrenci için burs daha önemli. Siz yine de kykdan iyice sorup araştırınız.

coco0003
01-07-11, 23:25
dostum bursun kesilmiyor öğrenim kredisine dönüyor ;)

beyhude
01-07-11, 23:48
dostum bursun kesilmiyor öğrenim kredisine dönüyor ;)

hayır arkadaşım haberdar olurlarsa tamamen gider, yanlış bilgilendirme olmasın

coco0003
01-07-11, 23:50
hayır arkadaşım haberdar olurlarsa tamamen gider, yanlış bilgilendirme olmasın
ben öğrenim kredisine döndürülüyor diye işittim, tabi iyi bir araştırmak lazım, siz yinede kaçak olarak çalışacağınız yeri tercih edin :)

Seablue
01-07-11, 23:59
KYK'nın sitesinde "Asgari ücret düzeyinde devamlı gelirle çalışması" burs ve kredilerin kesilme sepebleri arasında gösteriliyor.

Sigortalı çalışıp asgari ücretten az bir gelir elde edersen kesilmiyor mu yani?

Devamlı ifadesinden "iki aydan bir şey olmaz" gibi bir sonuca varabilir miyiz?

Keşke şunları daha belirgin bir şekilde yazsalar sitelerine...

coco0003
02-07-11, 00:02
KYK'nın sitesinde "Asgari ücret düzeyinde devamlı gelirle çalışması" burs ve kredilerin kesilme sepebleri arasında gösteriliyor.

Sigortalı çalışıp asgari ücretten az bir gelir elde edersen kesilmiyor mu yani?

Devamlı ifadesinden "iki aydan bir şey olmaz" gibi bir sonuca varabilir miyiz?

Keşke şunları daha belirgin bir şekilde yazsalar sitelerine...
telefon edip sormakta fayda var aslında, telefonunda lirası olan? :D

uuRkyc
08-07-11, 02:18
Arkadaşlar dediği gibi "Asgari Ücret düzeyi"nde devamlı çalıştığınız zaman kesilir.
Ben sigortalı olarak ikinciye çalışıyorum, hala da çalışmaktayım ve kredi kesilmedi hiçbir şekilde ama ben de burs kesiliyor diye biliyorum. Kredi ile burs aynı şey değil çünkü.

manowar0679
08-07-11, 06:49
iş sadece iki aylıksa sigortasız çalışın hatta deyin ki sigorta primini de maaşınıza eklesinler.2 ayda birisi şikayet etmedikçe sigortasız çalıştığınız anlaşılmaz ;)

2322140
08-07-11, 11:10
Ben başbakanalık burslu alırken, parttime olark tam 1 sene boyunca bir firma için çalıştım. Sigortam 10 gün üzerinden yattı bu süre zarfında ve bursum kesilmedi!