PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanca Dili ve edebiyatı hakkında bilgiler?

ridvanergin
22-07-10, 16:25
İyi Günler ben Almanca dili ve edebiyatı okumak istiyorum diyelim. diyelim cünkü fransızcada düşünüyorum ruscada .. Burası almanca dili sayfası olduğundan buraya alman dili ve edebiyatı hakkında bildiklerinizi yazmanızı istiyorum. Yani Alman dili ve edebiyatı bölümü en güzel nerde okunur.? ve Alman dili ve edebiyatında hangi dersler verilir.Sınavlar nasıldır.geçme kredisi nasıldır. Almanca öğrenmek nasıl bişeydir. herşeyi anlatırsanız sevinirm teşekkür ederim.

daisy20
22-07-10, 17:09
slm....ben selçuk üniversitesi Alman dili edb(i.ö) da okuyorum..1 yıl hazırlık görüyoruz....2.sınıfa geçtim...ilk dönemde de ikinci dönemdede 11 ders vardı....dersler almanca öğretmenliğine göre bayağı zor...öğretmenlikler 7 ders görürken biz 11 ders görüyoruz...çeviri-dil incilemesi-seçme metinler-metin inceleme teknikleri-bilimsel araştırma yöntemleri-konverzasyon-kelime bilgisi-edebiyat bilimleri temel kavramları-gramer-kompozisyon-türk dili-atatürk ilke ve inkilap tarihi vardı...her bir dönemde 1 vize,1 final var...selçukta yaz okulu yok büt sınavları var...

conyel
22-07-10, 18:50
Selçuk üniv. de öğretilen dil türkçe mi ?