PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce filme İnglizce altyazı ekleme

Kerimhan
20-06-10, 15:24
İngilizce film ve dizilere altyazı eklemek istiyorum ama yapamadım. Özellikle çok uzun soluklu güzel diziler var. Altyazıları buluyorum ama ekleyemiyorum. Nasıl ekleyebilirim? Adım adım anlatabilir misiniz? İndirmeden, izlerken altyazılı seyredilebilir mi bir dizi veya film?

dwalex
20-06-10, 15:27
BSplayer programıyla ekleniyor..

dizilerin ingilizce altyazılarını nereden buldunuz acaba? adres verir misini?

bu arada indirmeden nasıl altyazılı izlersiniz onu bilmiyorum ama indirdikten sonra BS ile açabilirsiniz

Majeste
20-06-10, 15:27
Altyazı destekleyen bir oynatıcı bulman yeterli. Tabii ki film dosyası ile altyazı dosyasının isimleri de aynı olsun ki program görsün.

Google üzerinden arayabilirsin.

Kerimhan
20-06-10, 15:28
BSplayer programıyla ekleniyor..

dvixplanet veya divx li birçok sitede var altyazılar.

Kerimhan
20-06-10, 15:29
Altyazı destekleyen bir oynatıcı bulman yeterli. Tabii ki film dosyası ile altyazı dosyasının isimleri de aynı olsun ki program görsün.

Google üzerinden arayabilirsin.

Majeste tam olarak nasıl eklerim anlatır mısın?

Turani
20-06-10, 15:29
İndirdiğiniz alt yazılar ya sub. ya da srt. formatındadır.

Bu altyazıları filmin olduğu bölüme taşıyın ve isimlerini video ismiyle aynı yapın. Otamatik olarak eklenecektir.

Not: Windows Media Playerda izleyemeyebilirsiniz. Tavsiyem VLC ya da BS player kullanmanız ;)

Majeste
20-06-10, 15:30
Majeste tam olarak nasıl eklerim anlatır mısın?

Eklemek için özel bir iş yok. Tek yapman gereken Turani'nin bahsettiği gibi gerekli altyazı dosyasını film dosyasının yanına bırakmak. İsimleri de aynı yapmalısın program onu altyazı olarak algılasın.

Kerimhan
20-06-10, 15:31
İndirdiğiniz alt yazılar ya sub. ya da srt. formatındadır.

Bu altyazıları filmin olduğu bölüme taşıyın ve isimlerini video ismiyle aynı yapın. Otamatik olarak eklenecektir.

Not: Windows Media Playerda izleyemeyebilirsiniz. Tavsiyem VLC ya da BS player kullanmanız ;)

Teker teker nasıl yapıcam bi anlatsan çok iyi olur.

Majeste
20-06-10, 15:36

1. film dosyası, 2. altyazı dosyası. Kullandığım oynatıcı MediaPlayer Classic.
http://img529.imageshack.us/img529/7308/altyaz1.png

Turani
20-06-10, 15:37

Kerimhan abi, şimdi indirdiğin altyazıya sağ tıkla kopyala. Sonra film nerdeyse o klosöre git, altyazıyı oraya kopyala.

Altyazıya sağ tıkla, özellklerden ismini filmin ismi ile aynı yap.

Sonra filmi aç, zaten otamatik olarak altyazı çıkacaktır.

Eğer Windows media playerda izliyorsan çıkmayabilir.

VLC indir, kur daha garanti olur;

VideoLAN - VLC media player - Open Source Multimedia Framework and Player (http://www.videolan.org/vlc/)

yetonyalix
20-06-10, 16:40
merhaba arkadaşlar south park ı ingilizce alt yazılı izlemek istiyorum ama internet üzerinde cünkü south park ın tüm bölümlerini indirip bir de onlara ingilizce alt yazı eklemek epey uzun sürüyor o yüzden internetten direk alt yazılı ingilizce izleyebileceğim bir site var mı acaba?

LateForFate
20-06-10, 16:48
merhaba arkadaşlar south park ı ingilizce alt yazılı izlemek istiyorum ama internet üzerinde cünkü south park ın tüm bölümlerini indirip bir de onlara ingilizce alt yazı eklemek epey uzun sürüyor o yüzden internetten direk alt yazılı ingilizce izleyebileceğim bir site var mı acaba?

İnternetten izlerken de indirmiş oluyorsunuz aslında tek fark hard diskinize kalıcı olarak kaydedilmesi. :) Bildiğim kadarıyla söylediğiniz gibi izlenebilen bir yer yok.

Ayrıca BS playerda isimlerin aynı olmasına hiç gerek yok, direkt altyazıyı Rardan çıkarmadan videoya sürüklemeniz bile yeterli.

Eğer altyazıda senkronizasyon sorunu varsa ctrl+sağ/sol tuşları nı kullanarak düzeltebilirsiniz. İyi seyirler :)

Beowulf
20-06-10, 16:50
Eğer yine olmazsa altyazıyı alıp filmin içine sürükleyip bırakın.

Hekim
20-06-10, 16:51
VLC player indirin. Filmi açın sonra altyazıyı filmin oynadığı ekrana doğru sürükleyin :)

acibadem
23-06-10, 11:16
You could be it with Windovs Movie Maker.