PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım eder misiniz?

aycll
25-03-10, 15:07
Çeviriyi yapmaya çalıştım ama zorladı beni.:smiley9:Rica etsem cevirir misiniz?

ATİLLA İLHAN HAYATII
15 Haziran 1925'te Menemen'de doğdu Kardeşi, oyuncu Çolpan İlhan'dır İlk ve orta eğitiminin büyük bir bölümünü İzmir'de,
kalanını ise babasının mesleği dolayısıyla gittikleri farklı bölgelerde tamamladı İzmir Atatürk Lisesi birinci sınıfındayken
mektuplaştığı bir kıza yazdığı Nazım Hikmet1941 Şubat'ında, 16 yaşındayken tutuklandı ve okuldan uzaklaştırıldı
Üç hafta gözaltında kaldı, iki ay hapis yattı Türkiye'nin hiçbir yerinde okuyamayacağına dair bir belge verilince, eğitim
hayatına ara vermek zorunda kaldı Danıştay kararıyla, 1944 yılında okuma hakkını tekrar kazandı ve İstanbul Işık Lisesi'ne
yazıldı Lise son sınıftayken amcasının kendisinden habersiz katıldığı CHP Şiir Armağanı'nda Cebbaroğlu Mehemmed şiiriyle pek
çok ünlü şairi geride bırakarak üçüncülük ödülünü aldı 1946'ta mezun oldu İstanbul Hukuk Fakültesi'ne kaydoldu Üniversite
hayatının başarılı geçen yıllarında Yığın ve Gün gibi dergilerde ilk şiirleri yayımlanmaya başladı Hukuk Fakültesi’ndeki yüksek
öğrenimini yarıda bıraktı 1948'de ilk şiir kitabı Duvar'ı kendi imkânlarıyla çıkardı.

nisan2705
25-03-10, 15:08
öğretmen gibi yaklışacağım ama bence sen yapabildiğin kadarını yap bizde burdan gerekirse düzeltmeler yapalım...

aycll
26-03-10, 01:06
Tm tşk ederim nisan2705 ugrastım ama beni korkuttu azcık.Neyse dediğiniz gibi Daha fazla uğraşmam gerekecek sanırm...:)