PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KPDS'den 50-55 almak için ne yapmalıyım?

sedamed
13-10-09, 14:35
lütfen yardım temelim çok az ve yapmak zorundayımmmmmmm:((

DilsemEskisehir
13-10-09, 14:37
önce son yıllara ait bir kpds sınavı çözün

çözüm esnasında sözlük kullanmayın. zamana uyun.

sonra kaç aldığınızı söyleyin.

buna göre daha net öneriler gelir :)

sedamed
13-10-09, 14:40
hocam son iki tane çözdüm 30 32 tane yapıyorum fazla çikmıyor.

Miss
13-10-09, 14:48
en iyi yapabildiğiniz soru türlerini keşfedin ve onlardan başlayarak bütün çıkmış kpds sorularını çözün

sedamed
13-10-09, 15:14
hadi arkadaşlar cevap amA

Miss
13-10-09, 15:16
http://www.dilforum.com/forum/uds-forumu/11739-uds-kpds-ile-ilgili-calisma-teknikleri.html

http://www.dilforum.com/forum/kpds-sinav-taktikleri/56457-kpdsciler-icin-bazi-oneriler.html

bir kaç benzer konu

izmirden
13-10-09, 15:20
eğer seviyen 30 civarı ise bir ayda 20 puan artırman çok zor..

ama bütün günün boşsa, kpds en en çok çıkan 2000 civarı kelimeyi ezberleyip soru tekniklerine aşina olman lazım..
çıkmış soruları alıp kendini denemelisin..

ramses1987
13-10-09, 16:00
ya bu 2000kelime gerçekten iyi toparlanmışta şuan çalıstıgım yerden istifa edeceğim banka sınavını kazanırsam bankada sınavındaki keilmelerle pek örtüşmüyor ben ne yapabilirim genelde mali reform ekonomi ile ilgili kelimeler var şimdilik kelimeyi öğrecenek vaktim yok sınava 1 ay kaldı sağlam ezberle 2-3bin kelimeyi rahat ezberlerim ama paragraf soruları beni benden alıyor resmen

izmirden
13-10-09, 16:07
paragrafta tarama yönetimi kullan..

senden istenen ifadeyi,kelimeyi(hatta soru cümlesini) paragrafta ara..o cümleye ,bir önceki cümleye ve bir sonraki cümleyede göz gezdir..

ramses1987
13-10-09, 16:16
:) ya bende mecburen öyle yapıyorumda 2008 halkbank sorularında tam sorunun sorulduğu yeri ve sorulan soruyu anlıyorum bir önceki kesin olmaz diyorum mesela ve olmuyor sonra cmlenin bittiği yere kadar cümleyi alıp cevaplardan bakıyorum sonra orada bir bağlaç oluo sanırım however yada therfore olarak birleştirmiş orada yazılan yazıyı istiyorum aslında az çok anladımda mantığını bu sınav benim için çok önemli acaba sınav stresiyle sınavdada atlarmıyım diye tereddüt ediyorum mesela türkçe ingilizce ingilizce türkçe için ipucu yada incelik varmı

sedamed
14-10-09, 14:47
burdaki tüyoları okuyarak bayagı bir doğrum çıkmaya başladı soruların çoğunluğunu dogru yanıtlıyorum artık anlatımı bozan cümle,cümle tamamlama, paragraf sorularını yapmaya başladım eksiğim sadece büyük ihtimalle kelime ezberlemek :(

sedamed
14-10-09, 14:58
burdaki tüyoları okuyarak bayagı bir doğrum çıkmaya başladı soruların çoğunluğunu dogru yanıtlıyorum artık anlatımı bozan cümle,cümle tamamlama, paragraf sorularını yapmaya başladım eksiğim sadece büyük ihtimalle kelime ezberlemek .:(tek zorlandığım parçada numaralandırılmış yerlere uygun düşen sözcükleri bulmak birde verilen durumda söylenmiş olabilecek söz
.

karinca
27-10-09, 22:30
kpds de en çok çıkan 2000 kelimeyi 1 ayda rahat ezberlerim demişsiniz. bunun bi tekniği varsa söyleyin bizde yapalım. bir ayda 2000 kelime normal metodlarla çok zor.

cancan5042
31-10-09, 01:36
arkadaşlar aynı dert bendede var 22 kasımda yapılacak kpds den 50 almam lazım mayısta 33 almıştım boş vaktim çok var kendimi defalarca denedim tek yapamadıklarım yani hiç yorum yapmadıklarım ilk 25 soru yani ilk 15 preposition lar vs ve onlardan hemen sonra gelen paragrafın içinde 5 tane boşluk olan soru tipleri varya onlardanda toplam 10 soru var toplamda bu ilk 25 soruyu hiç ama hiç yapamıyorum sallamak zorunda kalıyorum bana yardımcı olun arkadaşlar kpds de ençok çıkan kelimeler diye bir paylaşım varsa link koyabilimisiniz ve bana tavsiyede bulunurmusunuz arkadaşlar ilk 25 sorudan 10-15 tane felan yapmam lazım ama nasıl işte arkadşlar iki kaynaktan çalışıyorum cesu öztürk ve test your kpds level ddiye bir kitaptan fakat onlarıda anlamakta zorlanıyorum belli bir düzeye hitap ediyorlar yardımlarınızı bekliyorum şu son 20 günde 50 almak benim için hayati önemli şimdiden hepinize teşekkürler

sedamed
02-11-09, 17:30
arkadaşlar herşeye cevap veriyorsunuz neden bu sorunlara cevap vermiyorsunuz hani 80 90 100 alanlar nerede görelim nasıl çalışmışlar....

sanalfriend
05-12-09, 23:26
valla arkadaşım, herşeyin başı kelime. kelime hazinen ne kadar genişse o kadar şanslısın.
ama bize tutturmuşlar gramerde gramer. hay gramer kadar taş düşşün başlarına. ortaokul lise 7 yıl ingilizce dersi görüpte 7 tane ingilizce kelime öğretemeyen bir sistemden mezun olduğumuzdan mecburen " herşey sende başlayıp sende bitiyor" ,

Allah yardımcın olsun

İntelligent
05-12-09, 23:31
http://www.dilforum.com/forum/uds-forumu/11739-uds-kpds-ile-ilgili-calisma-teknikleri.html

http://www.dilforum.com/forum/kpds-sinav-taktikleri/56457-kpdsciler-icin-bazi-oneriler.html

bir kaç benzer konu

...pour Français Miss?

brc5555
14-12-09, 14:52
Arkadaşlar bişey sölicemm ama rica ediyorum kimse dalga geçmesin daha ilk girişim pek hazırlanamadım soru tiplerini dahi bilmiyodum öle bi atmosferi tatmak adına girdim 27 aldım ben yaa çok az biliyorum ama ilk giriş içindemi az hiçmi umut yokkk ben bişeler yapamazmıyım çalışsam haa cevap yazın nolursunuz az içimi rahatlatın valla travma geçirir oldum hah :

TheBest90
14-12-09, 16:42
Arkadaşlar bişey sölicemm ama rica ediyorum kimse dalga geçmesin daha ilk girişim pek hazırlanamadım soru tiplerini dahi bilmiyodum öle bi atmosferi tatmak adına girdim 27 aldım ben yaa çok az biliyorum ama ilk giriş içindemi az hiçmi umut yokkk ben bişeler yapamazmıyım çalışsam haa cevap yazın nolursunuz az içimi rahatlatın valla travma geçirir oldum hah :

öncelikle gramer alt yapını güçlendir inside out sevgi önsel bu kitabı iyi çalış bol bol test çöz her konuyla ilgili olarak ya da dersaneye git bir de dilforumu sürekli takip edin yaparsınızbaşarılar

bugün bir arkadaş bu kitabı paylaşmıştı bulunca göndereyim

sanalfriend
14-12-09, 17:52
teşekkürler TheBest90 :)
bekliyoruz kitabını