PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KYK İptal etme

vforvendetta
28-08-09, 21:53
arkadaşlar ben kredi yurtlar kurumuna başvurdum henüz sonuç açıklanmadı ama ben istemiyorum ne bursu ne de öğrenim kredisi istemiyorum. acaba iptal edebilirmiyiz bunu? bir kaç kişiye sordum senetlere imza atmadığım müddetçe bi sorun olmadığını söylediler. sizinde bilginiz varsa paylaşabilir misiniz? şimdiden ilgilenenlere teşekkür ediyorum

ertus7
28-08-09, 21:56
İçinde kredi geçen her şey de senin imzan lazım, imza atmadığın sürece sorun yok . Çıkacak yurt içinde kayıt yaptırmak zorunda değilsin , istediğin gibi takılabilirsin yani sorun yok :)

Artemis292
28-08-09, 21:57
Senet imzalazsan almazsın... Sonuçta noterde senin imzana bağlı bir iş bu...

vforvendetta
28-08-09, 21:59
üni ye kayıt yaptırmayacam. o yüzden diorum so dakkada alınan bi karar ama biraz geç oldu işte kyk ya başvurduktan sonra böyle bi karar aldım. sorun çıkmasını istemiyorum. şimdi durduk yere binlerce tl ödemeyelim geri :D

vforvendetta
28-08-09, 22:00
hepinize çok teşekkür ediyorum. çok sağolun ilgilendiğiniz için

Aliarda
30-08-09, 20:46
burs kazanırsan neden almayacakmışsın ki :) geri ödemesi yok havadan para :D öğrenci olacaksın 1 liraya bile ihtiyacın olacak.

ßurak
31-12-09, 23:37
merhaba arkadaşlar , bana kyk dan öğrenim kredisi çıktı çoğu kişiye oldugu gibi , ben okulu bırakıp öss ye gircem bu krediyi iptal etmek istiyorum senet falan imzaladım ocak 11 de ödeme olacak ama şubata ertelenmiş sanırım , iptal edebilme imkanım var mı ?

Vato XL
31-12-09, 23:40
merhaba arkadaşlar , bana kyk dan öğrenim kredisi çıktı çoğu kişiye oldugu gibi , ben okulu bırakıp öss ye gircem bu krediyi iptal etmek istiyorum senet falan imzaladım ocak 11 de ödeme olacak ama şubata ertelenmiş sanırım , iptal edebilme imkanım var mı ?

İstediğin an iptal edebilirsin... Gerekli yerlere dilekçe yazman lazım elbette. (Okuluna sor net bir bilgi için.) Eğer iptal olduğu zaman ödeme almışsan, onun geri ödemesini isterler o kadar. Eğer ödeme almamışsan bir miktar para isterler mi bilmiyorum... Sanmıyorum ama... Kolay gelsin.:)

ßurak
31-12-09, 23:44
çok teşekkür ederrim içim rahatladı bi nebzede olsa , inş . istemezler :)

Vato XL
31-12-09, 23:46
çok teşekkür ederrim içim rahatladı bi nebzede olsa , inş . istemezler :)

Artı bir ücret alırlar mı bilmiyorum... Ama bir yıl o krediyi alıp iki katı ödemekten daha yeğdir... :) Bir de uyanıklar hemen geri istiyorlar...

ßurak
31-12-09, 23:47
işte o çok kötü yazık günah ya bi ton para alıyolar öğrenciye destek olsunlar biraz :) ben işlemi başlatayımda hemen iptal olur inş.

Vato XL
31-12-09, 23:48
işte o çok kötü yazık günah ya bi ton para alıyolar öğrenciye destek olsunlar biraz :) ben işlemi başlatayımda hemen iptal olur inş.

Başlat başlat... Zaten bu ülkede o tarz işler çok yavaş gelişiyor... Haydi kolay gele sana. Bu sene gireceğin sınavda da başarılar. :)

ßurak
31-12-09, 23:49
evet ne yazık ki öyle :S sağolun çok tşk.ler Allah a emanet olun ;)