PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Neden Yabancı Dil alanını seçtiniz?

Sayfa : [1] 2 3 4 5

JoKeR
28-08-09, 00:27
Neden Yabancı Dil alanını seçtiniz?

Soru gayet açık... Hangi sınııfta olduğunuzu ve soruyu cevaplarsanız sevinirim... :)

Acimasiz_Dünya
28-08-09, 00:30
bu konu açılmıştı sanırım....

guns n'roses
28-08-09, 00:31
bana da öle gelıyor ama yazıım yınede dilden baska bişiye kafam basmıo ondan:Dve ing den baska hiç bi dersi cekemıodum ne lisede ne ortaokulda;)

escandesc
28-08-09, 00:35
ingilizceyi çok sevdiğimden ilkokuldan beri ilgim var hoca kelime verirdi hemen eve gelip ezberlerdim kelimeleri çok eğlenceli gelirdi hala da öylee

daredevil7845
28-08-09, 00:36
ben yeni mezunum. ingilizceyi cok seviyorum, cok zorluklarla okudum bu bölümde, aöl'de öğrenci sayısı az oldugundan bölüm acılmamıstı, anad. lis.te okudum ve eğitim dersleri için kendi okuluma geldim, 2 yıl boyunca and lis ve öğr lis arasında mekik dokudum, neden ingilizce askından degdi mi eveeeeeeeeeeet :D

_BeTüL_
28-08-09, 00:52
Ben de cok acayip seviyorum ingilizceyi yaa ben de lisede okulumu değiştirmiştim ama hiç hem de hiç pişman değilim eger cok seviyosanız 1 dk bile düşünmeden bu alana yönelin derim:):)

guns n'roses
28-08-09, 00:53
Ben de cok acayip seviyorum ingilizceyi yaa ben de lisede okulumu değiştirmiştim ama hiç hem de hiç pişman değilim eger cok seviyosanız 1 dk bile düşünmeden bu alana yönelin derim:):)

bnde okulu değiştimiştim lisede.eski okulumda bölum acılmayınca baska bı okula gecmek zorunda kaldım ve iyiki de geçmişim;)

Digaladriel
28-08-09, 00:53
( Inside man i izleyenler bilir :D )

Because I can :)

pitchshifter
28-08-09, 00:55
Mâdem dilforuma üyeyim yazayım, dedim, ben dilci değilim, MF'ciyim ve dilleri çok seviyorum, :D

Turani
28-08-09, 00:58
Şuan 12.sınıfa geçmiş bir dil bölümü öğrencisi olarak şunları diyebilirim;

Herkesin dil bölümünü kötülediği anda ben sımsıkı sarıldım çünkü biliyordum ki ben dil ile mutlu olacağım... Lise 2'nin ilk gününde tam 2 yabancı dil sınıfı vardı ve ben çok korktum çünkü yabancı dili istemeyip zorla bu bölüme atılmış çok kişi vardı... Ve dualarım kabul oldu ve çoğu gitti, koca iki sınıf, tek sınıfa düştü, mevcut 18 idi. Ama hala öoğu kişi vardı dil bölümünü istemeyip, kalan, Lise 3'te 2-3 kişi daha gitti, ve bu sene iki kişi daha gidecek... Ama sınıf hala zorunlu kalmış olanlardan kurtulamadı...

Dil sınıfında bu kişilerin olması beni rahatsız etti ve hala ediyor. İki erkek kalmamıza rağmen, biz sımsıkı sarılmış durumdayız...

Ve ben hala anlamıyorum neden puanı diğer bölümlere yetmeyen kişilerin direk dil bölümüne atılmalarını? Dil bölümü en alt zemindemi yer alıyor? Neden ülkemizde dil bölümü küçümseniyor. Osmanlı bunun acısını çekti, neden hala geçmişimizden ders almıyoruz?

Yinede ben dili seviyorum ve inanıyorum ki dilde beni seviyor... ;)

_BeTüL_
28-08-09, 01:04
Şuan 12.sınıfa geçmiş bir dil bölümü öğrencisi olarak şunları diyebilirim;

Herkesin dil bölümünü kötülediği anda ben sımsıkı sarıldım çünkü biliyordum ki ben dil ile mutlu olacağım... Lise 2'nin ilk gününde tam 2 yabancı dil sınıfı vardı ve ben çok korktum çünkü yabancı dili istemeyip zorla bu bölüme atılmış çok kişi vardı... Ve dualarım kabul oldu ve çoğu gitti, koca iki sınıf, tek sınıfa düştü, mevcut 18 idi. Ama hala öoğu kişi vardı dil bölümünü istemeyip, kalan, Lise 3'te 2-3 kişi daha gitti, ve bu sene iki kişi daha gidecek... Ama sınıf hala zorunlu kalmış olanlardan kurtulamadı...

Dil sınıfında bu kişilerin olması beni rahatsız etti ve hala ediyor. İki erkek kalmamıza rağmen, biz sımsıkı sarılmış durumdayız...

Ve ben hala anlamıyorum neden puanı diğer bölümlere yetmeyen kişilerin direk dil bölümüne atılmalarını? Dil bölümü en alt zemindemi yer alıyor? Neden ülkemizde dil bölümü küçümseniyor. Osmanlı bunun acısını çekti, neden hala geçmişimizden ders almıyoruz?

Yinede ben dili seviyorum ve inanıyorum ki dilde beni seviyor... ;)

ya bence coğu kişi dil bölümü hakkında cok dar bilgiye sahip kimsenin küçümsediği falan da yok ayrıca benm mezun olduğum lisedeki dil sınıfının hepsi kazanmış yüzde 100 başarı yani bu başka alanlarda cok zor rastlanan bi durum:)

çağın delisi
28-08-09, 01:04
Çünkü diğer bölümler çok zor geldi gözüme :D

çağın delisi
28-08-09, 01:06
ya bence coğu kişi dil bölümü hakkında cok dar bilgiye sahip kimsenin küçümsediği falan da yok ayrıca benm mezun olduğum lisedeki dil sınıfının hepsi kazanmış yüzde 100 başarı yani bu başka alanlarda cok zor rastlanan bi durum:)

Bizim lisede de ayıptır söylemesi dil sınfları son 3 senede hep tam kazanma oranı verdi :D sadece bir kız arkadaş dışında, zaten onla da arkadaş değildik :D

Turani
28-08-09, 01:07

Ne yazıkki benim karşıma hep küçümseyen tipler çıkıyor...
O değil, ''ne yapacaksın orda?'' demeleri yok mu beni deli ediyor...

Bu ülkede sadece ''doktor,mühendis ve avukatlar'' mı değerli?

Sonra bir gün bu ülkeden çekip gidince, vatan hainine kadar koyuyorlar sizi...

Yazık...

Yıpranan biziz...

çağın delisi
28-08-09, 01:09

Yazık...

Yıpranan biziz...

sen hiç dert etme dostum, sonuçta biz böyle mutluysak söylenenleri kulak ardı etmeyide biliriz. Elalemin söylediği iki kelime bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Kaldı ki biz tıp puanına yakın puanlar yaparak yerleşiyoruz.

escandesc
28-08-09, 01:10
takmıyorum kim ne diyor diye kulağımı tıkayıp gidiyorum artık =)

Turani
28-08-09, 01:11
sen hiç dert etme dostum, sonuçta biz böyle mutluysak söylenenleri kulak ardı etmeyide biliriz. Elalemin söylediği iki kelime bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Kaldı ki biz tıp puanına yakın puanlar yaparak yerleşiyoruz.

Kesinlike haklısın... Ben de kulak ardına almaya çalışıyorum... Ama bazen doluyorum ama sakinleşmem çabuk oluyor ;)

Dili seviyorum! Var mı uleynn ;)

çağın delisi
28-08-09, 01:12
Kesinlike haklısın... Ben de kulak ardına almaya çalışıyorum... Ama bazen doluyorum ama sakinleşmem çabuk oluyor ;)

Dili seviyorum! Var mı uleynn ;)

helal işte böyle. bence bu gazla sen bu gece bir soru bankası bitirirsin malum çalışmak lazım :D

_BeTüL_
28-08-09, 01:12

Yazık...

Yıpranan biziz...

Ya o ne yacaksın orada diyenlere ben de cok sinir oluyorum:D Sen takma onları arkadaşım tam bi bilgileri yok dil bölümü hakkında söylüyolar işte..

harpocrates
28-08-09, 01:14
milletin annesi babası zorla sayısal seçtirir, banada dil seçtirdiler :D he memnun muyum evet :D

çağın delisi
28-08-09, 01:16
milletin annesi babası zorla sayısal seçtirir, banada dil seçtirdiler :D he memnun muyum evet :D

Aslında bizim zamanımızda biraz daha göz önünde dil bölümü. Ancak ben Emrah hocamızın, Ayfer, Seyfettin, Yahya hocalarımızın nasıl bu bölümü seçtiğini merak ediyorum. Onlarda yazıp aydınlatsalar keşke bizi.

müni_gs
bende hem ingilizceyi seviyodum hemde sayıldan kaçış oldu:D

dilkolikeda
Dilci olduğumun çocukluğumdan beri farkındaydım.Çocukluk derken,ilk yabancı dil eğitimi aldığım yaştan itibaren:D Hiç bir şeyi sevmedim ingilizce kadar:D:DBu yıl dilden mezun oldum.Keşke olmasaydım da 12 yda öğrencisi olarak kalsaydım hep:DAma yok yok ilerde de iyi bir müt.ter olarak karşınızda olursam inş. ,derim ki ;iyi ki hep 12 yda öğrencisi olarak kalmamışım:D
Neden seçtiğime gelince(anca gelebildim konuya:D ) ;
Sevdim,seviyorum,seveceğim..:D:DEee bir şeyi yaparken,başlarken, SEVMEK değil mi en önemli sebep :DEn azından benim için öyle..:)

dilkolikeda
28-08-09, 01:18
Bu arada bu konuyu daha önce de gördüm sanki ben ??

S3Z3N
28-08-09, 01:22
Sayısal derslerim kötüydü, sözel açılmadı, hocam da dili tavsiye etti, ee zaten seviyordum :D

HolocausT
28-08-09, 01:29
sayısalım iyi olsaydı sayısalcı olurdum :) ama ingilizcem iyiydi dilci oldum

Artemis292
28-08-09, 01:31
lise 1 de baktım matematiğim zayıf, sözel de çok sıkıcı en iyisi dili seçeyim dedim.. gerisi geldi ...

rodiseko
28-08-09, 01:36
ya dil küçümsenecek bölümmü en kralı bence dilciler daha geniş bakış açılarına sahip öğrenciler..sayısalcıların küçümsemeleri bizi tınlamıyodu hiç lise 1de sınıfta matematikten hiç zayıf almayan sdc ben ve arkadaşımdı biz ikimzde dili seçtik matematiğin M sinden çakmayan adamlar soluğu sayısalda aldı..seçme nedenine gelince diğer alanlarda bana göre meslek yoktu dille uğraşmak da zevkli ve geçerli bi iş işsiz kalmayacağımı düşündüm en yakın arkadaşım da dili seçince atladım ben de hemen hiç pişman olmadım 3sene geçti üzerinden

Aeryn
28-08-09, 01:37
valla diğer derslerden zorla geçtiğim için dil seçeyim dedim:)

Turani
28-08-09, 01:40
valla diğer derslerden zorla geçtiğim için dil seçeyim dedim:)

Yapma ya! Bari umarım dili seviyorsundur...

Kusura bakma ama dili sevmeyip, zorla dile gelenlere karşı bir önyargım oluştu...

Çünkü yıllardır karşıma böyle kişiler çıkmaya başladı...

Umarım mutlusundur...

P.S: Beni yanlış anlama lütfen...