PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Burs, Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi ( Tanıtım )

Sayfa : 1 [2] 3 4

poika
11-08-09, 23:53
arkadaşlar bişi sorucam yarın kazandığımız taktirde yurtlar,kredi vb başvuru yaptığımızda bu başvurmada önce veya sonra başvurma farketmiyor değil mi aynı yerleştirme öss deki gibi mi ?

Bildiğim kadarıyla hayır yok. İhtimal vermiyorum böyle bir şey olacağına.

perfectwind
12-08-09, 00:00
arkadaşlar bişi sorucam yarın kazandığımız taktirde yurtlar,kredi vb başvuru yaptığımızda bu başvurmada önce veya sonra başvurma farketmiyor değil mi aynı yerleştirme öss deki gibi mi ?

evet sistem aynı öss gibi, son gün de yapsan fark etmez

MYDMR
12-08-09, 10:54
kyknın sitesine giremedim.yogunluktan galiba:dazeda:

djinninc
12-08-09, 13:24
Kredi, burs ve yurt başvuruları başladı mı? Başladıysa kyk sitesinden nasıl ve nereden yapacağız? Kesin bir bilgisi olan var mı?

MYDMR
12-08-09, 13:57
Kredi, burs ve yurt başvuruları başladı mı? Başladıysa kyk sitesinden nasıl ve nereden yapacağız? Kesin bir bilgisi olan var mı?
hepimizin yurt burs kredi basvurularında daha geniş bilgiye ihtiyacımız var.tecrübeli arkadaslar bilgilendirirse cok seviniriz..

Artemis292
12-08-09, 19:06
Başvuru süresi daha başlamadı arkadaşlar...

Muhtemelen haftaya üniversiteye yeni giren arkadaşlarımız için başvuru başlar...

Yurt sonuçları bu ay sonuna, burs sonuçları yıl sonuna kadar açıklanır....

Katkı kredisini ise başvuran herkes alır...

ksfno1
12-08-09, 22:07
ben son sınıfa geçtim ve 4 senedir kredi alıyorum seneye okulu bitirince borç dökümü çıkarılacak ve toplam borcum hesaplanacak.

enflasyon artar aldığımız para çiğdem çekirdek parası olur kolayca geri öderiz diye düşündüm, aldım ama çok pişmanım

8-8,5 milyar civarinda bir borç çıkacağını tahmin ediyorum ve ödemelerin aşırı faizli ve ağır olduğunu duydukça cinnet sınırına ulaşıyorum.

alan ve şu anda ödeyen var mı?

nasıl oluyor bu işler birisi anlatırsa çok sevinirim

şimdiden teşekkürler

busra59
12-08-09, 22:17
yaa bu ilk 5 tercihine eğitim fakultesi yazanlara cıkan meb bursu için basvuru fln gerekiomu napmamız lazım??yardımcı olan olursa cok makbule gecer :)) smdiden tsk

böcük91
12-08-09, 22:24
yaa bu ilk 5 tercihine eğitim fakultesi yazanlara cıkan meb bursu için basvuru fln gerekiomu napmamız lazım??yardımcı olan olursa cok makbule gecer :)) smdiden tsk

Ben de bunu merak ediyorum...Bir de hem meb bursu alıp hem de geri ödemeli burs alınıyor mu onu merak ediyorum...

ksfno1
12-08-09, 22:34
geri ödemeli burs var mı ya?

böcük91
12-08-09, 22:39
geri ödemeli burs var mı ya?

ya kyk nın verdiği geri ödenen krediyi kastetmeye çalışmıştım. yani şu sizin aldığınızı:smiley6: yanlış anlaşılabileceğğini sonradan farkettim kusura bakmayın :);)

Artemis292
12-08-09, 22:40
Ben de bunu merak ediyorum...Bir de hem meb bursu alıp hem de geri ödemeli burs alınıyor mu onu merak ediyorum...

Bütün burslar KYK da birleştirildi, meb bursunu da KYK verecek.Dolayısıyla Burs alırsan Öğrenim Kredisi alamazsın.
Katkı kredisi alabilirsin...

böcük91
12-08-09, 22:47
teşekkürler :)

:dazeda::dazeda::(

mysterious girl
13-08-09, 01:51
Devlet bursundan alınacak olan para sadece okul açık olduğu sürece mi veriliyor?Ve bu miktar ne kadar?Okul başlar başlamaz alabiliyor muyuz bu bursu?Yardımcı olursanız sevinirim:)

devranz
13-08-09, 01:55
Devlet bursundan alınacak olan para sadece okul açık olduğu sürece mi veriliyor?Ve bu miktar ne kadar?Okul başlar başlamaz alabiliyor muyuz bu bursu?Yardımcı olursanız sevinirim:)

hayır 12 ay boyunca alıyorsun. ocak-şubat gibi almaya başlıyorsun.180di geçen sene bu sene 190 veya 200 olur.ancak büyük ihtimalle 200.

mysterious girl
13-08-09, 01:59
hayır 12 ay boyunca alıyorsun. ocak-şubat gibi almaya başlıyorsun.180di geçen sene bu sene 190 veya 200 olur.ancak büyük ihtimalle 200.

Teşekkür ederim:)Peki,katkı kredisi nasıl bir şey?Otamatik olarak harç paramızı mı ödüyor?

bursasporlu63
13-08-09, 02:01
İÖ lerin yararlanildiği Öğrenirim Kredisi mi sadece ve ne kadar acaba ?yukardaki arkadaşın dediğimi öğrenim kredisi 200 olan ?

devranz
13-08-09, 02:04
Teşekkür ederim:)Peki,katkı kredisi nasıl bir şey?Otamatik olarak harç paramızı mı ödüyor?

evet bazen hepsini bazen bir kısmını. zaten sitede şu kadar ödemeniz gerekiyor diye bildiriliyor zamanı gelince.ama okula başlarken ilk dönem siz ödüyorsunuz çünkü o tarihe kadar burs-kredi sonuçları belli olmuyor.

devranz
13-08-09, 02:07
İÖ lerin yararlanildiği Öğrenirim Kredisi mi sadece ve ne kadar acaba ?yukardaki arkadaşın dediğimi öğrenim kredisi 200 olan ?

iö lere de burs çıkıyor ancak çok nadir.150 kişide 2 kişiye falan.. böyle düşük oranlarda.öğrenim ve katkı kredisi herkese çıkıyor. ama alıp almamak senin imzana bakar. yukarıdaki arkadaş da ben oluyorum sanırım:) evet öğrenim kredisi tahminimce 200 olur bu sene ya da 190 olur en düşük. burs ile öğrenim kredisi miktarları aynı olur.ikisi de 200.

bursasporlu63
13-08-09, 02:12
hocam alınmadın inş :) İÖ ler hem katkı hem öğrenim kredisi alabiliyor mu ben sadece öğrenim kredisi die biliyordum ?

devranz
13-08-09, 02:23
hocam alınmadın inş :) İÖ ler hem katkı hem öğrenim kredisi alabiliyor mu ben sadece öğrenim kredisi die biliyordum ?

evet doğru biliyorsun aşağıdaki arkadaş:) sadece öğrenim kredisi alabilirler.çok çok şanslı ise belki burs. yok estağfirullah ne alınması.

LonelyBoy
13-08-09, 02:43
ben son sınıfa geçtim ve 4 senedir kredi alıyorum seneye okulu bitirince borç dökümü çıkarılacak ve toplam borcum hesaplanacak.

enflasyon artar aldığımız para çiğdem çekirdek parası olur kolayca geri öderiz diye düşündüm, aldım ama çok pişmanım

8-8,5 milyar civarinda bir borç çıkacağını tahmin ediyorum ve ödemelerin aşırı faizli ve ağır olduğunu duydukça cinnet sınırına ulaşıyorum.

alan ve şu anda ödeyen var mı?

nasıl oluyor bu işler birisi anlatırsa çok sevinirim

şimdiden teşekkürler

Ben de merak ediyorum. Alan ve ödeyen biri yardımcı olursa sevinirim.:)

lifewater
14-08-09, 00:27
slm arkadaşlar bn bu sene aöf yerleştim burs veya kredi alabiliyommu?

lifewater
14-08-09, 00:28
ha birde arkadaşlar geri ödemesiz burs varmı aöf ye

mysterious girl
14-08-09, 18:45
Ben de 1.Öğretim İngilizce Öğretmenliğini kazandım.İlk tercihimdi.İlk 5 tercihinden birisi çıkarsa ve bu 1.öğretimse devlet bursu alabiliyorsun dediler bana.Bu burs sürekli veriliyor mu?Yani derslerinin iyi olması mı lazım kesilmemesi için?Şartları nelerdir?Aynı zamanda katkı kredisi alabiliyor muyum?Harcımı ödemek için bu burs sanırım.Ben ikisini mi işaretleyeceğim?Her ikisisin de çıkma oranı nedir?Açıkçası kafam karışık bu burs olayından dolayı.Yardımcı olursanız sevinirim:)

axux15
14-08-09, 18:50
Arkadaşlar burs için başvurmak istiyorum fakat başvuru zamanı nedir ve süre aralığı ne kadar?
2. sorum ise kredi kullanmak istesem, verebildikleri maksimum kredi tutarı nedir ?
Şimdiden teşekkürler.

murat0123456
15-08-09, 13:07
bir sorum olacak;

şimdi selçuk üni sitesinde kayit için gereken belgeler bölümünde harç dekontu diyor e benim şimdi kütahyada kaydim var şimdi ben kütahyadan kaydimi aldirinca

kredi işleyecek mi acaba harç için

lütfen cevap verir misiniz

poika
15-08-09, 13:09
bir sorum olacak;

şimdi selçuk üni sitesinde kayit için gereken belgeler bölümünde harç dekontu diyor e benim şimdi kütahyada kaydim var şimdi ben kütahyadan kaydimi aldirinca

kredi işleyecek mi acaba harç için

lütfen cevap verir misiniz

Pardon, doğru mu anladım:

Kütahyada X bölümde okuyorsun ancak Konya Selçuk aynı bölüme kayıt yaptıracaksın. Ve Harç Kredisi almaktasın. Doğru mu anladım?

Bir de Ösym ile mi kayıt yaptırıyorsun, yatay geçiş mi?

murat0123456
15-08-09, 13:13
evet bakın

kütahyada idede okuyordum sınava girdim şimdi selçuk ing öğrt kazandım

ben naapacam şimdi kütahyadan kaydımı ne zaman sildireyim kaydımı sildirdikten sonra selçuğa kayıt yaptıracam doğal olarak

bu nasıl işleyecek öğrenim kredisinin devam etmesi için kütahyadan kayıt sildirdiğim belge ile yeni okula kayıt yaptırdığımla dilekçe vercem

ama şimdi katkı kredisi nasıl olacak harçla ilgili bildiğiniz gibi

şimdi ben kütahyadan kaydımı sildirdikten sonra selçuğa harç yatırırken kesintili mi yoksa düz mü yatıracam

poika
15-08-09, 13:22
evet bakın

kütahyada idede okuyordum sınava girdim şimdi selçuk ing öğrt kazandım

ben naapacam şimdi kütahyadan kaydımı ne zaman sildireyim kaydımı sildirdikten sonra selçuğa kayıt yaptıracam doğal olarak

bu nasıl işleyecek öğrenim kredisinin devam etmesi için kütahyadan kayıt sildirdiğim belge ile yeni okula kayıt yaptırdığımla dilekçe vercem

ama şimdi katkı kredisi nasıl olacak harçla ilgili bildiğiniz gibi

şimdi ben kütahyadan kaydımı sildirdikten sonra selçuğa harç yatırırken kesintili mi yoksa düz mü yatıracam

Kesintili dediğin şu 24 lira falan gibi bir rakam değil mi?

__

Ben sana benim bildiğimi söyleyeyim. Ben yatay geçiş yaptım. BBK Bursu ve Katkı Kredisi alıyorum.

Yeni geleceğim üniversiteye KYK nın KREDİ BURS sorgulama sayfasına girmiştim. O sayfada, baba adı, adı soyadı, burs no, kredi no yazan küçük bir yazı vardı. Onu çıktı olarak aldım, onu götürdüm.

Sonra Yeni üniversiteme kayıt olduktan sonra, hemen öğrenci belgesi alıp ( yeni üniden transkript aldım mı hatırlamıyorum ) ve eski üniversitemden Başarı DURUM BELGESİ**** alıp,

X üni den Y ye şu yolla şu tarihte kayıt yaptırdım, Şu şu bursu ve krediyi, şu şu no ile almaktayım. Katkı kredimin X üniversitesi X fakültesi , istiyorsa X bölümüne aktarılması gerekmektedir.

bilgilerinizi ve gereğini arzederim. ,

diye buna benzer bir dilekçe yazmıştım.

Turuncu kısım BBK alanlar için geçerlidir büyük ihtimal sizi ilgilendirmez, çünkü derslerden başarılı olma hükümlülüğünüz yok. Ama yine de sorun.

( ****BBK bursu aldığımdan dolayı, eski üniversitemin bölüm başkanlığından, tüm derslerimden başarılı olduğumu, orada kaç yıl okuduğumu, hazırlık olup olmadığını, ikinci öğretim olup olmadığım hakkında bilgiler içeren bir yazı aldım. )

ÖNEMLİ NOT: Bu benim Yatay geçiş yaparken yaptığım işlemler. Siz en iyisi Selçuk Üniversitesi Öğrenci işlerini arayıp bunları sorun, nasıl yapacağım diye.

Bir de KYk ya dilekçe ile ilgili sorun olursa:

312 430 1780 Ankara KYK

Bakın tekrar söylüyorum, bu YATAY Geçiş için yaptığım transfer işlemleri; ÖSYM kaydı için bilemiyorum, ama benzer olabilir. [ Herkes için ] Ayrıca son durumunu da kontrol edin, belki ek belge vs de isteyebilirler, değişmiş olabilir.