PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yurt bilgileri(odalar-fiyatlar-kişi sayilari-yerleri)

Sayfa : [1] 2

ec_ce_mm
24-07-09, 13:34
Arkadaşlar bu konuyu kazanıpta gidecek olan arkdaşlarımız için açtım...okuyanlar yurtlar hakkinda bilgisi olanlar fiyatlarini kişisaysını sormak istediğmiz herşeyi sorup öğrenebilelim istedim..lütfen okuyanlar bilgisi olanlar bizi aydınlatsın bu konuda.şimdiden teşekkürler..

tuğbaa_91
24-07-09, 13:35
evet çok güzel bi konu bende çok mrk ediyorumm

ec_ce_mm
24-07-09, 13:36
ben başta sorayım mesela..ankarada ankara üniversitesine yakın devlet yurdu bilen var mı??varsa bilgilerinide verebilir mi _??

emsal
24-07-09, 13:58
devlet yurtları aynı olur her yerde diye biliyorum.üç aylık 252 milyon.altı veya dört kişilik odalar.üç aydan üç aya verilir para.

advanced
24-07-09, 14:09
peki özel yurtlar nasıl ? fiyatları ne sekil ödeniyor üç aylık mı o da ?

ec_ce_mm
24-07-09, 14:14
devlet yurtları aynı olur her yerde diye biliyorum.üç aylık 252 milyon.altı veya dört kişilik odalar.üç aydan üç aya verilir para.

ben 8 kişilik odaların olduğunu duyup korkmuştum da :)

ambitious09
24-07-09, 14:14
çok iyi olmuş bu konunun açılması:) ben de tüm üni.lere tek otobüsle gidilebilecek, 2 kişilik, banyosu odanın içinde ve ücreti de uçuk olmayan bi yurt arıyorum:)

dr.funk
24-07-09, 14:24

ne yazıkki 8 kişilik olanları da war :smiley5:

emsal
24-07-09, 14:31

evet var sekiz kişilk odalar.özel yurtlarda senelik sözlesme yaparlar.fiyat olarak tam bilgim yok.ama pahalıdır tabi

n3rh4n
24-07-09, 14:34
ben konyadaki yurtlardan bahsedim.kampüsün karsısındaki damla kız yurdunda kalıyorum.özel bir yurt.ama konyanın en güzel yurdu hem okula cok yakın yürüyerek benim fakülteme 10 dkda gidilebilir.yine onun arkalarında yıldız ideal gibi yurtlarda var.ayrıca kampüsün içinde alaaddin devlet yurdu damla kız yurdunun arkasında konya kız yurdu..ve kampüsün içinde yarı özel yarı devlet yurdu var birtane atatürk yurdu.fiyatlara gelince benim kaldıgım yurt 4 kişilik odada kalıyorum senelik yaklasık 3.milyar 3 bucuk milyar arası degişiyor işte.devlet yurtları daha ucuz tabi.bir arkadasım 3 aylık 250 verıodu sanırım..konyayı kazanan olursa sorularını sorablir

artis89
24-07-09, 14:34
Adana'da devlet yurtları :

-Sabancı (Kız)
-Sümer (Erkek)
-Fevzi Çakmak (Karma)

Özel yurtlar:

-Çukurova ( Kız )
-Neşe (Kız)

Özel yurtlar koşullara göre ister peşin ister 2 aylık isterseniz de aylık taksitler yapabiliyorlar
Çukurova ' da kalan bir arkadaşımın yıllık 7000 lira verdiğini biliyorum (kahvaltı-yemek) dahil olmamak üzere.Neşe Kız Öğrenci yurdunun da yıllık 5000 lira olduğunu duymuştum.

Devlet yurtlarında 3 ayda bir 252 lira ödemek koşulu ile kalınabiliyor.Ödediğiniz bu 252 lira da sizlere yemek ve kahvaltı fişi olarak dağıtılıyor geri zaten.Koşullar konusunda şikayet etme lüksünüz yok tabi.Örneğin çok küçük odaların 6 kişi olması gibi.

Adana'daki devlet yurtlarının odadaki kişi sayısı 4 ila 6 arası değişiyor.

Sümer Erkek Öğrenci Yurdu Adana merkezde sayılır.Yaklasık 30-40 dakikalık bir şehiriçi otobüs yolculuğla ulaşılabiliyor okula.Sabancı Kız Öğrenci Yurdu da şehir merkezinde ve yaklaşık 30 dakikalık bir şehiriçi minibüs yolculuğu ile ulasılabiliyor.

Neşe ve Çukurova kız öğrenci yurtları okula şehiriçi otobüş ulaşımı ile 15-20 dakika

Fevzi Çakmak öğrenci yurdu ise kampüsün içinde.Ama 10 dakikalık bir otobüs yolculugu da zorunlu sayılır.Yürüme mesafesi pek uygun sayılmaz yürümek için.

ec_ce_mm
24-07-09, 14:37
ne yazıkki 8 kişilik olanları da war :smiley5:

ee bun neye göre seçiolar off yaa:(

dr.funk
24-07-09, 14:43
ee bun neye göre seçiolar off yaa:(

bende bu sene gitcem bende bilmiyorum bu işleri ama sadece bi arkadasımın 8 kişi kaldığını duymuştum, umarım arkadaşlar bizi bilgilendirirler

hilal arslanoğlu
24-07-09, 14:47
halısız yapamam ben ya özel yurtlarda olur diorlar ona da devlette olmazmış bazıları seriormuş ama alıorlarmş tabi hemen

dersimli
24-07-09, 14:49
arkadaşlar balıkesirdeki özel yurtlar ve devlet yurtları hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...:smiley1:

avriLavigne
24-07-09, 14:57
kocaeli ve çanakkale'de okuyan arkadaşlar devlet yurtları hakkında bilgi verirsenz sevinirm tabi eğitim fakültesine yakın olanlar tercihimdir...

Lotte
24-07-09, 14:59
YURTKUR (http://www.metu.edu.tr/~e115170/PROJE/yurtkur.htm)

bu linkten anakradaki yurtkur yurtlarına ulaşabilirsiniz.anakra üniversitesi için muhtemelen cebeci kız yurduna yerleştirirler sizi.okul çok merkezi bi yerde olduğu için ulaşım problemi zaten olmaz.yurtta okula çok yakın yürüyerek bile gidilebilir.

poika
24-07-09, 15:17
Selam Millet,

Şimdi sizin sonuçlar açıklanır, sonra tercih yaparsınız, sonra o tercihler de açıklanır, sonuç sayfasında KAZANDINIZ vs ( ne yazıyordu yau? ) yazıyorsa, OLEEEEY dedikten sonra ( inşallah gönlünüze göre olur), sayfanın altında KIL bir yazı durur: Burs, Kredi, Yurt vs vs başvurusu hakkında bir yazı yazar, şu tarihe kadar yapın falan diye.

İyi işte, yurt konusunda size bilgi vereyim.

İlk olarak, sayın biraderler, ben KYK Yurdunda, yüksek standartlı diye atlandırılan kısımda kalıyorum. Her KYK da yoktur bu. Farkı standartı mıdır bilemem ama farkı vs şey ettirecem şimdi.

Yurdumdan memnum muyum? HE EVET, memnunum. Kayseri Erciyes Erkek Öğrenci Yurdu. Hoştur, sevdim.

Şimdik Biraderler, size benim kaldığım KYK yurdu üzerinden sistemi anlatmaya çalışacağım. FAKAAAAAT şunu beyninize yazın: her KYK yurdu aynı DEĞİLDİR. FARKLILIKLAR OLABİLİR! Bundan mesul değilim, ben nereden bileyim nere nasıl :D sonra gelip de POi sen yok böyle dediydin diyip kafa şişirmeyin. Ahanda ben anlatıyorum kendi yurdumu, aynı mıdır , farklı mıdır bilmem, siz sistemi hayal edin, kafanızda bir resim oluşsun. OK?

Şunu da okuyun:

Ne kadar bayılıyorum aylık ? Standartı yüksek de fiyat ne kadar farklı? Fark nedir birader?

Sayın biraderler, aylık 110 lira bayılmaktayım. Karşılığında ise hafta sonları ve bayram seyran hariç her gün için yemek fişi alıyorum. ( Kahvaltı Kuponu 1,5 Lira, Yemak Fişi 2,10 lira). Üstüsünü biz kendi peter hesabımızdan ödüyoruz.

Bizimki Yüksek Standartlı olduğundan 110 lira ha, diğerleri 85 vs veriyor. ANCAK onlar 3 aylık parayı peşin bayılırken, bir 110 110 olarak her ay bayılıyoruz. ( Yau şu bayılma lafına takılmayın, elime öyle geldi yazdım, pek de pahalı bir şey değil gibi ).

Yau durun diyecem nedir şu standartın yüksekliği farkı diye. Biraderler, ilk başta odaların büyüklüğü, bizim odalar daha böyük ve yerler mermer, diğerlerinde ise ranza sistemi var ve odalar daha dar. Dolap boyutumuz aynı.

İkinci fark, banyo, bizim yurtta her katta banyo var, diğerlerinde ise her birinci katta.

Üçüncü fark ise, biz de her katta çalışma odası var, onlarda birinci katta.

Bu arada az biraz baya bahsettik, binalar kafanızda şekillenmiştir sanırım.

Birader ya yazın?

Gülüm benim, Yaz için de kalsan kalmasan o parayı bayılacaksın. ( Ben çıkış yaptım, ödemedim, yokum 15 ay :P)

Ayrıca yurda girdiğinizde 190 lira depozito bayılıyorsunuz ve çıkış yaptığınızda paranızı alırsınız.

Yau birader, ben her gün imza atıyormuşsunuz diye duydum, saat 10 dan sonra her gece 12 ye kadar?

He valla birader, süper doğru duymuşsun. Her gün imza atarız, yurtta kaldığımıza dair, eee tabi adamlar yemek fişi veriyor ve yemek fişlerini başkasına veremezsin, tatile giderken iade edersin, geçmiş ve gelecek günün fişini kullananamazsın. Ancak başkalarının yerine imza atan ve eğer işaretlenmişse bir önceki günlerin yerine imza atanlar olabilir. ;)

Ya birader, aldık kızı çıktık dışarı, kızla kaça kadar takılabilirim?

Valla birader 12 den önce geleceksin.

Yapma ya? 12 den sonra girebilir miyim?

Girersin, ama ismini vs not alıyorlar sanırım. Sen yine de uy kurala be kardeş. Ben 2-3 defa girdim.

Ee yurda benim kızı getirebilir miyim?

Tabi tabi, istersen kaynanan falan da gelsin, tövbe tövbe... Ne işi var kızın 1500 abazanın arasında :D

Odada kaç kişi kalıyorsunuz?

4 kişi kalıyoruz. Biz 3 + 1 Hıyar kaldık :D

Kantin vs ne ayak? Nasıl işler sistem?

Valla birader, bizim yurtta akşam 5 e kadar ev yemeği, pilav kuru makarna vs vs işte..

5 ten sonra, 6 ya doğru başlar: Lahmacun, Kıymalı Pide, Döner, Adana kebap, Patates kızartması, Köfte ...

Sabah kahvaltısı: Poaça, reçel, ekmek, yağ mağ işte baya bir şey var. Sonra günün 20 saati tost var ( zaten kantin 20 saat açık).

Tv var mı Tv? Kurtlar Vadisi, Maç izleyecem mi?

Valla birader, TV var kantinde, dev ekran, Kurtlar Vadisi ve Lig maçları izlenmektedir. Ve diğer sevilen diziler ADANALI vs, işte. Sevilen diziler seyredilmektedir. Sabahları müzik kanalı ya da haber kanalı açık olur. Öğleden sonra kumandayı ele geçirme şansın vardır. Öğleden sonra Arka Sokakları izlerim ben mesela. Yani popular diziler, maçlar izlenir.

Peki şöyle sosyal imkanlar nedir?

Valla canım benim, int cafe var, bilardo var, masa tenisi var. Biz de bizim bloğun altında spor salonu var, Paralı, jimlastik aletleri var.

Wireless var mı abi?

Var gözüm var o da var. Ama modem sayısı artması gerekiyor. Bazı odalarda tam çekmiyor. Modem altı yani bir odaya düşersen, ya da kendini düşüttürürsen, tamamdır. ( 24 saat = 3,5 lira, 120 Saat kaç liraydı hatırlamıyorum)

Ama Aylık 20-30 liraya halledersiniz ya.

Donumu nasıl yıkayacağım?

Yuh, adam biraz kibar sorar. Valla birader donlarını üniye yakın bir su yatağı var, onun başında çitileme usulu ile yıkayacaksın.

Şaka bir yana, 5,4 lira karşılığında, tüm don mon ne varsa, kuru temizleme usulu ile yıkatabilirsin. 2 saat içinde kuru olarak alabilirsin.

Ya ütü ya ütü?

Valla delikanlı adam ütü yapmaz dedim, ütü gerektiren hiç bir şey almadım ben. Ama ütü odası var. Orada halledersiniz.

Ek ekleme:

Ayrıca seneye yurda parmak izi sistemi gelecektir. İmza yok, fiş yok. Parmak atacaksınız.

Üf benden bu kadar, varsa sorunuz?

http://www.dilforum.com/forum/fakulte-bolum-tanitimlari/61244-kyk-yurdu-tanitim-yazisi.html

böcük91
24-07-09, 15:32
ODTÜ yurtları hakkında yardım bekliyorum.Kampüs içindeki yurtlarda mı kalmalı yoksa kykda mı ?

ClairDeLune
24-07-09, 15:47
Yeni dönemde bazı özel yurt fiyatları şöyle:
İstanbul 'Evim Kız Öğrenci Yurdu'nda tek kişilik odaların yıllık ücreti 6 bin 500 YTL. Yurtta öğrencilere, 3 öğün yemek, internet ve üniversite yerleşkesine ulaşım hizmeti de ücretsiz olarak veriliyor.
İstanbul 'Irmak Kız Öğrenci Yurdu'nun yıllık ücreti 7 bin 500 ile 10 bin YTL arasında değişiyor. Yurtta kalan öğrenciler, yemek ve çamaşır yıkama hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanıyor.
Ankara'daki 'Ata Kız Öğrenci Yurdu'nda ücret yıllık 7 bin 500 ile 9 bin 900 YTL arasında değişiyor. Bu fiyatlara, sabah kahvaltısı ve akşam yemeği ile internet erişimi de dahil.
Ankara 'Göksu Kız Öğrenci Yurdu'nun yıllık 4 bin 500 ile 7 bin 500 YTL arasında değişen ücretlerine sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil.
'Çağlayan Kız Öğrenci Yurdu', Manisa'daki yurdun ücreti yıllık bin 800 YTL. Öğrenciler yurdun yemek ve yerleşkeye servis hizmetinden ücretsiz olarak yararlanıyor.
'Özel Hilal Kız Öğrenci Yurdu', Bursa'daki yurdun ücreti yıllık 2 bin 250 YTL.
Balıkesir 'Belinay Kız Öğrenci Yurdu'nun ücreti yıllık 5 bin YTL. Öğrenciler yemek, internet ve yerleşkeye ulaşım hizmetinden ücretsiz yararlanıyor.
'Elif Kız Öğrenci Yurdu', Muğla'daki yurtta yıllık ücret, 4 kişilik odalar için 3 bin 500 YTL.
'Nenehatun Kız Öğrenci Yurdu', Kırıkkale'deki yurtta ücretler, yıllık 2 bin 100 YTL ile 2 bin 300 YTL arasında değişiyor.
'Numan Yılmaz Yurdu', Kırşehir'deki yurtta, 3 kişilik odalarda yıllık ücret 2 bin 250 YTL.
Devlet yurtlarında barınan öğrenciler yıllık 684 YTL ödüyor. Öğrencilere, 1 liralık kahvaltı, 1 lira 50 kuruşluk da yemek fişi veriliyor.

n3rh4n
10-08-09, 12:51
bende bu sene gitcem bende bilmiyorum bu işleri ama sadece bi arkadasımın 8 kişi kaldığını duymuştum, umarım arkadaşlar bizi bilgilendirirler

arkadasım bu senin verdigin paraya göre degisiyor ...eger karsılayabilcek durumdaysan özele git derim..

guns n'roses
10-08-09, 12:52
evet eğer maddi durumun yerindeyse özele gitmeni tavsiye ederim...

n3rh4n
10-08-09, 12:56
devlet yurtları hem temizlik acısından iyi olmuyor cogunlukla hemde kişi sayısı fazla olur..ve kız erkek karısık oldugu için sıkıntı birazda..ben özele gidiyorum.senelik 3.5 milyar ödüyorum ama o en iyi yurt oldugu için...sen daha basit bir özel yurt secebilirsin..senelik 1.5 milyara kalan bile var yani tanıdıgım hemde 2 kişi kalıolar..tabi bunları selcuk üniversitesi için konusuorum

semotokat
10-08-09, 12:57
bilkent e yakın özel yurtlar veya oralardaki evlerin kiraları hakkında bilgisi olan varmı?

guns n'roses
10-08-09, 12:57
evet bende yıllık 3500 tl oduyorum ama o yurttan da iyisi yok...

n3rh4n
10-08-09, 13:00
aynen biizm yurt en iyisi ve okula en yakını 5 dk yüruorum sadece..rahatım yerinde yani..

guns n'roses
10-08-09, 13:01
evet bnmde kampüste.kışın da ücretsiz servisi var okula fn fln işte rahat yani buyılda oradayım...

semotokat
10-08-09, 13:03
bilkent ile bilgisi olan yokmu yurtlar ve ev kiraları

hate me
10-08-09, 13:14
arkadaşlar ben ege üniversitesi yurt bilgilerini veriyim
kız ve erkek yurdu birbirinden uzakta ama hepside aynı kapıda buluşuyor kız yurdunda odalar 8 kişilik 2li ranza olmakla birlikte .. odanın içinde 8 tane demir dolap 1 tane masa bir kaç tane sandalye var..kız yurdunda tuvalet ortak kullanılıyor odanın içinde yok ne yazııkki..kantini altında hatta spor yeride olması gerekiyor die hatırlıyorum görmüştüm çünkü..girişler çıkışlar güvenlik tarafından bakılıyor..kız ve erkek yurdun önünde 2 3 tane güvenlik olup kartlarınız onlara gösteriyorsunuz fiyatını pek bilmiyorum ama ilgilenen varsa msj atsın öğrenirim..

canan-osman
10-08-09, 13:34
bornova yurtları hakkında bilgi ?