PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uluslararası ilişkiler mi? Sosyoloji mi?

Sayfa : [1] 2

graceful_cEeyda
18-07-09, 18:20
Arkadaşlar İngiliz Dili Edebiyatında okuyorum.Bu sene Anadolu Üniversitesi AÖF'ye yeni bölümler açıldı.Bunlardan benim ilgimi çekenler Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler.Hangisini tercih edeceğim konusunda kararsız kaldım.İkiside benim için önemli gördüğüm bölümler.Sizce okuduğum bölümle alakalı hangisi daha faydalı olur bitirdiğimde.Okurken hangisi daha zor olur.Uluslararası ilişkiler bölümündeki matematik çok zorlarmı sizce?

graceful_cEeyda
18-07-09, 18:58
Bu konuda birşey düşünen yok mu ya?:smiley4:

youastral
18-07-09, 19:04
Benim kuzenim normal üniversitede sosyoloji okuyor ölüyor resmen kesinlikle uluslar.i. okuyun hem bölümle alakalı iş bulursunuz o da zor ama en azından sosyolojı kadar değildir!

youastral
18-07-09, 19:04
Bu yeni açılan bölümler klavuz da var mı a.öf için?

graceful_cEeyda
18-07-09, 19:16
Bu yeni açılan bölümler klavuz da var mı a.öf için?

evet var yazıyor.

perfectwind
19-07-09, 14:45
evet bu bölümlerin açıldığını ben de fark ettim iyi olmuş bence her ikisi de önemli dediğin gibi ama hangisi hangisinden zor bilemiyorum
biz iölp.de açıköğretim sınavlarına giriyoruz ya sosyoloji ders olarak vardı bizde tabi sadece sosyolojiye giriş ama o dahi epey zordu bir de açıköğretim sınavlarına kendin hazırlandığını düşün
Sanki uluslararsı ilişkiler biraz daha seçilebilir bir bölüm gibi geldi bana

altruist
19-07-09, 14:57
Kılavuzda nereye bakmalı acaba? Tablo 4 değil sanırım. Sitesine baktım aof'un ama yoktu bu bölümler.

ezgican
19-07-09, 15:07
yeni bölümler açıldı açıköğretimde tamam da ikinci üniversite programına dahil mi o bölümler acaba ?

balahatun
19-07-09, 15:10
ben aöf okuyorum ve matematik çok zorluyor çünkü lise 1 den sonra matematik dersi görmedim hiç ama yapabileceiğinize inanıyorsanız bence uluslararası ilşkiler seçin

cudicilla
19-07-09, 15:28
Arkadaşlar İngiliz Dili Edebiyatında okuyorum.Bu sene Anadolu Üniversitesi AÖF'ye yeni bölümler açıldı.Bunlardan benim ilgimi çekenler Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler.Hangisini tercih edeceğim konusunda kararsız kaldım.İkiside benim için önemli gördüğüm bölümler.Sizce okuduğum bölümle alakalı hangisi daha faydalı olur bitirdiğimde.Okurken hangisi daha zor olur.Uluslararası ilişkiler bölümündeki matematik çok zorlarmı sizce?

bende kesinlikle uluslararası ilişkiler derim.hanigisi ne kadar zor bilmiyorum ama sosyoloji pskioloji felsefe gibi bölümlerin orluğunu lisede bile 1 2 saat gömrmemize rağmen az çok biliyoruz.hem dil edebyat okuyorumuşsıun.uluslararası ilişkileri okuyunca dilininde sana faydası olacagını görecegine inanıyorum

September
19-07-09, 15:29
Uluslararası ilişkiler tercih edin derim

daredevil7845
19-07-09, 15:31
bence sosyolojiyi ele.
uluslarası ilş yanısıra dıs ticaret te düşünebilirsin, dil bilen biri için bu diplomalardan birinin olması ozel sektorde cok büyük bir artıdır

perfectwind
19-07-09, 15:54
Kılavuzda nereye bakmalı acaba? Tablo 4 değil sanırım. Sitesine baktım aof'un ama yoktu bu bölümler.

Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesine bakıyoruz tablo-4

ezgican
22-07-09, 01:22
kılavuzda olmuyo o bölümler açıköğretim ikinci üniversite programı kapsamında başvurabiliyoruz
başvurular ekim ortası gibi oluyo ve ikinci üniversite programına dahil olan önlisans ve lisans bölümleri aöf internet sitesinde duyuruluyo yani bu sene bi değişiklik olmazsa sabit programlar
bu arada ben dış ticaret okuyorum sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım

ahmetgazi
22-07-09, 01:48
Uluslar arası ilişkiler derim, dış işlerinde çalışabilirsin. bu bölüm diğerine göre önü daha açık.

tafesan
22-07-09, 01:50
bende dış ticaret diyorum ;) dilcinin en bol para kazandığı en ihtiyaç duyulduğu alan

harpocrates
22-07-09, 02:43
sosyoloji inanılmaz zor diye biliyorum. uluslararası ilişkilerde malum siyasal bolum.
+ Açıkögretim..
Heves kırmak amacım degil fakat kendinizi tamamen okumaya adamalısınız.

djinninc
29-07-09, 11:55
Aöf'ün sitesinde sınavsız ikinci üniversite için aşağıdaki bölümleri yazmışlar. Uluslararası ilişkiler ve sosyoloji yok.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin,

* Ev İdaresi,
* Sosyal Bilimler,
* Halkla İlişkiler,
* Yerel Yönetimler,
* Dış Ticaret,
* Muhasebe,
* Turizm ve Otel İşletmeciliği,
* Bankacılık ve Sigortacılık,
* Büro Yönetimi ve Sekreterlik,
* Sağlık Kurumları İşletmeciliği,
* İlahiyat,
* Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans,
* Tarım Önlisans,
* Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi

programlarının birinci sınıfına veya,

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinin,

* İktisat,
* Maliye,
* Kamu Yönetimi,
* Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri,

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinin,

* İşletme

Bölümlerinin birinci sınıfına kayıt yaptırabilirler.

izmirden
29-07-09, 11:58
ben açıkçası uluslarası ilişkileri tercih edeceğim,daha zevkli geliyor bana

ginka
29-07-09, 12:00
siyasete ilginiz varsa uluslararası ilişkiler.felsefeye insan ilşkilerine ilginiz varsa sosyoloji . ikiside zordur.

Paganized
29-07-09, 12:36
ginka doğru söylüyor ikisi de zordur. bitirdiğinde uluslararası ilişkiler daha faydalı olur günümüz şartlarınca. ama zaten ing dili edb gibi ağır bi bölüm okurken bunlardan biri daha da zor olabilir..

hilal arslanoğlu
29-07-09, 13:10
uluslararası ilişkiler hep dikkatimi çekmiştir =)

ginka
29-07-09, 13:18
arkadaşlar bişey sormak istiyorum 5 tercih yaptım 5. tercihime açık öğretim uluslararası ilişkiler yazıyım diyorum nolur nolmaz açıkta kalmıyım diye yazılabiliyo demi ilk tercihlerime bi etkisi olmaz umarım

hilal arslanoğlu
29-07-09, 13:41
arkadaşlar bişey sormak istiyorum 5 tercih yaptım 5. tercihime açık öğretim uluslararası ilişkiler yazıyım diyorum nolur nolmaz açıkta kalmıyım diye yazılabiliyo demi ilk tercihlerime bi etkisi olmaz umarım

niye olsun ki :smiley1: sonuçta sıra ile bakacaklar :smiley1:

katerina
29-07-09, 13:57
uluslararası ilişkiler derim hiç tereddüt etmeden

francophile19
29-07-09, 14:04
ben de disardan uluslar arasi ilsikiler okumak istiyorum , matematik zorlar ama ne kadar zorlayacak ki ,cok ileri düzey matematik yok ,lise seviyes i, bence denemeye yarar ;)

hilal arslanoğlu
29-07-09, 14:30
ben de seneye tekrar girip açıktan da bi şeyler okumak istiyorum ama hangisi karar veremedm bi de zorlar mı bni acaba diyorum falan filan :s

treasure of agl
30-07-09, 05:38
Açıköğretime Türk dili ve Edebiyatı bölümü de açıldı bu sene öğrenci alacakmış, dil edebiyat okuyan arkadaşlar için çift dil mezuniyeti avantajlı olabilir:)

nanelumon
18-11-09, 15:07
sosyolojiden rehber öğretmen olunabiliyormuş bir de bu var. Ben de ikisi arasında kaldım, ama matematik mezunu olduğum için uluslararası seçicem sanırım. en azından mat.da zorlanmam :P

NonServiam©
18-11-09, 16:37
Gelecek kaygisiyla okuyorsan Uluslararasi Iliskiler tercih ederim, ancak bilgi icin diyorsan kendini gelistirmek icin ben olsam Sosyoloji okurdum.