PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce ayda kaç tane kitap okunmalı?

oceans are mine
18-07-09, 14:50
Fazla okuyan bir millet değiliz biliyorum ama hiç kitap(roman vb.) okumayan bir insan değilim ben ayda en az 4 kitap bitirdigimi biliyorum tabi sinavlar yada baska bisey kitap okumama engel oluyor ben bos zamanlarimda kitap okumuyorum müzik dinliyorum kitap herzaman okunmalidirda o yuzde sizce bir insan ayda kaç kitap okumalidir?

Englishese
18-07-09, 21:53
Her hafta bir kitap okusan ayda 4 kitap ideal bence:D

starscream
18-07-09, 21:57
rahat 5 kitap okunabilir

Turani
18-07-09, 22:03
Bence de 4 kitap uygundur...

oğuzhanyds
18-07-09, 22:04
Her hafta bir kitap okusan ayda 4 kitap ideal bence:D

evet bencede 4 kitap ideal..tabi boş vakti çok olan veya olmayana göre değişir:)

placebo51
18-07-09, 22:09
Haftada bu kadar okunmalı,şu kadar kitap bitirilmesi vs gibi sözler bana saçma geliyor.İnsan istediği zaman kitap okur ki okuduğu şey ona fayda sağlasın bir şekilde.İsteksiz ya da üstün körü 10 kitap bile okunsa bir işe yaramayacaktır.İnsan canı isteyince istediği kadar okumalı bence.Bir standartı yok.

apocalypse
18-07-09, 22:16
Bencede ayda 4 uygun hatta bu düzeni bir türlü oturtturamadım kendime o yüzden bende başlayacağım ayda 4 kitap her hafta 1 hafta güzel :)sindire sindire olur hiç değilse:)

apocalypse
18-07-09, 22:17
Haftada bu kadar okunmalı,şu kadar kitap bitirilmesi vs gibi sözler bana saçma geliyor.İnsan istediği zaman kitap okur ki okuduğu şey ona fayda sağlasın bir şekilde.İsteksiz ya da üstün körü 10 kitap bile okunsa bir işe yaramayacaktır.İnsan canı isteyince istediği kadar okumalı bence.Bir standartı yok.
Sizin söylediğinizde mantıklı bence..

emilycan
18-07-09, 22:19

Bencede kitap zevk alınmak için okunur,belli bir sayıya ulaşma şartı olmamalıdır:)

JoKeR
18-07-09, 22:28
Ya bence DİLCİLER < lan galba biz oluyoz :D> evet biz yani... :D hem türkçe hem ingilizce kitap bir arada okumalıdırlar... benim kanaatim... ben aynı anda bir tiyatro kitabı bir ingilizce kitap bir türkçe kitap bir de kur'an meali okuduğum için ayda 5 veya 6 kitap bitirebiliyorum...

Kitap sayfaları boş vakitlerde kafa dağıtmak için değil,kitap sayfaları çiğ beyinleri pişirmek içindir! Lütfen kitapları hafife almayın boş vakit okuması diye!...

SerraRüya
18-07-09, 22:29
evet bencede 4 kitap ideal..tabi boş vakti çok olan veya olmayana göre değişir:)

bos vakit yoktur, kaybedilen vakit vardir.

Vakit kaybetmeksizin kitap okunmasi gerekir :)

oğuzhanyds
18-07-09, 22:41
bos vakit yoktur, kaybedilen vakit vardir.

Vakit kaybetmeksizin kitap okunmasi gerekir :)

bence o herkes için geçerli degil...günde 4-5 saat ancak uyuyorum ama hala 24 saat yetmiyor.ve kitap okumak bende bir tutku halinde buna ragmen çok vaktim olmuyor kitap okumak için