PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dilfem close test

burchi_28
20-06-09, 17:31
Preschool education is a form of education for children three through five years of age,(1)............their entry into the first elementary grade.Education(2)..........the guidance direction of a professional teacher is the primary purpose of preschool programs and this aspect(3)...........preschools from play groups and play schools.Generally,preschools(4)...........on a full-day basis,and they differ in this regard from day care and child centers(5)............may provide equally good educational programs.

1)prior to
owing to
due to
despite
with respect to

2)off
from
under
to
towards

3)extinguishes
resembles
deprives
distinguishes
dwindles

4)operates
do not operate
has operated
isn't operated
doesn't operate

5)where
what
whose
when
which

burchi_28
20-06-09, 17:40
4 ve 5 hariç diğerleri doğru.Ben 5i yanlış yapmıştım..

pitchshifter
20-06-09, 17:40
Preschool education is a form of education for children three through five years of age,(1)............their entry into the first elementary grade.Education(2)..........the guidance direction of a professional teacher is the primary purpose of preschool programs and this aspect(3)...........preschools from play groups and play schools.Generally,preschools(4)...........on a full-day basis,and they differ in this regard from day care and child centers(5)............may provide equally good educational programs.

1)prior to ( Ving alır aynı zamanda = before demek )
owing to = - den dolayı
due to = - den dolayı
despite = buna rağmen ( Ving ya da diğer kelime türü şeyler alır, cümle almaz. )
with respect to = bu ne demek bilmyorum )

2)off
from ( profesyonel bir öğretmenin rehberliği doğrultusundan eğitim )
under
to
towards

3)extinguishes = söndürmez
resembles = benzemez de ( take after = syn )
deprives = ????
distinguishes = = ayrıştırım yapar ( from ve and de var soruda ) discriminate, diferentiate ( syn's )
dwindles = ????

4)operates
do not operate devamında neden tek güne olmadığını açıklıyor
has operated
isn't operated
doesn't operate

5)where
what
whose = sonrasında adıl yok, cızt
when saçma cızt
which

prior to - from - distinguishes - do not operate- which

burchi_28
20-06-09, 17:46
4 te preschools çogul değil mi ama?

valla bende anlayamadım orayı cevap A diyor yani operates..

burchi_28
20-06-09, 17:47
5.soruya where mi demiş cevap anahtarı

5.soruya da whose demiş.

pitchshifter
20-06-09, 17:51
5.soruya da whose demiş.

Afedersin, beşinci soruya whose derse ben de ona çüş derim :D,

.... whose ? may provide equally ....

orada noun'umsu bir şey yok ki, bir şeyi bir şey diyecek ki cümlenin devamı gelecek...

burchi_28
20-06-09, 17:54
ben de buyüzden sordum bu soruyu zaten.bende mi bi gariplik var cevap anahtarındamı diyorum kendi kendime.normalde dilko çözüyorum bitti elimdekiler ama dilfem çözdüğümden beri cevap anahtarı sorunuyla karşı karşıyayım.

burchi_28
20-06-09, 17:55
emre nediyorsun whole ile may arasında reduction mı yapılmış :)

Burcu bence orda whose olmaz hocalarına sordun mu?onlar ne dediler

Hocam yok dersaneye gitmiyorum.Bu yüzden sizle paylaşmak istedim..

pitchshifter
20-06-09, 17:55
emre nediyorsun whole ile may arasında reduction mı yapılmış :)

Burcu bence orda whose olmaz hocalarına sordun mu?onlar ne dediler

Hayır, orda noun olmalıydı diyorum o yüzden yok , whose değil yani :D:D, yani whose olması için ordaki eksik o bende senle aynı fikirdeyim :D

burchi_28
20-06-09, 18:00
dünde yanlış hatırlamıyorsan yasmin7 4-5 tane dilfem sorusu sormuştu cevap anahtarı yanlıştı hep..dilfem çözme dicem ama biraz geç kaldım sanırım :) hem zaten yarın sınav var bence dinlen artık..

dilfem hiç çözmedim senelerdir.beğenmiyorum sorularını falan.elimdeki testler bitince bikaç dergisi vardı onlara bakayım dedim ama pişman oldum..

burchi_28
20-06-09, 18:05
2.soruya under demiştim ama sadece kulak dolgunluğundan.sen neden under dedin?Açıklama yaparsan sevinirim.

pitchshifter
20-06-09, 18:13
dilfem hiç çözmedim senelerdir.beğenmiyorum sorularını falan.elimdeki testler bitince bikaç dergisi vardı onlara bakayım dedim ama pişman oldum..

Ben de testler var biraz , istersen yarınki sınav için, :D:D ben nasıl olsa girmiyorum, :D

http://www.sendspace.com/file/u2ry0s

burchi_28
20-06-09, 18:20
Ben de testler var biraz , istersen yarınki sınav için, :D:D ben nasıl olsa girmiyorum, :D

http://www.sendspace.com/file/u2ry0s

çok teşekkür ederim..