PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sentence Completion -II

Gymnopédies
29-11-06, 00:27
After lunch I want us to take up the discussion ................................ .

A) which had been concluded in a friendly manner.
B) that it was completed on time.
C) in case there are only a few of us present
D) where we left off
E) until a decision could have been reached

Source: ELS

Loyalty
29-11-06, 00:30
After lunch I want us to take up the discussion ................................ .

D) where we left off

Şimdi tense uyumundan sadece C şıkkı kalır.

Hangi yılın ELS sorusu bu?

Gymnopédies
29-11-06, 00:40

D) where we left off

Şimdi tense uyumundan sadece C şıkkı kalır.

Hangi yılın ELS sorusu bu?

Valla bilmiyorum hocam.Dersane hocamız verdi,hangi yıl olduğunu bilmiyorum.
Soruyu ben de "C" şıkkı yaptım ama anlamı pek oturtamadım.Diğerlerinin olmadığı sanırım aşikar.:)

dilsınıfı
29-11-06, 09:29
bizcede c...a d ve e zaman uyusmasından gıdıo dıgerıde it was demiş discussion ı acıklıo oraya it koyamaz...cvp c

rafet tozoglu
29-11-06, 22:56
C seçeneğinde herkes hemfikir vede tek uyan o seçenek

Scorpion
29-11-06, 23:21
D is correct.

Gymnopédies
29-11-06, 23:24
D is correct.

Could you give us some explanation,sir?

Barakuda
29-11-06, 23:24
D is correct.

Agreed....

rafet tozoglu
29-11-06, 23:29
peki neden d dediniz hocalarım bi açıklık getirin bizim göremediğimiz ne var

Scorpion
29-11-06, 23:46

D) where we left off

C) Sadece birkaç kişi kalırız diye tartışmaya öğleden sonra devam etmek istiyorum. :confused:
D) Öğle yemeğinden sonra tartışmaya kaldığımız yerden devam etmek istiyorum.

tamamen semantic.

rafet tozoglu
29-11-06, 23:49
Ewet hocam çok güzel bi ayrıntı ama biz bulamadık sağlık olsun

Barakuda
29-11-06, 23:50
"After" yerine "before" yazsaydık "C" olabilirdi. As Recep Hoca runs it , it is tamamen semantik

Devrim55
29-11-06, 23:50

D) where we left off

C) Sadece birkaç kişi kalırız diye tartışmaya öğleden sonra devam etmek istiyorum. :confused:
D) Öğle yemeğinden sonra tartışmaya kaldığımız yerden devam etmek istiyorum.

tamamen semantic.

where we have left off, daha uygun olmaz mıydı?

Scorpion
30-11-06, 01:06
where we have left off, daha uygun olmaz mıydı?

The present perfect is not used with a definite point in time, even if that point in time is not explicitly stated.

After lunch I want us to take up the discussion at the point where we were at the time [we left off / *we have left off].

Implicit statement within the larger one:

We left off at that time.
*We have left off at that time.

CalifJim
California
------------------------------------------------------------------------------------
Either is correct.

The past tense focuses on the ending of the discussion in the past.
The present perfect focuses on the continued relevance in the present.

Mike
New York

.......................

Veys
30-11-06, 11:32
bizcede c...a d ve e zaman uyusmasından gıdıo dıgerıde it was demiş discussion ı acıklıo oraya it koyamaz...cvp c

A, B ve D için hangi zaman uyuşmasından bahsediyorsunuz anlamadım. Relative clauselarda zaman uyuşması diye bir kavram var mıydı? Yoksa mantık uyuşmasına mı bakacaktık.
Ayrıca relative clause bakımından da başka noktalar göz önünde bulundurularak çözülebilir. Bi bakın isterseniz!

fatihli
01-12-06, 19:53
relative clauselarda zaman uyumu aranmasına gerek yoktur uymayabilir de bence cvp d arkadaşlar

nuisance88
01-12-06, 21:39
Eleştirmek için demiyorum yanlış anlamayın sakına!Ben ögrenci olarak bu soruyu hic ugrasmadan yaptım ama cogu ögretmenimiz ve ileri düzeyde ing bilenlerde yanliş yapmış.hersey sadece tense değil anlamda cok önemli.tens lere bakarak hmn ve her zaman sıkları atmak bence cokk yanliş.şaştım kaldım.

Fatih Hoca
01-12-06, 22:21
Eleştirmek için demiyorum yanlış anlamayın sakına!Ben ögrenci olarak bu soruyu hic ugrasmadan yaptım ama cogu ögretmenimiz ve ileri düzeyde ing bilenlerde yanliş yapmış.hersey sadece tense değil anlamda cok önemli.tens lere bakarak hmn ve her zaman sıkları atmak bence cokk yanliş.şaştım kaldım.

Sevgili nuisance ,

Yukarıdaki mesajın resmen bu ne perhiz ,bu ne lahana turşusu dedirtecek bir intiba uyandırıyor insanda.Girişte yanlış anlamayın ama demişsin ancak sonraki cümlelerinde doğru anlayacak bir taraf bulamadım ben şahsen.Neyi ispatlamaya çalıştığını ya anlayamadım,ya da en azından anlamak istemedim. Bu tür bir mantığı kabul etmiyorum.N'olmuş yani bazı arkadaşlarımız yanlış cevap verdiyse? Neden bu insanların şimdiye kadar doğru verdikleri cevapları alkışlamak yerine küçük bir yanlışlarında eleştirme gereği duyuyorsun?

Burasının bir forum olduğunu unutmayın,dileyen dilediği cevabı verir.Bizim amacımız nihayetinde doğruya ulaşmaktır.Farklı cevap verenleri eleştirmek değil.

PS : Ben yine de seni tebrik edeyim ve doğru olanı yapayım.

nuisance88
02-12-06, 15:53
Sevgili hocam ben bunu kendim dogru yaptıgım için ve diger ögretmeleri veya arkadasları rezil etmek eleştirmek için soylemedim.Ancak tamam hic kimse mükemmel değil insanlar konsantre olamaz dalgınlıgına gelebilir kacırabilir.Bana ters gelen ise sdc bi ögretmn yanliş yapsa analycam ama cogu kişi ögrenci ve ögretmenlerimiz de yanliş yapmıs o yuzden takıldım bu konuya.Ayrıca öğretmenlerimize sonsuz saygım var!