PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kpds kasım sınavı

trendy
15-11-06, 17:54
eeee kpds ye almancadan girenler nerde:icon_wave:
bence sınav çok zordu 75 ortalama bekliyorum:icon_tdown:
ya sizlerin nasıl geçti sınavı:confused:

pumpkin1987
05-12-10, 19:40
ben girdim hatirkadigin yanitlari paylasalimmi

selo55
05-12-10, 20:30
Bende girdim, her zamanki gibi süre sıkıntısı yaşadım...

xmen71
06-12-10, 22:14
Arkadaşlar sınava sivas da girdim. tahminlerime göre 77 alacam. inşallah +3 daha olur.
mayıs 75 idi. bu sınav da hedefim 80

Mephistopheles
07-12-10, 22:25
Anlamadiginiz sorulari veyahut sorularla ilgili süphelerinizi bu baslik altindan paylasabilirsiniz.

zapattistas
09-12-10, 12:07
gramer ve ilk 5 dışında önceki sınavlara nazaran daha anlaşılır-açık-daha az çelişkiye düşülen bir sınav oldu kanımca.

ama gramer de iki defa "als" kalıbının sorulması ve çoğu gramer-hazırlık-kpds vs. kitaplarında rastlayamayacağınız "weitab von" kalıbını sormakla yine farklılığını göstermiştir KPDS. ÖSYM sonucları açıklandığında istatistiklerden de göreceğiz ki, bence, özellikle Mayıs 2010'a göre 3-5 puan ortalama puanlar yüksek olacak.

jsmn-rhein
10-12-10, 20:23
ben bu sefer ingilizce girdim ama daha önceden 75 almıştım. arkadaşlarım mayıs'a göre daha kolay olduğunu söylediler ama paragraflarda aşırı zorlanmışlar...

zapattistas
10-12-10, 23:28
Almanca KPDS'de bence farklı alanlardan okuma yapıp ortalamanın üzerinde kelime bilgisine sahip olanlar paragraflarda zorlanmamışlardır. Çelişkiye düşürecek 2-3 soruda dikkat edilirse yanlış çıkmazdı, en azından ben paragraflardan başladım geriye doğru gittim hep 30'a kadar yanlışım yoktu. gramer'de şaşırtıcı sorular vardı ve ilk 5 kelime bence ayırt ediciydi.

Mephistopheles
10-12-10, 23:31
gramer'de şaşırtıcı sorular vardı

Örnegin hangileri?

zapattistas
11-12-10, 00:46
iki soruda doğru cevap "als" bağlacıydı. ilk başta ikisini de "als" olarak cevaplamam karşın ÖSYM'nin topu topu 10 gramer sorusunda aynı bağlacı sorma ihtimalini yüzde sıfıra yakın buluyordum. onun için zorlayarak bir sorunun cevabını değiştirdim , ve cevaplara baktığımda şaşırdım tabii ki. ancak ondan sonra rastgele seçilen sorular neticesinde böyle bir rastlantının olabileceğini düşündüm. Onun dışında 10.soru mesela, eğer "Produkt" kelimesinin hangi artikeli aldığını bilemezseniz yüksek ihtimalle yanlış yaparsınız, doğrudan bu şekilde artikel sorulması fazlasıyla saçma bence, ama yine de yaptık işte. 8. soru ise "zu+ als dass" yapısına aşina olanlar için anlamı irdeletmeyecek kadar saniyelikti.