PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : biz dünyanın neresindeyiz ?

Sayfa : [1] 2

sin-mer
06-09-08, 22:15
saçma bi soru gibi gelebilir ama bi merak işte sonuçta sorum şu:
biz dünyanın neresinde yaşıyoruz ortasında mı içindemi üstünde mi ??*

fearless
06-09-08, 22:18
Umarım yazdığını doğru anlamışımdır tabiki üstünde yaşıyoruz...:smiley2:

let me love you
06-09-08, 22:20
ben de bilmiyorum :smiley8: üstünde üstünde:D

sin-mer
06-09-08, 22:22
bizim bi cografyacı vardı iyi düşünün demişti

say ok_
06-09-08, 22:24
üstünde yaşıyoruz gibi gelio .. yada bizim bulunduğumuz açıdan öyle görünüyo..:smiley5:

let me love you
06-09-08, 22:25
bizim bi cografyacı vardı iyi düşünün demişti

iyi düşündüm ama bulamadım de sen de :D

wReTcHeD
06-09-08, 22:25
Üstünde yaşıyoruz tabi ki :D...İçinde yaşasak magma vs yanarız :D

apocalypse
06-09-08, 22:27
maketine bakınca üstünde yaşıyoruz:)içinde yaşasak yanarız:)Google Earthı tavsiye ederim gayet güzel üstünde yaşadığımızı hissettiriyor:)

say ok_
06-09-08, 22:28
ama biraz daha düşünürsek ortası da olabilir hani atmosfer fln işin içine girerse bunların arasında kalan bölümde yaşıyoruz dersek...:smiley5: saçma mı oldu:smiley5::smiley1:

wReTcHeD
06-09-08, 22:29
Sınav bizi ne hallere soktu :D tartıştıımız şeye bakın :smiley8:

apocalypse
06-09-08, 22:31
ama biraz daha düşünürsek ortası da olabilir hani atmosfer fln işin içine girerse bunların arasında kalan bölümde yaşıyoruz dersek...:smiley5: saçma mı oldu:smiley5::smiley1:
atmosferin altındayız ama dünyanın üstünde atmosfer ve dünyanın ortasında kalan minik zavallı insanlarız:smiley3:

DexterMorgan
06-09-08, 22:33
atmosferin altındayız ama dünyanın üstünde atmosfer ve dünyanın ortasında kalan minik zavallı insanlarız:smiley3:

Atmosferin altında değiliz, içindeyiz. :)

MehmetDEU
06-09-08, 22:34
Keşke bu konuyu İngilizce olarak yazsaydınız da Express yourself in English bölümünde olsaydı. Ama yine de, en azından Türk Dili'nden ya da herhangi bir dünya dilinden hiciv tadında bir cevap olarak hocanıza Nasreddin Hoca'nın ağzından bir cevap verebilirdiniz: merkezindeyiz. Herkes kendi dünyasının merkezinde:).

sin-mer
06-09-08, 22:35

aslında aklımdaki cevapda seninki gibiydi
dünyayı bi yüzey atmosferide bi yüzey olarak alırsak banada ortasında yaşıyoruz gibi geliyo
diğer taraftan üstünde desek herşeyin üstü olur atmosferin bile o da olmaz diye düşündüm bilmem doğrumu

ezgi su
06-09-08, 22:36
Atmosferi de Dünya olarak, Dünya'nın bir parçası olarak sayarsak -ki saymamız gerekiyor- ortasında yaşıyoruz.

Alternatif cevaplar;
Bir çok konuda dünyanın çook gerisinde yaşıyoruz.
Sizi bilmem, ben Zonguldak'ta yaşıyorum :smiley8:

FireballTrouble
06-09-08, 22:37
üstünde yaşadığını düşünmemiz aslında atmosferi dünyadan ayrıymış gibi düşünmemizden geliyor.. fakat atmosfer de, dünyayla birlikte hareket ediyor ve dünyanın bir parçası, gazlardan oluşsa da bir madde topluluğu ve dünyaya ait.
bu durumda, üstümüzde binlerce kilometrelik atmosfer varken ve bu atmosfer dünyanın bir parçasıyken, biz dünyanın içinde yaşıyoruz. üstünde yaşamak, atmosferin son bölümünün üstünde durup, bizim üstümüzde de uzay boşluğunun olması gibi birşey olurdu.

say ok_
06-09-08, 22:38
bence ortasında yaşıyoruz ewt bu sefer emininm.. atmosferi de dünyadan saymamız lazım .. neden? çünkü dünya önceden neydi gaz ve toz bulutu.. ee atmosfer ne o da gaz..:smiley5:..yani biz bu gaz tabakalarınınn içinde taşıyoruz...:smiley1:

Emrah HOCA
06-09-08, 22:39
Pardon? Biz dünyada mı yaşıyormuşuz??? :)

apocalypse
06-09-08, 22:40
Atmosferin altında değiliz, içindeyiz. :)
Coğrafya dersindeki o atmosferin katmanları şekli aklımda canlandığı için bir anda yanlışlıklada olsa öyle bir cevap verdim deyip kendimi temize çıkarmak isterim:)Umarım aklanmışımdır:smiley6:

Seryat Barrett
06-09-08, 22:46
Dünya'nın sonunda yaşıyoruzdur belki de ?
Dünya'yı tüketmedik mi ?

Emrah HOCA
06-09-08, 22:47
Dünya'nın sonunda yaşıyoruzdur belki de ?
Dünya'yı tüketmedik mi ?

Güzelll.. Felsefeye yaklaşıyoruz.. Saol arkadaş...

kardelen90
06-09-08, 23:11
bence en gelişmemiş yerinde ilkelliktende önce i.ö:D

Dj_YuSuF
06-09-08, 23:16

İki dünyanın arasında yaşıyoruz. Birisi bu dünya, diğeri de öteki dünya (yani ahiret). Ölünce öteki dünyada yaşamaya başlayacağız ama şimdi iki dünyanın arasında yaşıyoruz.

avriLavigne
06-09-08, 23:22
tabiki üstündeee:eek:

Dj_YuSuF
06-09-08, 23:23
tabiki üstündeee:eek:

Aslında bu bakış açısına göre değilir. Belki de İdealar Dünyası'nın gölgesinde yaşıyoruzdur :)

T.D
06-09-08, 23:31
Aslında bu bakış açısına göre değilir. Belki de İdealar Dünyası'nın gölgesinde yaşıyoruzdur :)

There is no spoon, ha Yusuf? :D

:)

law_story_özge
06-09-08, 23:37
üzerinde değil mi?

Dj_YuSuF
06-09-08, 23:38
There is no spoon, ha Yusuf? :D

:)

Maybe there is a spoon. Maybe there is no spoon :) We do not know :D

Armed@
07-09-08, 00:07
Dünya'nın üstünde yaşıyoruz , bilim öyle söylüyor ve bilimsel bilgiler kesin yargılar içerir.

Felsefi olarak düşünürsek , "neden" ,"nasıl" ,"nerede" ,"ne zaman" , dünya var mı ,biz yaşıyor muyuz ki gibi soruların ardı arkası kesilmez....:D

Saladin
07-09-08, 00:14

ortasında yaşıyor olamayız çünkü çok sıcak oralar :D
içi olsaydı eğer gökyüzü göremezdik
geriye üstü kalıyor ve bence üstünde yaşıyoruz

ben de şunu merak ettim hep kuzey kutbunu üst tarafta gösterirler ya, ya güney kutbu üst taraftaysa biz yanlış bakıyorsak olaya