PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yurt bavulumuzu hazırlayalım mı?

Sayfa : 1 [2] 3 4

delicesine_7
23-08-08, 20:03
benim için hepsi çok değerli,hayatımdaki en büyük aşamaların birinde belki biçoğunda yanımda olmuş olan insanlar onlar.bu yüzden onların eksikliği benim için sıradan bir duygusallık değil.belki herkes için aynı şey ifade etmeyebilir ama onlar benim için çok fazla özeller.fakat düzleştiriciye gelince onunla aramda özel bi bağ yok ama saçlarımın varsa bilemem :D
e kızlar haliyle daha duygusal oluyo..ben haftada 1 kez görüşsemde olurdu:D

MaltN-Roll
23-08-08, 21:40
bayanlar o bavulu daha çabuk doldurur. malum, ihtiyaç :smiley8:

perfectwind
23-08-08, 21:48
arkadaşlar devlet yurdunda özellikle ranzalı 8 kişilik odalarda kalacak olankızlar kanguru adını verdiğimiz olayla tanışmanız yakındır, kendileri annelerimizin diktiği, dolabın kapağına asacağımız ve bilimum makyaj malzemesi, takı toka vs..barındıracak pratik birşeydir

benim tavsiyelerim devlet yurduna yönelik olacak, yurdun çarşafını falan kullanmam derseniz kendi çarşafınızı götürün, artı bir veya iki çift ev içi terliği götürün
çok fazla kıyafete inanın gerek yok, arkadaşın da dediği gibi o koca bavulun yarısı aynen gelir eve

aklıma geldikçe yazacağım
ayrıca konu gayet yerinde olmuş bence

dertli:(
23-08-08, 22:28
Arkadaşlar ben tecrübelerime dayanarak şunu söyleyebilirim. Bavulunuzu fazla doldurmayın. Bunu giyerim, ya bunu da giyerim diyorsunuz en başta. Ama kıyafetlerin yarısı giyilmeden geri gelir. Bir de mevsimlik olarak kıyafetlerinizi götürün. Kışlıkları yanınıza alın şimdiden. Çünkü Ekim'den sonra genelde soğuk olur (Tabii bu nereye gideceğinize de bağlı). Yazlıklardan da birkaç tane alın hani hava belki güzel olursa diye. Bu arada bayram tatili, yarıyıl tatili gibi durumlarda o bavul geri geliyor :) Ona göre doldurun derim :smiley2:

aynen katılıyorum.havluyu kesinlikle unutmayın terlik almayı unutmayın bi normal terlik bir banyo bi de:) aklıma geldikce yazcam:D

dertli:(
23-08-08, 22:34
eger biraz fazla titiz iseniz mesela ben:) catal kasık oneriyorum kendiniz yıkarsınız kanguru olayı cok dogru arkadas yazmıs yeni okudum dagınklıktan kurtlursunuz mutlaka goturun ve eminim bi dahaki valiz hazırlyısnızda gereksiz seyler azalacak ciddi herseyi bi seferde doldurmaya calısmayın zaten dolap cok kucuk sinirniz bozlur.:)

delicesine_7
23-08-08, 22:38
burası kızlar matinesine döndü :smiley8::smiley8:

qisemm
23-08-08, 22:57
yok ya delicesine öyle deme (= benim gibi yeni gidecekler için çok yerinde bir konu olmuş :) teşekkürler yorum yazan herkese ve konuyu açan n3rh4n a :smiley3:

perfectwind
23-08-08, 23:06
gerçekten yerinde bir konu arkadaşlar,
mesela ben 1.sınıfta yurda gireceğim zaman ne götürülür götürülmez hiç bilmediğimden 7-8 parca çantayla gittim.. hiçbiyere de sığamadım onca eşyayla tabi.. bir kısmı hep bavulumun içinde kaldı..
evet dolaplar gerçekten küçücüktür
tabi dolabın üstünü de kullanırsınız
bir de dolap kilidi alacaksınız, maalesef yurtta hırsızlık vs..olabilir

kitap okumayı çok sevseniz de çook fazla götürmeyin yanınızda, çünkü zaten bisürü ders kitabı fotokopi yığınları oluşacak.. yer meselesi yine..

seydaa
24-08-08, 00:06
hadi hzlıylmmmm

Kecags
24-08-08, 00:10
hadi hzlıylmmmm

Af buyur :dazeda:

JaPaN
24-08-08, 00:12
bir liste yaptım çok komik şeyler çıktı :D

-saç kurutma makinesi
-tırnak makası
-terlik
-fotoğraf albümlerim
-tarak
-kitaplarım
-iskambil kağıtları

delicesine_7
24-08-08, 00:19
+cattle:D :smiley8:

#waterfall#
24-08-08, 00:33
arkadaşın dediği gibi kızlar matinesi döndü konu ama bizim gibi yeni kazanıp heyecanlanan kişiler için yerinde bi konu teşekkürü bir borç biliyorum :) koca bi liste hazırladım
+ sağlık karnenizi de almayı unutmayın insanlık hali hıııı bir de şifreli kilitler alın cüzdan vs için
inş yararlı olur :smiley3:

devranz
24-08-08, 00:40
ayakkabılarım,tüm okul karnelerim:D , jackasslerim, taş kalbim:smiley1: , handmade kravatım, 8 gblık 99 model harddiskim:D , ses kaydeden oyuncak ajan bebeğim:D , her türlü kumar araç gereci, zarlarım:D

ecehan
24-08-08, 00:42
14 yaşımdan beri yurtlarda sürünüyorum ve her yıl bavuluma az şeyler koymaya çalışıyordum. Ama tatillerde, hafta sonlarında falan evi resmen yurda taşıyordum :) O yüzden kendinizi pek sıkmayın, aklınıza gelen gerekli gereksiz herşeyi koyun... Zaten bu eşyaların hepsi yıl sonunda ikiye katlanıcak, bırakın en başında kararlı görünün oda arkadaşlarınıza :) Sırtımızda taşımıycaz ya.... :smiley2: Ya hakkaten benim de ufaktan bavulumu hazırlamam lazım... Unutmuşum yav! :smiley8:

n3rh4n
24-08-08, 11:40
teşekürler arkadaslar ilginiz için actıım konuya :D hersey bizler için :D

OnuRCaN90
24-08-08, 12:03
ayakkabılarım,tüm okul karnelerim:D , jackasslerim, taş kalbim:smiley1: , handmade kravatım, 8 gblık 99 model harddiskim , ses kaydeden oyuncak ajan bebeğim, her türlü kumar araç gereci, zarlarım:D

Devran bunları bizim odaya mı getiriyon?:D

rotunder
24-08-08, 12:52
Okulun ayın on beşinde başladığını düşününce daha gezecek çok zamanım olduğu aklıma geliyor ve bavul için çok erken olduğunu düşünüyorum.Ama hazırlasam çıkacağım yurda göre hazırlardım.
- Temizlik malzemeleri (sabun,havlu,tırnak makası..vs)
- Çıkan yurda göre tv varsa PS, Laptop
- Giyinecek bir şeyler.

bu kadar yeter gerisini ihtiyaca göre gittiğim yerde karşılarım.:)

mutlu
24-08-08, 14:38
n3rh4n çok gerekli bi konu açmışsın bence tecrübeler konuşuyor burda dikkate almak lazım. bu arada bence bavulu herşeyi doldurmayalım evet sırtımızda taşımıcaz ama otobüs bizi gittiğimiz yurdun/evin kapısına bırakmıyacak :) sonuçta bavuldan başka mutlaka bi çantamız olacak (bayanlar).

semra oruç
24-08-08, 14:44
bak öncelikle temızlık malzemelerını al sonra küçük ama çok amaçli esyalrı all sonraa carsaf sonra kıyafettt:))))sonradaaa :smiley6:aklima pek gelmedı yaaa

Seda Relampago
24-08-08, 14:59
Bence öncelikle kişisel bakımınıza yönelik araç gereçler; tırnak makası, saç kurutma makinesi, temizlik için ıslak mendil ve benzeri jeller, diş fırçanız, saç fırçanız, makyaj malzemeleriniz, kullanıyorsanız nemlendirici krem...
Sonra ilk yardım malzemeleri; yarabandı, tentürdiyot, ağrı kesici vb.
Ve kıyafetleriniz tabiki...
Sonrada vakit geçirmek için koyacağınız eşyalar; mp3 çalar,walkman yada mp4 player, laptop, fotoğraf albümleri, odanızda beğendiğiniz ve sık kullandığınız süs eşyaları, oyunlar yada herneyse onlar...
Bence ideal bir bavul... :smiley6:

çanakkaleli
24-08-08, 15:02
hmm valla ben yavas yavas eksıklerı gıderıyorum..bende bı lıste yaptım:sampuan,sac kremi,diş macunu,diş fırcası,tarak,tırnak makası,makas,iğne ıplık,bardak,askı,banyo terlığı,oda terlığı,havlu,krem,makyaj malzemelerı,cımbız,kulak temızleyıcısı,ayakkabılar,cantalar,kıyafetler,bı kac ozel esya..ole yanı aklıma geldıkce yazarım:D

ebruuu___
24-08-08, 15:03
arkadaşlar sizlere benden bir tavsiye. Her şeyiniz olsun ihtiyacınız olan, dikiş iğnesi nin de ne işi var deyip geçmeyin amma ve lakin her eşyanızın olduğunu da herkese belli etmeyin sonra suistimal eden çok olur özellikle hayır diyemeyen biriyseniz. Tecrübeyle sabittir...

theguıde
24-08-08, 15:11
yurtta kalıcak arkadaşlar için ; yurt dolabı doğal olarak yetmiyceği için kapısına asılan bişey vardı adını şuan hatırlayamadım... bakın o herbişyi topluyo dağınıklık olmuyo:smiley2: ben alıcam gitmeden önce. birde küçük hurc lar oluyo çorap hurcu deniyo ama çok işime yaradı benim şiddetle tavsiye ediyorum. şu konuyu açan arkadaşada çok teşekkür ederim bu arada. bu forumu çok seviyorum ben yahu :smiley8:

Nefy-ü İsbat
24-08-08, 16:10
Ben evde kalacağım fakat yine de hazır her şey...:smiley1:

asigo64
24-08-08, 17:20
benim sizin gibi heyecanım yok arkadaşlar :smiley9:izmirde oturuyorum egeye gideceğim

ecehan
24-08-08, 17:58
yurtta kalıcak arkadaşlar için ; yurt dolabı doğal olarak yetmiyceği için kapısına asılan bişey vardı adını şuan hatırlayamadım... bakın o herbişyi topluyo dağınıklık olmuyo:smiley2: ben alıcam gitmeden önce. birde küçük hurc lar oluyo çorap hurcu deniyo ama çok işime yaradı benim şiddetle tavsiye ediyorum. şu konuyu açan arkadaşada çok teşekkür ederim bu arada. bu forumu çok seviyorum ben yahu :smiley8:

o dolaba takılan şeye biz "kanguru" diyorduk... başka ismi var mı bilmiyorum... :smiley1:

theguıde
24-08-08, 19:53
o dolaba takılan şeye biz "kanguru" diyorduk... başka ismi var mı bilmiyorum... :smiley1:

sağol valla bende adı neydi diye düşünüp duruyodum:smiley2:

frfoliqburhan19
24-08-08, 20:06
sorman gerekmiyor ben kendi fikrimi soyledim sonuçta herkesin alcagı bavulu farklıdır veya gıttıgı yere gore degısır ve bu konunun da devamı boş muhabbettir

sonucta bu bir forum ve yurtta ne gibi seyler lazim olur bunlarin bilinmesi bicok kisinin isine yarra burasi paylasim icin güzell.. bence konu guzel;)

DexterMorgan
24-08-08, 20:09
benim sizin gibi heyecanım yok arkadaşlar :smiley9:izmirde oturuyorum egeye gideceğim

Benimde Ankara. Ankara Üniversitesine gideceğim.Eski dersanem üniversiteye 10 dakika.Dersaneye gider gibi olacağım yani.:(