PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aöf İngilizce Öğrencilerinin Çıkmazı

Sayfa : [1] 2

m.dealer
09-08-08, 14:31
Sevgili İÖLP öğrencileri; Çevrenize AÖF İngilizce Öğretmenliği bölümünün diğer AÖF bölümlerinden farkını anlatmaya çalışırken nasıl afakanlara :mad: girdiğinizi biliyorum. Sinir katsayınız yükselmemesi için acizane tavsiyem 2 taktik uygulayacaksınız.
1.TAKTİK: AÖF İngilizce Öğretmenliği değilde hangi ilin AÖF'ni kazandıysanız o ilin Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğini kazandım diyeceksiniz. Baştan tartışmayı bitireceksiniz.:D
2.TAKTİK: Mezun olupta öğretmen oluncaya kadar çevrenizdeki bütün alaycı bakışlara ironik bir şekilde gülerek "Ben enayimiyim ki 4 sene işin yok okula git git bitmez, esas marifet okula gitmeden öğretmen olabilmek" diye dalganı geç.:smiley8:
Sonra İngilizce Öğretmeni oldunuz ve çevrenizdekilerin şaşkın bir biçimde "AÖF'den öğtetmen olunur mu " sorusuna karşılık " Yukarıda bir tanıdık vardı. Beni de atananların listesine çaktırmadan eklemiş" diyerek onların sağda solda "yav adamın arkası kuvvetli bak bizimki atanamadığı halde hemi de İngilizce Öğretmeni olarak atanmış" demelerini gülerek dinlersiniz. Alkış

perfectwind
09-08-08, 14:49
1,taktik çok iyi bence
yalnız şöyle bir şey var, bir akrabamız da eskişehir.de 2 seneyi okuyup döndü ama kimseye açıköğretim falan dememiş iki sene boyunca, hadi onu demedin madem ama insanlar anlamıyor diye de herkesi saf yerine koymaya çalışarak okulunda derslerinin çook iyi olduğunu, okul 1.si olduğunu ve bu yüzden derslere artık gitmesine gerek kalmadan sadece sınavlara gireceğini söylemiş herkese
hayatında üniversiteyle hiç ilgisi olmamış büyüklerimse buna inanmış

ohh ne güzel değil mi..

ama hesap etmediği bir faktör vardı, o da BEN
evet o kadar kızdım ki bu yaptığına, herkese tek tek anlattım aslında açıköğretim okuduğunu

şimdi kendim de muhtemelen iölp okuyacağım ama saklamaya gerek de duymayacağım

Carpe Diemm
09-08-08, 15:10
cok hoş ya :) güzel taktikler işe yarıyor mu peki??

m.dealer
11-08-08, 01:45
cok hoş ya :) güzel taktikler işe yarıyor mu peki??

Hemde nasıl! Yakın çevreden test ettik baya güzel oldu. 1.taktik daha güzel işliyor.

delicesine_7
11-08-08, 01:48
arkadaşlar boşverin başkalarının ne dediğini..rahat olun ya o kadar puan alıp giriyorsunuz

incomplete
14-08-08, 00:22
bileni kandırmak zor da bilmeyince ing öğr.okuyorum diyorum geciyorum anlatırım ama kendimi yormaya degmez.iölp is the best ignore the rest :smiley4:

blaster
14-08-08, 00:35
Sevgili İÖLP öğrencileri; Çevrenize AÖF İngilizce Öğretmenliği bölümünün diğer AÖF bölümlerinden farkını anlatmaya çalışırken nasıl afakanlara :mad: girdiğinizi biliyorum. Sinir katsayınız yükselmemesi için acizane tavsiyem 2 taktik uygulayacaksınız.
1.TAKTİK: AÖF İngilizce Öğretmenliği değilde hangi ilin AÖF'ni kazandıysanız o ilin Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliğini kazandım diyeceksiniz. Baştan tartışmayı bitireceksiniz.:D
2.TAKTİK: Mezun olupta öğretmen oluncaya kadar çevrenizdeki bütün alaycı bakışlara ironik bir şekilde gülerek "Ben enayimiyim ki 4 sene işin yok okula git git bitmez, esas marifet okula gitmeden öğretmen olabilmek" diye dalganı geç.:smiley8:
Sonra İngilizce Öğretmeni oldunuz ve çevrenizdekilerin şaşkın bir biçimde "AÖF'den öğtetmen olunur mu " sorusuna karşılık " Yukarıda bir tanıdık vardı. Beni de atananların listesine çaktırmadan eklemiş" diyerek onların sağda solda "yav adamın arkası kuvvetli bak bizimki atanamadığı halde hemi de İngilizce Öğretmeni olarak atanmış" demelerini gülerek dinlersiniz. Alkış

çok güldüm. :) gerçekleri söylemek daha güzel ama millet o kadar bilgisiz ve kültürsüz ki. anlatamazsın AÖF'yi. hele hele yaşlılara (onlara hak verebiliriz ama) şeyy teyzeee şimdi ben 2 yıl gitcem sonra 2 yıl gitmeden gitcem gibi bir şey sonra öğretmen olucam felan.

apranax
14-08-08, 00:37
okuyunca çok hoşuma gitti:D gerçekten bazen gına geliyor her seferinde izah etmekten.bi de anlayınca acıyarak bakıyolar onu anlamıyorum:mad: güzel çözüm yoluymuş..

FundaHoca
14-08-08, 00:38
Ben artık anlatmaya çalışmıyorum bile :)

delicesine_7
14-08-08, 00:39
torpilli İngilizce öğretmenliği diyin bence soranlara:)

{schakal] -mod
14-08-08, 00:56
güzel taktikler taktik üretmek için universite bitirmek şart değil .)))

BeRNa_A
14-08-08, 02:49
vallahi süper taktikler düşünenin aklına sağlık:D aöf sini anlatana kadar canım çıkıyordu yani özellikle 1. taktik süpeeerr ötesiiAlkış:D

chanyashar
20-08-08, 14:32
arkadaslar izmır aöf hakkında bılgısı olan varmı(pardon torpilli ögretmenlık:) )

rectoa
28-08-08, 17:20
ben artık mezun olmaya çalıştığım için anlatmaya bile çalışmıyorum. kpss, bilmemne varken vakti boşa harcamamak lazım.

cadyyy_btl
28-08-08, 17:45
bende ing. ögrt. diyorm gecip gidiyorm bide onu anlatmakla ugraşamam bilmeyenlere soncta ögrt. nerdn mezun oldgn önemli degl ögrt. olcaksan

mutlu
28-08-08, 17:51
Bence kendinizi yormayın Anadolu üni ing öğrtetmenliği diyip geçin zaten soranlar da sırf meraktan soruyo bi yeri kazandın mı kazanmadın mı diye açıklamalara gitmeye gerek yok zaten azcık bilgisi olan kişiler eskişehir diyince örgün mü açıköğretim mi diye kendisi soruyo o kadar merak ediyosa. Ne meraklı insanlarız yaa Türk halkı olarak :smiley5::D

grsse
29-08-08, 01:17
bencede ingilizce ogretmenligi deyin gecin sakın 2 yıl orgun 2 yıl acık oldugunu soylemeyin yoksa 2 yıllık universite kazandıgınızı zannedenler olabilir(basıma geldi ordan biliyorum)
3. sınıfta yaşadıgınız sehre donme konusunda:eger ders notlarım yuksek olursa 3 sınıfta burdan devam edebilirmişim okula. diyebilirsiniz

miss leek
29-08-08, 02:28
bende başlarda anlatmak için resmen mücadele veriyordum:smiley4: anlattıktan sonra bi de ya tamam anladım sen açıköğretimsin ama nasıl öğretmen olcaksın diyenler bile oluyordu:D baktım olmuycak bende 1.yöntemi uygulamaya başladım:smiley4: ama bu kezde niye kasımda başlıyor drsin dediler bende bizim program çok yoğun hocalar böyle ayarlamış geç başlıyor ama dersler yşğun olyor diyorum:D

vagabond queen
30-10-08, 00:04
afakan ne demek,kendmi öldresim bile gelio,en kötüsüde ''AYY O KADAR YÜKSEK PUANLA AÖF Mİ TUTTU''cümleleri oluo...yha insanı ünv. li olduğuna pişman ediolar nerdeyse...ama takmamak lazım bunu anladım artık...1. sınıfım bu sene...ankaradyım...gazi ünv.diyince insanlar hayranlıkla bakıolar ama aöf yi ekleyince ''YAAA:dazeda: '' oluolar... ama umrumda deil... kaliteli bi bölüm olmasaydı 342 yle orda olmasdm dmi...ama hakkını veriimm taktikler güsel:D

ecnebi55
18-09-09, 16:56
1,taktik çok iyi bence
yalnız şöyle bir şey var, bir akrabamız da eskişehir.de 2 seneyi okuyup döndü ama kimseye açıköğretim falan dememiş iki sene boyunca, hadi onu demedin madem ama insanlar anlamıyor diye de herkesi saf yerine koymaya çalışarak okulunda derslerinin çook iyi olduğunu, okul 1.si olduğunu ve bu yüzden derslere artık gitmesine gerek kalmadan sadece sınavlara gireceğini söylemiş herkese
hayatında üniversiteyle hiç ilgisi olmamış büyüklerimse buna inanmış

ohh ne güzel değil mi..

ama hesap etmediği bir faktör vardı, o da BEN
evet o kadar kızdım ki bu yaptığına, herkese tek tek anlattım aslında açıköğretim okuduğunu

şimdi kendim de muhtemelen iölp okuyacağım ama saklamaya gerek de duymayacağım

süper ya gülmekten öldüm diyebilirim.o çocuk gerçekten akıllıymış:smiley8:

dgnkrmz
18-09-09, 21:22
açıköğretim ingilizce öğretmenlik demek yerine ingilizce ögretmenligi demeyi tercih ediyorum çünkü neden? ben üşengeç bi insanım ve açıkögretim diyince bir ton soru geliyor karşı taraftan. Örn: kaç yıllık uşağım o? açıktan mı okıcan uşaam? eskişehire nie gidion açıkögretimse vs vs. bunlara ne oldugunu tek tek anlatmaktansa kısaca "ingilizce" diyip "haa tmm güzel bölüm" cevabuını alıp soru sormalarını engellemiş oluyorum. :D

chigthem
19-09-09, 02:02
taktikler gerçekten çok güzel bende açıklamaktan bıkmıştım bide tutup 2 yıllıktan öğretmen mi olunur?kazanmamışsın açıköğretim kazanılmaz herkes girer diye bir sürü lafbide üstüne üstük neden kasımda açılıyor muhabbeti başladı şimdi:Dtaktikleri uygulama zamanı geldi diye düşünüyorum artıkın:D

smile life
20-09-09, 17:01
ben 1.taktigi uyguluyorm çok da güzel oluyor

..minerva..
20-09-09, 19:16
valla ne yalan söyleyim bende uyguluyorum yoksa bi kaç kişinin saçını yolcam :D

coraggio
20-09-09, 21:20
aynı şekilde ben de 1. taktiği uygulamaya başladım :D eskişehire yerleştiğim için oranın açıköğretim bölümlerinin olduğunu bildiklerinden örgün mü yoksa açıköğretim mi diye soruyorlar,ilk başta açıköğretim dedim aa sen de tembelmişin dediler :( artık örgün demeye başladım baktım ki anlatmakla başa çıkamıcam :D

..minerva..
20-09-09, 22:39
1. taktiği uyguluyorum ama bu sene yaşlı genç çoluk çocuk herkes çok bilinçlenmiş yaa :( ne zaman gidiyosun? neden o kadar geç? kayıtların son günü yurt çıktımı ? birsürü soru soruyo herkes.

hsyn_cil
21-09-09, 00:02
valla güsel taktikler bunları artık uygularım::)

izmirden
21-09-09, 02:00
arkadaşlar başkaları için yaşamayın..
şu kısa hayatta yaptığınız işi sevin ve o negatif insanlardan uzak durun..

elbette çok zorda kalırsanız birinci taktik uygulanır ve işe yarar ama soruyu soran teyzenin ya da amcanın:) kızı veya oğlu o o bölümde okumuyorsa:)

şeyma123456
08-10-09, 18:16
ya bitek benmi sorun yapuıorum diodum demekki iölplilerin genel bi sorunuymus bu:)hepimiz kac net yaparak gelioruz buraya en ii cvp meslegimizi alınca verilecek bence.ztn öss stresini hepimiz yasadık simdide bunu sorun yapıp millete laf anlatmaya hiç gerek yok bence.

papatya87
25-10-09, 21:03
bencede ingilizce ogretmenligi deyin gecin sakın 2 yıl orgun 2 yıl acık oldugunu soylemeyin yoksa 2 yıllık universite kazandıgınızı zannedenler olabilir(basıma geldi ordan biliyorum)
3. sınıfta yaşadıgınız sehre donme konusunda:eger ders notlarım yuksek olursa 3 sınıfta burdan devam edebilirmişim okula. diyebilirsiniz

aynen ben de öyle yaptım selçuk üniversitesinde 2 yıl okuyacağımı ve daha sonra istediğim yerde 2 yılı tamamlayıp ayrıca öğretmenlik yapabileceğimi anlattım:Dtepkiler süper hiç açıklamaya uğraşmayın anlaşılmıyorsunuz çünkü:smiley8: