PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anadolu Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavlar

Sayfa : [1] 2 3

DilsemEskisehir
26-05-08, 20:05
Anadolu Üniversitesi hazırlık atlama stratejileri, püf noktaları, fikirleri bu başlık altında paylaşalım ...

acibadem
26-05-08, 20:09
valla ben AÖF 2.Sınıftayım ki şuanda bitirmiş olmam gerekirdi okulu.Nİye??? sistemli çalışmak yok,ders çalış önünde tv açık,odaya geç media player açık.kütüphaneye git disco mu belli değil.ya da ben çok takıntı yaptım.varsa biri bana da yardımcı olsun :)

Kızılcıklı26
26-05-08, 20:09
Anadolu üniversitesinde okumuş olan,okumakta olan,tanıdığı bulunan arkadaşlar, hazırlık sınıfları,hazırlık sınıfı dersleri,sınavları,müfredatı ve bunlarla ilgili püf noktalara sahip olup paylaşmak isteyen arkadaşlar.yorumlarınızı bekliyoruz.

acibadem
26-05-08, 20:11
http://http://www.generalforum.org/anadolu-universitesi-t27997.html?

vallaha kızma öyle ama :smiley10:

hattie
26-05-08, 20:40
Şurada: http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14653
epey detaylı onuşulmuştu bu konu.

Kızılcıklı26
26-05-08, 20:57
Şurada: http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14653
epey detaylı onuşulmuştu bu konu.

Araştırdım fakat istediğim daha doğrusu asıl beklenenleri karşılama mevcut değil hiçbir forumda.Daha ayrıntı, daha çeşit bekliyoruz ve mümkün olduğunca hazırlık sınıfları geneli bazından anadolunun salt hazırlık kapsamı hakkında bilgisi olanların parça parça görüşlerini bekliyoruz.

murat0123456
27-07-09, 21:21
arkadaşlar anadolu üniversitesi ing öğrt hazırlık geçmek nasıl kolay mı herkes geçer mi hazırlık sınıfı var mı

atctatar
29-07-09, 02:54
herkese merhabalar... ben a.ü. de okuyorum bölüm derslerim bitti fakat hazırlık borcum var... bu muafiyet sınavında beni geçirecek dokümanlarla yardımcı olan herkese kölelik bile yaparım... anlamışsınızdır artık cok sıkıldım yani bu hazırlıktan... bana yardımcı olabilecek her türlü ders ve dökümanlara açığım... lütfen bana mailimden yada buradan muhakkak ulaşın... minnettar olurum...

suzzy
04-08-09, 02:01
anadolu üniversitesinin hazırlık atlama sınav sorularına nereden ulaşabilirim acaba?

mfaltunsoy
07-08-09, 23:35
anadolu üniversitesinin hazırlık atlama sınav sorularına ulaşabilen oldu mu?bilgilendirirseniz sevinirim..cok acil..eylülde girecegim bu sınava ve nasıl calısmam gerekıyor bılmıyorum

arsız
13-08-09, 14:32
Ya bu seneki hazırlık atlama sınavı ne zaman ve saat falan var mı??Bu sene yeni kazandım anadoluyu..

auroraleyla
26-08-09, 14:19
off ya biz hazırlık atlama sınav soruları nsıl oluyor diyoruz kimseden bi cvp yok daha. önceden girenler hiç tınlamıyo bile

JonquiLLe
26-08-09, 14:53
off ya biz hazırlık atlama sınav soruları nsıl oluyor diyoruz kimseden bi cvp yok daha. önceden girenler hiç tınlamıyo bile

http://www.dilforum.com/forum/groups/anadolu-universitelilerin-yeri.html

Buraya gel:)

ertus7
26-08-09, 15:18
KPDS veya ÜDS den alınan 70 üstü puan ile muaf olunabiliyor , ne güzel ya :)

JonquiLLe
26-08-09, 15:21
KPDS veya ÜDS den alınan 70 üstü puan ile muaf olunabiliyor , ne güzel ya :)

70 değil 65 daha da güzel:)

_DML_
26-08-09, 15:27
selamlar ben anadolu üni ing öğrt artık 2. sınıf olan biriyim hazırlık atlama bizim üniversitede kolay olmasa da geçmek imkansız değildir ki zaten hocalar not konusunda ellerinden geleni yapıorlar. ben de önceden bi kaç test çözeyim dedim ama ünidekilere benzemiyor tabi :D ilk sınawlar kolay onlarda gewşemeyin asıl zorlaşmaya ilerki adımlarda başlıyo hele bi de listeninge gelin de görün :D ama herkes yapamadığı için sorun değil anlamadıımız için bakışmıştık görewlilerle bayaa bi ama tabi kurallar katı 2 kere dinlenecekse 2,5 olmaz bu :D walla çocuklar ne diyim korkmayın heyecan yapmayın fazla da panik yapmayın yaşayarak öğreniliyom bazı şeyler :D o yüzden şimdiden kasmaya gerek yok :D

lazkizi
26-08-09, 21:36
Yani biz çalışmaya kalksak nasıl çalışacağız bu hazırlık sınavına. Test çözseeemmm e hep yds hazırlık testleri var ne yapacağız?

verryberry
26-08-09, 22:12
Arkadaşlar, sınav oldukça kapsamlı ve ciddi yapılıyor. Toefl benzeri bir sınav. (En azından benim zamanımda öyleydi). Ne olursa olsun en iyi bildiğim şey hocaların tutumu, yani neye dikkat ettiklerini daha sonradan da söylemişlerdi, onlardan bahsedeceğim.
Sınav, listening, writing, speaking ve reading&vocabulary&klasik Toefl (gramer) teslerinden oluşuyordu. Hepsi ayrı ayrı, farklı saatlerde yapılmıştı. YHatırladığım kadarıyla önce test olmuştuk, testi geçenler diğerlerine alınmıştı diye hatırlıyorum.
Testi zaten yaparsınız. Ama writing ve speaking'e çok önem veriyorlar. Önceden hazırlıklı gitmekte fayda var. Lise mezunu birçok arkadaş çok iyi gramer ve kelime bilgisi olmasına rağmen konuşma düzeyinde yeterli olmuyor (diye düşünüyorlardı hocalar). Bana da o zaman sınava daha önce girenler önermişlerdi; mesela ben, burç isimlerini öğrenmiştim ve hocalara burçlarını sormuştum 1-2 dakika burçlar hakkında konuşmutuk, eğlenceliydi. En son okuduğum kitap hakkında konuşmak için bol bol pratik yapmıştım ve "klasik soru"dur, eskişehire ilk gittiğim gün yaşadıklarımdan bahsetmeye çalışmıştım (sınavdan önce). Bir şekilde konuşulanları yönlendirip konuyu hazırlandığım konulara getirmiştim :smiley2: Zaten ikişer kişi alıyorlar, farklı sorular yöneltiyorlar ama konuyu öğrenciler rahatlıkla yönlendirebiliyor. Bazı arkadaşlara kurayla konu seçtirmişlerdi, o konuyla ilgili konuşmalarını istemişlerdi. Öyle bile olsa, hakim olduğunuz birkaç konu bulundurun derim ben. Hocalar yardımcı oluyorlar zaten, ama hangisi olursa olsun kısa cevaplardan, umutsuz ve çaresiz bakışlardan kaçının. Speaking sınavı için önceden pratik yapıp, rahat olup mümkün olduğunca göz teması kurmaya çalışın. Discussion skills (expressing opinions, agreement, disagreement..) dediğimiz kalıpları bolca kullanın.
Ör:
It seems to me …
In my opinion,…
From my point of view, …
No doubt about it, …
I quite agree.
That’s exactly what I was thinking.
That’s a good point.
What’s your opinion on …?
What do you think of /about …?
To tell you the truth, I think…
Well, in my opinion… gibi

Daha birçoğunu kitaplardan da bulabilirsiniz. Ama hocaları da tartışmaya katmaktan çekinmeyin (Do you think....). Çok hoşlarına gidecektir.
Bir de tabi writing var, o da kısmet :smiley2:
Yani konu bazen çok yabancı olduğumuz bir konu olabilir. Yine de panik yok. Essay türlerinden birini belirleyin sınavdan önce. Özelliklerini araştırın. (Ör: Example essay). Birden fazla anlamlar ifade eden birkaç atasözü-deyim bulun cebinizde bulunsun. Biran önce yazmaya başlayayım diye panik yapmayın, önce bir outline çıkarıp sakince düşünün. Asla -tek- bir paragraf yazıp bırakmayın, sakın! Giriş- Gelişme-Sonuç bölümlerine ve bağlaçlara çok dikkat edin. İstediğinizi ifade edemesiniz bile temiz ve düzenli görünmesi etkili olacaktır.

Dediğim gibi writing ve speaking iyi geçen herkes sınavı geçmişti.

Herkese kolay gelsin, zahmetli iş

lazkizi
26-08-09, 22:18
Gerçekten beklediğim bir açıklama olmuş çok teşekkür ediyorum:) Yardımcı olduğunuz ve bu konuda duyarlı davrandığınız için.. İlk kez böyle bir sınava girdiğim için oldukça heyecanlıyım tahmin edersiniz ki:)

say ok_
26-08-09, 22:37
çok teşekkrüler .. kaç gündür bu sınavla ilgili bişiler arayıp duruyorumm.... bu bilgiler çok yararlı olduu.. sonunda sesimizi duyan birisi oldu.:)

olcayt
27-08-09, 00:18
arkadaşlar okulun sitesinde bir duyuru var.net açıklanmamış ama bikanunun bi maddesinde değişiklik olmuş sınavın adı artık hazırlık atlama değil seviye tespit.içerikte bi değişiklik varmı bilmiyorum.okuldan bilgi alırsanız ii olabilir

huzyin
06-10-09, 23:28
anadolu üniversitesinde kpds 70 üstü mü 65 üstü mü hazırlık atlanıyor?teşekkürler..

piraye1988
04-09-10, 19:07
arkadaşlar anadolu üniversitesi ing öğrt hazırlık geçmek nasıl kolay mı herkes geçer mi hazırlık sınıfı var mı

anadoluda hazırlığı geçemek o kadar kolay değil açık konuşmak gerekirse. ama yeni sistem geçen sendedn beri devrede biraz dilbisi sağlam , test yeteneği olan arkadaşlar varsa geçme ihtimalleri artıyor demektir. ama ingilizce öğretmeniği okuyacak öğrenciler için kriterler değişiyoı yanılmıyorsam . onların biraz daha zor.

piraye1988
04-09-10, 19:09
anadolu üniversitesinde kpds 70 üstü mü 65 üstü mü hazırlık atlanıyor?teşekkürler..

65 ve üste eğer değişmediyse muhtemelen aynıdır . geçen sen e65 idi.

piraye1988
04-09-10, 19:17
arkadaşlar okulun sitesinde bir duyuru var.net açıklanmamış ama bikanunun bi maddesinde değişiklik olmuş sınavın adı artık hazırlık atlama değil seviye tespit.içerikte bi değişiklik varmı bilmiyorum.okuldan bilgi alırsanız ii olabilir

sınavın içeriği geçen sen ile aynı yalnız eğer hazırlık sınıfını geçen sene okuyupta gemeyenlerdenseniz bu sene hazırlığa devam etmeden muafiyet sınavlarına girbilirsin. eğer okula gitmeden hazırlık sınıfına devam etmek istiyorsanız verilen tarihte dilekçe ile yabancı diller yüksek okuluna başvuru yapmanız lazımi okumak istiyorum diyorsanaız artık size kalmış

piraye1988
04-09-10, 19:29
inam güzel diyorsun benim de girmem lazım üstelik iki senedir devamdan kalıyorum ama o sorulara ulaşmak çok zor inan çünkü geçmilş soruları bile vermiyorlar

okuyombenya
20-11-10, 19:34
tam bir saçmalıktan ibaret sınavlar sinsilesine sahiptir

ChapkiN
22-11-10, 20:08
tam bir saçmalıktan ibaret sınavlar sinsilesine sahiptir
adam haklı beyler

longbottom
07-12-10, 10:17
Ben almanca hazırlık anadolu ama ssanırım ılk donem gecmek bıraz kastırır .. hıc bılmeyenler donem sonunu beklemelı

nzlgul
29-12-10, 17:20
70 değil 65 daha da güzel:)

Sadece Anadolu Üni'de geçerli değil bu durum değil mi arkadaşlar? Gaziantep Üni.'de hazırlıktayım ben şu an. Mart ayında üds'ye girmeyi düşünüyorum erken bitirebilmek için. Mümkün müdür sizce?