PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi isim daha iyidir:Seda mı Sevda mı?

Sayfa : 1 [2] 3

Synaptic
18-01-08, 16:30
Sevda...... (LOVE) tartısılmamalı bile.. (mm)

pirincan
18-01-08, 19:06
my choice is Fatma. ;)

bence gamze

en güzel isim şüphesiz Şükufee:D:D:Dhehehe:smiley8:

Bence Nilüfer :D

Diseps
18-01-08, 19:09
Bence Seda daha güzel

Timsah
18-01-08, 20:09
Aslında bence Seda daha güzel ama bunu söylemeye çekiniyorum. Çünkü Seda isimli bir arkadaşım var. Fakat kendisi erkek:sh1a:

murat_sezen1989
18-01-08, 20:18
seda iyidir

nuresh
22-01-08, 00:17
bence en iiisi nuresh ama illaki birini söyle diosan tabikide seda sevda çok kıroca bi kere jean bunu sana on defa anlattım ama anlamıyosunki!!

Kecags
22-01-08, 00:26
bence en iiisi nuresh ama illaki birini söyle diosan tabikide seda sevda çok kıroca bi kere jean bunu sana on defa anlattım ama anlamıyosunki!!

Acaba burayı açıklayabilirmisin anlamadım da ?

Timsah
22-01-08, 00:31
bence en iiisi nureshama illaki birini söyle diosan tabikide seda sevda çok kıroca bi kere jean bunu sana on defa anlattım ama anlamıyosunki!

Sen kırmızı yeri anlamadın, ben mavi olan yeri.:)
Nuresh diye isim mi var?

Can Oner
22-01-08, 00:50
Fransız olduğundan ismi öyle olsa gerek :)

Alcapon
22-01-08, 00:58
Seda, farsça bir kelime. Sevda, tam türk. Ben Milliyetçiyim, ondan da Sevda'yı daha severim :smiley8:

Mon cher ami ;)
Sevda n'est pas nom Turc:D C'est Arabe.

regardez le site Web de TDK svp
;) (http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF4376734BED947CDE)

nuresh
25-01-08, 20:01
Alıntı:
nuresh´isimli üyeden Alıntı
bence en iiisi nureshama illaki birini söyle diosan tabikide seda sevda çok kıroca bi kere jean bunu sana on defa anlattım ama anlamıyosunki!

Alıntı:
Kecags´isimli üyeden Alıntı

Sen kırmızı yeri anlamadın, ben mavi olan yeri.
Nuresh diye isim mi var?

artık var öyle bi isim ayrıca kıroca yani bunda anlamayacak ne var asıl ben anlamadım..

Kecags
25-01-08, 20:43
Evet anlat bakalım bir isim '' kroca'' nasıl olur :confused: can kullandı bunu kendisini ifade edemez veya ona yanlış anlatılmıştır diye görmezden geldim gerçekten merak ediyorum sorumun cevabını ?

nuresh
25-01-08, 21:04
Evet anlat bakalım bir isim '' kroca'' nasıl olur :confused: can kullandı bunu kendisini ifade edemez veya ona yanlış anlatılmıştır diye görmezden geldim gerçekten merak ediyorum sorumun cevabını ?

onada ben öğrettim zaten kırocanın ne demek olduğunu ondandır! kıroca demek kıroların kullanacağı kelimeler demek benim için kıro bi insan olmak zorunda değildir illa bi eşyada kıroca olabilir tıpkı bir ismin kıroca olabileceği gibi!!

muchado
25-01-08, 21:08
Sevda çok güzel bir manaya gelmesine rağmen Seda kulağa daha hoş
geliyor.Seda ismiyle tanıdığım bir iki kişiyi çok nazik,kibar,hanım hanım bayanlar
olarak hatırlıyorum .Bunun da etkisi var sanırım.

Kroca kelimeyi,eşyayı anladım da kroca isim????

Ö(zl)MeR
25-01-08, 21:11
onada ben öğrettim zaten kırocanın ne demek olduğunu ondandır! kıroca demek kıroların kullanacağı kelimeler demek benim için kıro bi insan olmak zorunda değildir illa bi eşyada kıroca olabilir tıpkı bir ismin kıroca olabileceği gibi!!

hocam kusura bakmayında böyle kıroca felan çok kaba bir söz oluyor bence beğenmiyorsanız sevmiyorum bence diğeri daha güzel değil ama kıroca biraz ağır kaçıyor hem benim bildiğim kıronun başka anlamları var kullanmamaya özen gösterirseniz sevinirim saygılar...

Ö(zl)MeR
25-01-08, 21:12
bencede Sevda ismi daha güzel annemin ismide ondan :) ...

Kecags
25-01-08, 21:13

mucidi siz oldunuz yani bir kırmızı ayakkabının başına kro konmasının artık isim tamlamasıda olur
senin kırmızı kro ayakkabının öteki teki :smiley8:

Emilahh
25-01-08, 21:14
Konu dağılmasın lütfen....:(:(:(

YaZg!
25-01-08, 21:24
ismin sahibi olan kişi kıroysa isimde kıro gelebilir insana. yani bu kişiden kişiye değişir .ismin özelliğinden deil iismin sahibinden kaynaklanır.mesela sevda ismi banada kıroca gelio nuresh e katılıyorum bu konuda.
seda ismi daha güzel

nuresh
25-01-08, 21:44
hocam kusura bakmayında böyle kıroca felan çok kaba bir söz oluyor bence beğenmiyorsanız sevmiyorum bence diğeri daha güzel değil ama kıroca biraz ağır kaçıyor hem benim bildiğim kıronun başka anlamları var kullanmamaya özen gösterirseniz sevinirim saygılar...

hocam siz kusura bakmayın annenizin adının sevda olduğunu bilemem ama bence yinede sevda ismi kıroca mucit mi dersiniz ne derseniz deyin kıroca kıroca

Ö(zl)MeR
25-01-08, 21:54
hocam siz kusura bakmayın annenizin adının sevda olduğunu bilemem ama bence yinede sevda ismi kıroca mucit mi dersiniz ne derseniz deyin kıroca kıroca

hocam bilememeniz normal konuda git gide dağılmaya başladı sizinle tartışmıyacam ama söylemek istediğim şuydu kro biraz agır olmuyormu sevda ismini begenmiyorsanız başka türlü ifade edemezmiydiniz .....

nuresh
25-01-08, 21:57
hocam bilememeniz normal konuda git gide dağılmaya başladı sizinle tartışmıyacam ama söylemek istediğim şuydu kro biraz agır olmuyormu sevda ismini begenmiyorsanız başka türlü ifade edemezmiydiniz .....

bence ağır olmuyo ama neyse pardon sözüm meclisten dışarı diyeyim napayım artık bence hala kıroca

Saadet Çadır
25-01-08, 21:59

Yenisiniz sanırım,hoş gelmişsiniz:)
Şöyle bir gezinin, bu tavrınızın hoş olmadığını göreceksiniz, ancak benim tarzım bu diyorsanız, burada iletişimlerimiz bu şekilde yürümüyor, varsa tavrınıza uyan bir siteye üye olursanız, rahat rahat sergilersiniz.:)

Artcı
25-01-08, 22:10
bence ağır olmuyo ama neyse pardon sözüm meclisten dışarı diyeyim napayım artık bence hala kıroca

Nasıl bu kadar fevri olabilirsiniz ya. Hani bakmayım, görmeyim dedim ama bi kere bu konunun burada ne işi var anlamış değilim. Sınavlar hali hazırda yaklaşmışken insanların kafalarını karıştıracak tarzda konu başlıkları açmayalım lütfen. İkincisi bir isme nasıl kıro dersiniz hangi hakla lütfen özürdileyin çünkü annesinin, kızkardeşinin yada kendisinin ismi sevda olan arkadaşlar olabilir heralde kırmak istemezsiniz kimseyi? cahilliğinize veriyorum çok ayıp.

Timsah
25-01-08, 22:12
Şimdi şöyle olabilir bakınız. İnsanlar çocuklarına isim verirken bazı kıstaslara göre verebilir. Biz bunu, başka bir başlık altında konuşmuştuk. Çocuklara verilen isimler, ebeveynlerinin; siyasi, dini, etnik, kimliklerini yansıtır çok zaman. Bazen de niyet ederler. Mesela kafası çalışan bir çocukları olsun, bilgi dolu olsun diye; "Alim, Aydın, Bilge.." gibi isimler koyarlar çocuklarına. Ama her isim güzeldir. Manası güzeldir. Manası kötü olan bir ismi insanlar çocuklarına koymazlar. Yani sözün özü; insanların, çocuklarına koyduğu isimlerden beklentileri vardır. İsimlerin, çocuklarını yönlendirmesini isterler.
Bu bağlamda isimler kulağa hoş gelir veya gelmez. Söylediğim gibi ebeveynlerin kimlikleri tahmin edilebilir. Ebeveynlerin çocuklarından beklentileri de tahmin edilebilir. Yalnız isimler yargılanamaz. Anlamı güzel olan bir şey asla yargılanamaz.

Buraya kadar sosyal yaşamın, kelimeler üzerindeki hakimiyetini, kelimelerin insanların kişiliğine göre hayat bulduğunu anlatmaya çalıştım. Şimdi de kelimenin tam olarak kendisiyle ilgili bir çıkarım yapmak istiyorum. "Nuresh" diye bir isim olduğunu kabul etmem mümkün değil. Böyle bir ismi kullanan kimseye hitap etmek bana zul gelir. Ama; "Nureş diye bir isim var, benim adım da Nureş" derseniz, tanıştığıma memnun olur, bir kelime öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bir de anlamını bizlere bağışlamanız için ricada bulunurum...

Artcı
25-01-08, 22:16
Ayrıca bak şimdi sinirlendim sayın Nureşh foruma üye olalı 7 ay olmuş ve sadece 6 mesaj yazmışsınız ve onların da nasıl mesajlar olduğunu şuanki yazdıklarınıza bakarak anlamak zor olmasa gerek. Sizi daha seviyeli paylaşımlarda da görmek isteriz.

nuresh
25-01-08, 23:19
Yenisiniz sanırım,hoş gelmişsiniz:)
Şöyle bir gezinin, bu tavrınızın hoş olmadığını göreceksiniz, ancak benim tarzım bu diyorsanız, burada iletişimlerimiz bu şekilde yürümüyor, varsa tavrınıza uyan bir siteye üye olursanız, rahat rahat sergilersiniz.:)

ewt yeniyim ve bura bana göre bir site özgür tartışma formu değilmi yoksa??

nuresh
25-01-08, 23:21
Nasıl bu kadar fevri olabilirsiniz ya. Hani bakmayım, görmeyim dedim ama bi kere bu konunun burada ne işi var anlamış değilim. Sınavlar hali hazırda yaklaşmışken insanların kafalarını karıştıracak tarzda konu başlıkları açmayalım lütfen. İkincisi bir isme nasıl kıro dersiniz hangi hakla lütfen özürdileyin çünkü annesinin, kızkardeşinin yada kendisinin ismi sevda olan arkadaşlar olabilir heralde kırmak istemezsiniz kimseyi? cahilliğinize veriyorum çok ayıp.

annesinin ablasının kız kardeşinin kendisinin hatta teyzesinin kızının ablasının torununun ismi sevda olan herkesten özür diliyorum bilmem bu sevda isminin kıro olmasını engellermi??

nuresh
25-01-08, 23:24
Şimdi şöyle olabilir bakınız. İnsanlar çocuklarına isim verirken bazı kıstaslara göre verebilir. Biz bunu, başka bir başlık altında konuşmuştuk. Çocuklara verilen isimler, ebeveynlerinin; siyasi, dini, etnik, kimliklerini yansıtır çok zaman. Bazen de niyet ederler. Mesela kafası çalışan bir çocukları olsun, bilgi dolu olsun diye; "Alim, Aydın, Bilge.." gibi isimler koyarlar çocuklarına. Ama her isim güzeldir. Manası güzeldir. Manası kötü olan bir ismi insanlar çocuklarına koymazlar. Yani sözün özü; insanların, çocuklarına koyduğu isimlerden beklentileri vardır. İsimlerin, çocuklarını yönlendirmesini isterler.
Bu bağlamda isimler kulağa hoş gelir veya gelmez. Söylediğim gibi ebeveynlerin kimlikleri tahmin edilebilir. Ebeveynlerin çocuklarından beklentileri de tahmin edilebilir. Yalnız isimler yargılanamaz. Anlamı güzel olan bir şey asla yargılanamaz.

Buraya kadar sosyal yaşamın, kelimeler üzerindeki hakimiyetini, kelimelerin insanların kişiliğine göre hayat bulduğunu anlatmaya çalıştım. Şimdi de kelimenin tam olarak kendisiyle ilgili bir çıkarım yapmak istiyorum. "Nuresh" diye bir isim olduğunu kabul etmem mümkün değil. Böyle bir ismi kullanan kimseye hitap etmek bana zul gelir. Ama; "Nureş diye bir isim var, benim adım da Nureş" derseniz, tanıştığıma memnun olur, bir kelime öğrettiğiniz için teşekkür ederim. Bir de anlamını bizlere bağışlamanız için ricada bulunurum...

onun anlamını kimse bilmiyor saygıdeğer şahıs öyle bir isim var ama benim ismim değil anlamını araştırmadım üstelik sadece nick olarak kullanıyorum zul gelmek deyimini açıklarsanız sevinirim ona göre farklı şeylerde yazabilirim sizin için!!!

Saadet Çadır
25-01-08, 23:25
ewt yeniyim ve bura bana göre bir site özgür tartışma formu değilmi yoksa??

Özgür tartışmaktan ne anladığınıza bağlı, özgürlüğü rahatça argo kullanımı olarak görüyorsanız, burası aradığınız adres değil inanın ve bu konuda ısrarcı olmayın, ancak seviyeli tartışmak olarak görüyorsanız, doğru adrestesiniz. Konuyu kapatalım. Değerli daimi üyelerimiz ne demeye çalıştığımızı gayet güzel ifade etmişler zaten. Forumun keyfine bakınız. :)