PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 8.sınıf ingilizce müfredatı

ykaan
08-01-08, 16:07
arkadaşlar 8.sınıf müfredatı olan var mı?
yardımcı olursanız sevinirim.

Mediha
08-01-08, 22:48
tam olarak istediğiniz nedir?

geylan01
08-01-08, 22:58
sayın hocam 8. sınıf yıllık plan diye ararsanız nette yıllık plandan mufredata bakabilirsiniz.

selo72
27-02-08, 17:07
aslında ben de müfredatı arıyorum

CADDI
31-05-08, 13:51
ben deeeee

ozlemexpo
31-08-08, 10:46
iyi günler 2008-2009 okul kitapları yeni elime geçti henüz görmeyenler varsa çok şaşıracaklar. arkdaşlar kitaplar sadece okuma yazma konuşma ve dinlemeden ibaret ve hiç bir dilbilgisi anlatımı yok ne müfredatta ne de kitapta. bu değişiklik sbs'ye yansıyacakmı yansıyacaksa nasıl yansıyacak yansımayacaksa biz geçen seneki gibi öğrencilerimize dilbilgisi konularından oluşan testlermi çözdüreceğiz test çözdüreceksek hangi dilbilgisi konularının testlerini çözdüreceğiz. benim çalıştığım kurumumda derslerim başladı ve ne yapacağımı bilmiyorum lütfen herhangi bir bilgi alırsanız paylaşırmısınız yada siz ne yapmayı düşünüyorsunuz.

witchowski
31-08-08, 22:06
ben de en çok kitapları merak ediyorum. isimleri nedir hocam kitapların?
dinleme metinlerini dinlemiştim daha önce...
isteyenler meb'in sitesinden ulaşabilirler

aragorn
31-08-08, 22:21
spot on diye bi kitap dizisi aslında görsellik olarak kitaplar geçen yıl ki let's speak english den kat kat daha güzel ama klasik olarak bizler grammar ağırlıklı olarak eğitildiğimiz için bu tür materyaller bize garip geliyor.

ozlemexpo
03-09-08, 10:05
Materyaller garip gelmiyorda sonuç olarak biz sbs için ne öğreteceğiz bu çocuklara

NuR_ous
03-09-08, 20:02
evet bende bu sorunun cevabını istiyorum çünkü 8.sınıf için kaynak kitapta yok henüz :(

nilay1972
03-09-08, 20:12
Bu kitapları ben de gördüm ve bu sene 8.sınıf okutacağım. 6. ve 7. sınıfta yeni müfredata geçmemiş çocukların birden 8.sınıfta bu kitaplarla karşılaşmaları onlar için çok kötü .

Ben de ne öğreteceğimi şaşırmış durumdayım Kitabı inceleyip duruyorum . İlk sayfalarında çğetmenlere yönelik açıklamalar var kitabın kullanımı ile ilgili.

Benim fikrim , kitap oldukça zor kelimeleri içeriyor. Konu içerikleri oldukça ağır. Ne yapacağım bilmiyorum . Bilen arkadaşlar fikirlerinizi paylaşın lutfen.

7-ve 6. sınıf kitapları biraz daha kolay ve içerisinde dilbilgisi konuları mevcut ama 8. sınıf kitabında yokkkk:smiley9:

CandleLight
05-09-08, 13:58
6 ve 7. sınıf kitaplarını ben de inceledim. Geçn seneye kıyasla kitaplar bence güzel. Fakat 4 ve 5. sınıf ta yeni sisteme alışmayan öğrencilerin bu kitaplarla çok sıkıntısı olacak gibi geliyor bana. &. sınıf yeni sisteme hazırlıklı fakat 7 ve 8 için hem biz öğretmenleri hem de öğrencileri çok zorlayacak diyebilirim. Kitaplar biraz Discovery tekniği üzerine kurulmuş gibi geldi bana. Yapılandırmacı eğitimin temelinde de olan öğrencinin bilgiyi keşfetmesi ve kendi içinde tekrar şekillendirmesi esas alınmış. Kitapta gerçekten öğrencileri zorlayacak kelimeler ve yapılar var. Fakat kılavuz kitabın giriş kısmında da anlattığı gibi öğrencinin metinde yazan her kelimeyi ve yapıyı tamamen bilmesi gerekmiyor. Yani öğrencilerin bazı metinlerde temel düşünceyi almaları ve ünitenin gerektirdiği yapıyı öğrenmeleri yeterli. Derslere başladıkça kitap hakkında daha sağlıklı yorum yapabiliriz umarım. Hepimize şimdiden kolay gelsin. Kitapları inceledikçe fikirlerimizi birbirimizle paylaşmamız hepimiz için faydalı olur.

ozlemexpo
09-09-08, 11:16
ben kitapları işlemeye başladım kitap işlenişi iyi gidiyor öğrencilerde pek zorlanmadı ama bu kitaptaki konulardan nasıl test soruları çıkacak tek sorunum bu madem böyle bir değişiklik yapıldı insan birde örnek sorular verir.

İNG.ÖĞT
09-09-08, 15:15
özlemexpo arkadaşın sorusuna bende cevap aradım.bazı yayın evlerini arayıp bu senenin 8.sınıf müfredatının belirtildiği kitaplarının olup olmadığını araştırdım.henüz elime geçmedi ama göndereceklerini söylediler.buarada bende eski kaynakları karıştırdım ve geçen yılların müfredatını çıkardım.farklı kaynaklardan ortak bir müfredat hazırladım.eğer hiç birşey bulamazsam bunu kullanacam.hatırlarsınız konular şöyle başlıyor: Present Perfect Tense,Have you ever.../Simple Present tense Like/Hate+ving/Simple past,Past continuous.....

İNG.ÖĞT
09-09-08, 15:40
arkadaşlar son mesajımı yazdıktan sonra 8.sınıf konularını buldum.sanırım aradığımız bu. GOOGLE !a '8.SINIF SBS İNGİLİZCE KONU İÇERİĞİ' yazınca bir liste çıkıyor. kaynak rehberlik sitesi .siz de bi göz atın ve yorumlarınızı bekliyorum.

gülüşüm
10-09-08, 21:19
aynı kıtabı ben de kullanıyorum ama hala hangı yapılara gore o parcaları ısleyecegımı hala anlamıs degılım..sonra da sınava ogrencılerı ıyı hazırlayın dıyorlar..
ogretmen kılavuz kıtabı da elımde yok zaten olsa da ıse yarayacagını sanmıyorum cunku bı alt sınıflarınkılere baktım bı ton fasa fıso var ıcınde..adam gıbı sunlara dıkkat edın dıyen yok:(
eskı kıtaplara gore mı gıtsem acaba dıye dusunuyorum.
konuya daır fıkrı olan bana da yardımcı olursa sevınırım...

KorayKaptan
10-09-08, 22:04
"www.okuldosyam.com" adresi yardımcı olabilir belki.

yase-min
16-09-08, 19:23
merhaba arkadaşlar aslında kitap güzel ama bize ne öğreteceğimiz hakkında pek fikir vermiyor öğretmenler tarafından anlaşılması zor kitap neyi öğretmemiz gerekeceğini ben anlamadım. iletişim üzerine die yorumladım sosyal ingilizce öğretmek için heralde kitap ama çocuklar dilbilgisini grammeri anlamışlarmı ki grammeri bırakıp sadece social mı olucak konu saçma kesinlikle bununla ilgili bir müfredat olması lazım ne olcak şimdii???:smiley10:

sunuko
16-09-08, 20:23
Bence de cok uygun olmamış bu kıtaplar tam larak neyı nerde vermek istedıgını anlamakta zorlanıyorum zaten öğrencilerim cok ön yargılılar bıde bu kıtapla hıç olammış .Van icin daha farklı bı kıtap hazırlamarı lazım dı :)

fullmoon
16-09-08, 22:14
Arkadaşlar forumdaki ortak kaygıları görünce bende üye oldum ve kendi uyguladığım yöntemi paylaşmak istedim.Döneme sizlerle aynı fikirleri paylaşarak başladım kitabı inceledikten sonra şöyle bir karar verdim.Önce netten 8. sınıf sbs konu başlıklarını indirdim gördümki kitapta bu konuların hepsi var ama ayrı konu başlıkları olarak değil tüm konulara yaymışlar.Bende çocuklara sırasıyla bu sbs konularının grammerini vermeye karar verdim ama grammeri verirken örneklerde kitaptaki kelime bilgilerini kullanıyoruz ve kitapta o konuyla ilgili olan en uygun çalışmayı bulup işliyorum böylece çocuk hem dilbilgisini alıyor hemde kitaptaki kelime bilgisini.Şöyle bir örnekle özetleyeyim.Sınavın ilk konusu simple present kitaptaki ilk konuda sıfatlar,önce ünitedeki sıfatların anlamlarını buldular bende geniş zamanda isim cümlesi yapım kurallarını hatırlatıp kişisel özellik belirten sıfatlarında bu yöntemle yapılması gerektiğini belirttikten sonra yeni kelimelerle örnekler verdim.Daha sonra kitaptaki a true friend.....le başlayan örnekleri yapıp kendi arkadaşları için yorumlarını belirttikten sonra okuma parçasını genel anlam üzerinden okutarak tru false bölümünü yapıp konuyuu bitirdik.Sınavda mutlaka grammer soracaklarını düşündüğüm için bana en uygun gelen yöntem bu sizlerinde önerilerini bekliyorum.

zuzu_68
16-09-08, 23:21
ben 8.sınıf a gidiyorum konular hiçde güzel deil önceden daha güzeldi :smiley10::smiley9:

nagihanercelep
19-09-08, 20:04
merhaba arkadaşlar
8.sınıfa sbs kursu vericem.bu kursla ilgili plan nerden bulabilirim.yardımcı olursanız sevnirm:smiley:)

ayshenn
26-09-08, 09:59
8 sınıflar için sbs varmı için önerdiğiniz test varmı arkadaşlar

ebruipek
03-10-08, 17:10
Ya 8.sınıf öğrencisine ders vereceğim ama ne yapacağımı bilmiyorum arkadaşlar nerden başlayacağım offff:smiley5::smiley9:

ebrue
18-10-08, 03:09
arkadaşlar, Smiling 8 dışında müfredatla paralel olan kaynakları paylaşırsanız sevinirim

metin tunc
22-11-08, 23:48
hocam bence siz kaynak olarak zambak yayınlarından yararlanabilirsin. ordaki testler mufradata cok uygun. isterseniz zambak yayınlarını bir inceleyin

metin tunc
22-11-08, 23:48
zambak 7 ve 8. sınıflar cok iyi hazırlanmıs bence.

Demeter
24-02-09, 14:22
8 sınıflar için sbs varmı için önerdiğiniz test varmı arkadaşlar

Ben müfredata uygun olduğu için NETYDS'nin testlerini kullanıyorum.

Buradan örnek testlerini indirebilirsiniz:

http://files.filefront.com/Ilkogretim+Ingilizce+8sirpdf/;13355554;/fileinfo.html

02qbra02
24-04-10, 23:00
ben 8.sınıf a gidiyorum konular hiçde güzel deil önceden daha güzeldi :smiley10::smiley9:

Bence 4. sınıftan beri gördüğüm en güzel konular bunlar..
Hem genel kültür hem gramer hem kelime..
Denge çok iyi bence..
Günlük hayatta kullanılan konulardan oluşuyor ünitelerin iskeleti..
Vücut bakımı, rüyalar, masallar, arkadaşlık, öğrenme şekilleri, güçlü-kuvvetli yanlar...
Eğlenceli bence :smiley1: