PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TUS Hazırlık Sorusu 2

Dilsem Eskişehir
24-11-07, 19:46
Primary biliary cirrhosis affects predominantly women, usually in middle age. It was previously considered rare, but is now recognised as relatively common, affecting about 1 in 40 000 in Britain. A chronic granulomatous inflammation of unknown cause destroys the interlobular bile ducts in the liver with the eventual development of cirrhosis. Immune complexes are found in the blood but their importance in producing liver damage is unknown.

"Aşağıdaki 6-10 sorular yukarıdaki paragrafa göre yanıtlanacaktır."

6) Parçaya göre primer bilier siroz en çok kimleri etkiler?

a. Orta yaşlı erkekleri
b. Yaşlı kadınları
c. Orta yaşlı kadınları
d. Orta yaşlı erkekleri
e. Hiçbiri

7) Parçaya göre hangisi doğrudur ?

a. Primer bilier siroz genellikle genç erkeklerde gözükür.
b. Primer bilier siroz çok nadir rastlanan bir hastalıktır.
c. Primer bilier sirozlu hastaların kanında immune komplexlere rastlanmıştır.
d. Hepsi
e. Hiçbiri

8) Parçada geçen "destroy" kelimesinin anlamı nedir?

a. Harab etmek
b. Tıkamak
c. Önlemek
d. Bölmek
e. Hiçbiri

9) Parçaya göre primer bilier sirozda gözüken kronik gran ulomatoz enflamasyonun sebebi nedir?

a. Siroz
b. Sebebi bilinmemektedir
c. Hepatit
d. Albumin eksikliği
e. Albumin fazlalığı

10) Parçada geçen "liver damage" hangi anlamdadır ?

a. Akciğer hasarı
b. Karaciğer hasarı
c. Böbrek hasarı
d. Dalak hasarı
e. Hiçbiri

Tus, Tus Soruları, Tus Sonuçları, Tus Rehberi, Tus Taban Puanları, . Tus' ta En Sık Sorulan Sorular. Klinikleri Tanıyalım. Tus Çalışma Planı. Tus Tüzüğü. ÖSYM Tus Arşivi; Kitapçıklar ve İstatistikler. Sınavların Detaylı İstatistikleri. Tus Soru Dağılımı. Tus Soru Dağılımı, Tıp Dışı Branşlar ve Tus. Yabancılar ve Tus. Genel Kurallar ve Başvuru şartları. Uzmanlık Veren Hastaneler. İngilizce Sınavı Hakkında Merak Ettikleriniz. Tus Soruları Nasıl Hazırlanmakta. Kaç Nete Kaç Puan?. Tus Puan Hesaplama. Yıllara Göre Kontejyanlar. Askerlik ve Tus. Tus Semineri. En Çok Soru Çıkan Konular. Tus'a Özel Parolalar. Olgu Sunumları. USMLE Arşivi. Eğitim Kaynakları. Günün Konusu. Enler Köşesi. Tus Kitapları. T.C Kimlik No. Medline Siteleri. Dersane Duyuruları DrTus Kitap ve CD ler. Netter Anatomi Atlası. Digitus Soruları. Tıp Terimleri Sözlüğü. Atlas of Dermatology. Principles of Pharmacology. Etkili ve Hızlı Okuma. Electrophysiology of The Heart. FarmaList 2005. Harisson Soru Kitabı Türkçe. Merck Manual. ECG Simulator. Dersane Notları. PreTest Soru Kitapları. Acil Tıp Eğitimi. Tıbbi Farmakoloji. Hafıza Teknikleriyle İngilizce. Düşünmenin Gücü. KBB E-Kitabı. Göğüs Hastalıkları DrTus Özel. DrTus Sohbet Odası. Etkinlikler ve Kongreler. Eğitim Araçları. 2006 Celp Dönemleri. Rasyonel Tıbbi Farmakoloji. Dermatoloji Atlası. Pataloji Preparatları. Akademisyenler için Bilgiler. İlaç Kullanım Kılavuzu. Uzmanlık Tezleri. Resimli Vakalar. Ders Notları. Seminer Arşivi. Tıbbi Terimler Sözlüğü. Full Text Dergiler. Medikal Rehber. İlan Panosu. Tıbbi İngilizce. T.C Sağlık Bak. Linkleri. Dr Bilgi Bankası. e-Sağlık. İlk yardım (http://www.klinisyen.com.tr/)

lazoğlu
25-11-07, 10:51
c
e
a
b
a
soruların sırasıyla doğru şıkları bunlar olmalı

eksantrik
20-02-09, 04:05
merhaba ben yeniyim bu forumda:) açıkçası internetle de pek ilgilenen biri değilim ve hatta bu ilk deneyimim:smiley6: int te ingilizce set araştırırken buldum bu siteyi. rica etsem bana bi konuda yardımcı olabilir misinz? ben 3. sınıf tıp öğrencisiyim. ing HİÇ bilmiyorum. ve kursa gidecek maddi imkanım yok:smiley9: ama ingilizce öğrenmeyi çok istiyorum. hani şu an için konuşma, telaffuz bunlardan ziyade ihtiyacımı daha çok karşılayacak olan grammer ve kelime öğrenmem gerektiğini düşünüyorum. bana bu konuda önerebileceğiniz bir kaynak warsa gerçekten çok sevinirim:smiley1:

canturk
20-02-09, 08:06
6-c, 7-b, 8-a, 9-b, 10-b