PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanca grammer kitabı için yardım!

albatross_666
21-10-07, 17:42
Almanca hazırlık sınıfıyım,okulda verilen eğitimi yeterli bulmadığım
için Almanca grammer kitabı almak istiyorum ama hangi kitabın ne derece iyi olduğunu bilmiyorum,sizlere bi danışayım dedim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler:smiley3:

Olympustk
24-10-07, 13:39
Limasollu Naci yayınlarından alabilirsin. Bunun dışında piyasada satılan fononun almanca dilbigisi kitabı da işine yarar. Ya da tavsiyem yabancı dil kitapları satan bir kitapçıya git. Oradaki almanca dilbilgisi kitaplarını incele.Hangisi sana daha anlaşılır geliyorsa onu al ama çok da baside kaşma. İyi şanslar.

Andromeda
22-03-08, 17:31
kesinlikle hueber ya da langenscheidt yayınlarınn gramerini denemelisin Ağırdır biraz ama çok iidir Eğer türkçe arıyorsan fono iidir ama bir yere kadar götürür Duden grammatik kitabı süperdir Ztaen kitapları netten de indirebilrsin Schaum's outline of german grammar Ya da yeni çıkan em hauptkursun grammatik kitabı da olablir

axkoritsimou
22-03-08, 19:57
Hazırlık sınıfıysan önce Almanca-Alm. başlama hevesini kaybedebilirsin.En azından en zoruyla başlama.Fononun yayınlarını kesinlikle tavsiye etmem.Hayatımda gördüğüm en karmaşık ve kötü anlatımı olan yayınlardan biri.Ben o kitabı aldım Almanca'dan soğudum resmen.:)Türkçe olarak Muammer Özsoy'un Örneklerle Bugünkü Almanca adlı bir kitabı vardır koyu yeşil.Süperdir,iyi,yalın kolay bir anlatımı var ve hazırlıksan seni bayağı idare eder.Sonra meseleye aşina olunca denildiği gibi Hueber,Lngenscheidt,Duden a falan geçersin.Bu arada şimdi yazarını hatırlayamıyorum birkaç tane daha iyi kitap var kırmızı kapaklı bilen arkadaşlar sana yazarını söyler.

LOT
24-03-08, 15:40
Almanca hazırlık sınıfıyım,okulda verilen eğitimi yeterli bulmadığım
için Almanca grammer kitabı almak istiyorum ama hangi kitabın ne derece iyi olduğunu bilmiyorum,sizlere bi danışayım dedim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler:smiley3:

Biz de Eyüp Zengin Hocamınızın kitabını (Übüngens zur Deutschen Grammatik) kullanıyoruz, bazen sıkılsakta, kelimeler bizi kassada, kitabın kötü olduğunu asla söyleyemem...

fanciful
24-03-08, 16:08
bende almanca hazırlıktayım bizim okulda kulladığımız kitap gerçekten çok iyi ''DEUTSCHE SPRACHLEHRE FÜR AUSLANDER'' temelden alıo ama güzel anlatıo bence...

honecker
05-04-08, 16:31
Müjdat Kayayerli'nin "Kullanışlı Almaca Gramer Rehberi " adlı kitabı gerçekten iyi.Tavsiye edebilirim...

mercankolye
07-04-08, 15:55
ekrem karabulut un kıtaplarını tavsiye ederim.türkçe anlatımlı ve gayet iyi anlatıyor.grammer konusunda

ctrl+alt+del
07-04-08, 16:00
ilk başta fono'nun türkçe anlatımları kitabı işini görür sonra ankara üni. profesörlerinden dursun zengin'in Her Yönüyle Modern Almanca (Kurmay Yay) kitabı benim çok işime yaradı,kesinlikle almanca okuyanlara tavsiyemdir ;)

vodoovolkano
23-09-08, 15:28
HER YÖNÜYLE ALMANCA ON NUMARA BİR KİTAP : CEVAP ANAHTARINI İSTEMEYİ DE UNUTMA:p

byildirim61
23-09-08, 23:12
Kesinlikle Erdem Karabulut 'un kıtaplarını tavsiye ediyorum.Diğerleri gibi üfürük değil en azından.