PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2008 yds puanları ...

Kecags
24-09-07, 23:40
ben bu sene fransızcadan gırmeyi düşünüyorum... lıseler 4 yıla cıktıyaa artık sansımız daha fazla en azından ben oyle ongoruyorum sızce puanlar ne kadar duser alt lımıt ne olur ?
kecags

DivingDeep
24-09-07, 23:47
bence puanlarda bir düşme ve değişiklik olmaz ama fransızca ile ilgili bir fikrim yok genel anlamda düşme olacağını zannetmem.

i,ç,ı kullanımlarına dikkat edersek daha iyi olur sanırım.:)

mihricany
25-09-07, 00:28
Bence de puanlarda kayda değer bir düşüş olmaz çünkü sadece düz liseler olmayacak ki onlar da puanları zıplatan gruba dahil değiller zaten. Hatta bence kişi sayısında da azalma olmayacak çünkü herkes bu seneyi bekliyordu...

KALİPSU
26-09-07, 10:07
ben bu sene fransızcadan gırmeyi düşünüyorum... lıseler 4 yıla cıktıyaa artık sansımız daha fazla en azından ben oyle ongoruyorum sızce puanlar ne kadar duser alt lımıt ne olur ?
kecags

bende bu sene framsızcdan giricem..ama tam bi bilgim yok ..sen kaç sene fransızca gördün??

Kecags
26-09-07, 21:41
bende bu sene framsızcdan giricem..ama tam bi bilgim yok ..sen kaç sene fransızca gördün??

kalipsu
ben egıtım almadım lısede ıngılızce almıstım ona da almanca hocası gırıyo du :))
ama ocak tan sonra bı dıl kursuna gıtmeyı dusunuyorum bakalım yaa hayırlısı senın egıtım duzeyın ne ?

KALİPSU
27-09-07, 10:42
[QUOTE=kecags;177888]kalipsu
ben egıtım almadım lısede ıngılızce almıstım ona da almanca hocası gırıyo du :))
ama ocak tan sonra bı dıl kursuna gıtmeyı dusunuyorum bakalım yaa hayırlısı senın egıtım duzeyın ne ?[/QUOTE
ya ben fransız dili ve ed. okuyorum.hazırlık bitti 1e geçtim.bu sne bi şansımı denemek istiyorum.ist ünv.fransızca öğrt.hedefim ....:icon_wave:

Kecags
27-09-07, 18:12
sınava ingilizce den mı fransızcadan mı gireceksin?

cesuryurek007
28-09-07, 00:06
kardeşim sen tam adamına ulaştın diyebilirim bu yılki bütün tahminlerim tuttu yahya hocam şahidimdir aöf ingilizcenin 5 puana yakın düşeceğine kadar bildim şimdi senin için konuşuyum gelecek yıl puanlar 3 puana yakın yükselir bu düşüş devam etmez lise 3 ler yok diyeceksin bizler zaten hazırlıkla giriyoruz lise 3 ler yine var anadolu öğretmenlerve süper ve anadolu düz liseler gelecek olursak başarıları çok düşük ortalamayı 1000 de 1 bile etkilemez bi düşüş olması gerekirse anadolu öğretmenlerin girmemesi lazımdır çalışmanda başarılar..

Kecags
28-09-07, 01:02
kardeşim sen tam adamına ulaştın diyebilirim bu yılki bütün tahminlerim tuttu yahya hocam şahidimdir aöf ingilizcenin 5 puana yakın düşeceğine kadar bildim şimdi senin için konuşuyum gelecek yıl puanlar 3 puana yakın yükselir bu düşüş devam etmez lise 3 ler yok diyeceksin bizler zaten hazırlıkla giriyoruz lise 3 ler yine var anadolu öğretmenlerve süper ve anadolu düz liseler gelecek olursak başarıları çok düşük ortalamayı 1000 de 1 bile etkilemez bi düşüş olması gerekirse anadolu öğretmenlerin girmemesi lazımdır çalışmanda başarılar..

kardes ılgın ıcın tesekkur ederım ama ben konuyu heralde eksık actım ben puanı duser dedıgım bolumler sadece yds den fransızca sartı arayan unıversıteler dıgerlerı belkı duser belkı cıkar bellı olmaz gırecek olan ogrencı sayısına baglı ...

j'aime bien le française

KALİPSU
17-10-07, 11:27
sınava ingilizce den mı fransızcadan mı gireceksin?

ben fransızcadan gircem ...bu konuyu çok araştırdım ama tam sonuç bulamadım...yani türkçeden ,matematikten,sosyalden ve fransızcdan kaç net yapmam lazım bilmiyorum...eğer sen bilyosun bu konuda bana yardımcı olurmusn ..hedefim ist.ünv fransızca öğretmenliği...sen nereyi istiyosun ???

Miss
17-10-07, 17:47
giren öğrenci yarı yarıya azalacak puanlar düşmez sadece o puan dilimindeki öğrenciler azalacak ama senin içn daha erken puanla işin olmaz şimdiden sen yi hazırlanıyor musun? yapamadığın soruları filan hiç görmüyorum ben forumda hiç mi yanlışın yok!! iyi hazırlan eğer 80 net üstü fransızca neti çıkaramasan fransızca öğretmenliklerini unut!!! sizin şansınız daha az çünkü ingilizceden gelen öğrnciler dolduruyor bu bölümleri sonuçta sen 70 net yapsan fransızcadan. ingilizceden 71 net yapan öğrenci senin yerine girer bu bölümlere o yüzden ingilzce girmenizi önenriim ama fransızcadan grecekseniz çok çalışmalısınız.

KALİPSU
20-10-07, 10:52
giren öğrenci yarı yarıya azalacak puanlar düşmez sadece o puan dilimindeki öğrenciler azalacak ama senin içn daha erken puanla işin olmaz şimdiden sen yi hazırlanıyor musun? yapamadığın soruları filan hiç görmüyorum ben forumda hiç mi yanlışın yok!! iyi hazırlan eğer 80 net üstü fransızca neti çıkaramasan fransızca öğretmenliklerini unut!!! sizin şansınız daha az çünkü ingilizceden gelen öğrnciler dolduruyor bu bölümleri sonuçta sen 70 net yapsan fransızcadan. ingilizceden 71 net yapan öğrenci senin yerine girer bu bölümlere o yüzden ingilzce girmenizi önenriim am fransızcadan grecekseniz çok çalışmalısınız.

teşekkür ederim miss angel...yok ben daha çalışmaya başlamadım..ama dedğin öğretmenlikler ortak alandan alıyolar ama ist.ünv öğretmenlik sadce fransızcdan alıyolar veya yıldız teknik mütercim tercümanlık zaten 5 tercih yapıcam ve hepsi sadce fransızcdan alan yerler .... bi çalışmaya başlasaydım...40 net yeticeğini umuyorum..inşallah....

Kazalanka
20-10-07, 11:19
teşekkür ederim miss angel...yok ben daha çalışmaya başlamadım..ama dedğin öğretmenlikler ortak alandan alıyolar ama ist.ünv öğretmenlik sadce fransızcdan alıyolar veya yıldız teknik mütercim tercümanlık zaten 5 tercih yapıcam ve hepsi sadce fransızcdan alan yerler .... bi çalışmaya başlasaydım...40 net yeticeğini umuyorum..inşallah....

Sana göveniyorum sen en az 50 alırsın çünkü benim daha once açtığım konularda sorulara verdiğin cevaplarda gordüm gördüm. Bir de sınava kadar sürekli soru çözmeye bak bir deftere not al bilmediğin soruların hangi konularda çıktığına bak ve sonra o konulara tekrar tekrar çalış şimdiden başarılar.

bak (http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=13354&page=6)

buraya (http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=13354&page=7)

Kecags
21-10-07, 00:35

aynen bende senin gibi düşünüyorum inşallah şu barajı aşabiliriz sen benden daha iyisin daha şanslısın yani :smiley2:

Miss
21-10-07, 02:31

40 net yeter mi yahu :) yetmez km verdi sana bu bilgiyi ben anlamadım benim bir arkadaşım vardı da kendiside böyle girmeyi hedefliyordu 62 netle giremedi fransızca hacettepe mütercim tercümanık fransızca istiyordu bi puanlarını yazın görelim ona göre bir yorum yapalım.

Kecags
21-10-07, 15:33
ben fransızcadan gircem ...bu konuyu çok araştırdım ama tam sonuç bulamadım...yani türkçeden ,matematikten,sosyalden ve fransızcdan kaç net yapmam lazım bilmiyorum...eğer sen bilyosun bu konuda bana yardımcı olurmusn ..hedefim ist.ünv fransızca öğretmenliği...sen nereyi istiyosun ???

35-40 fransızca 1. bölümden de 250 ham puan yetiyormuş.. şimdi bir daha baktım da İÜ hasan ali yücel fransızca öğretmenliği 31 kontenjanı var 18 kişi yerleşmiş yine İÜ mütercim-tercümanlık 41 kontenjan 33 kişi yerleşmiş bir de yıldız teknik mütercimlik var en son 233 puanla almış şimdi bu durumda barajı geçtiğimiz takdirde bunlardan birisine yerleşeceğimize inanıyorum valla ben ancak bu kadar bilgiye ulaşabildim sen daha fazlasına ulaşırsan bana da haber ver olurmu :icon_tup:

KALİPSU
21-10-07, 19:09
Sana göveniyorum sen en az 50 alırsın çünkü benim daha once açtığım konularda sorulara verdiğin cevaplarda gordüm gördüm. Bir de sınava kadar sürekli soru çözmeye bak bir deftere not al bilmediğin soruların hangi konularda çıktığına bak ve sonra o konulara tekrar tekrar çalış şimdiden başarılar.

bak (http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=13354&page=6)

buraya (http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=13354&page=7)

çok teşekkür edrim kazalanka inan bu desteği görmeye çok ihtiyacım vardı...çok sağol herşey gönlünce olsun...:)

KALİPSU
21-10-07, 19:24
40 net yeter mi yahu :) yetmez km verdi sana bu bilgiyi ben anlamadım benim bir arkadaşım vardı da kendiside böyle girmeyi hedefliyordu 62 netle giremedi fransızca hacettepe mütercim tercümanık fransızca istiyordu bi puanlarını yazın görelim ona göre bir yorum yapalım.

215 idi ist.ünv ...bana bu bilgiyi veren ilk
başta siteye üye olan bir arkadşdı burda sorduğum soruya cevabı var nicki francophone http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14466&page=6a ..ayrıca bana verdiği bilgi üzerine 2 dershanenin rehberliğini arayıp bu konu hakkında bilgi istedğimde bana tek cevapları '' kontenjanlarını dolduramıyolar özellikle bu sene barajı geçmek kafi olucak '' demişlerdi...bu kadr öğrenebildim..forumda kaç defa konu açtım ve kaç defa hocalarıma sordum ama sınırlı bir bilgi olduğu için kendi çabamla bunları öğrenebildim...senin örneğine gelince gerçekten çok şaşırdım 62 netle yerleşemmesine ..belki öss si kötü geçmiştir diyicem ama olucak gibi dğildir sanırım...neyse yinede teşşekür edrim cevap verdiğin içn..ama bunun hakkında daha ayrıntılı yzarsan sevinirim..

Miss
21-10-07, 22:16
215 idi ist.ünv ...bana bu bilgiyi veren ilk
başta siteye üye olan bir arkadşdı burda sorduğum soruya cevabı var nicki francophone http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=14466&page=6a ..ayrıca bana verdiği bilgi üzerine 2 dershanenin rehberliğini arayıp bu konu hakkında bilgi istedğimde bana tek cevapları '' kontenjanlarını dolduramıyolar özellikle bu sene barajı geçmek kafi olucak '' demişlerdi...bu kadr öğrenebildim..forumda kaç defa konu açtım ve kaç defa hocalarıma sordum ama sınırlı bir bilgi olduğu için kendi çabamla bunları öğrenebildim...senin örneğine gelince gerçekten çok şaşırdım 62 netle yerleşemmesine ..belki öss si kötü geçmiştir diyicem ama olucak gibi dğildir sanırım...neyse yinede teşşekür edrim cevap verdiğin içn..ama bunun hakkında daha ayrıntılı yzarsan sevinirim..

valla eğer böyle diyorlarsa siz haklısınız be bilmiyordum bildiğm o arkadaşımdı bir de biizm sınıfa maramara frnsızca ğretmenliğine fransızcadan giren kız yatay geçişle geldi o şikayet etmişti eğer öyleyse siz rahat yerleşirsizniz hadi kolay gelsin!!

cleverest
26-06-08, 19:29
yds puanları dusecekmi universite puanlari

kedie
14-07-08, 20:38
Bişe sorcam; yıldız teknik mütter fransızca, ydsye ingilizceden girenleri de alıyo mu?

c3r3n =)
14-07-08, 20:45
Bişe sorcam; yıldız teknik mütter fransızca, ydsye ingilizceden girenleri de alıyo mu?

hyr maaleseff almioo:(

Paradoxe
15-07-08, 21:38
bu sneki fransızca soruları bya kasıntıymıs..arkadsım nietlenmisti ama tırsmıs ing.yapmıs oda..

barajı gcmek yeterli girmek icin..

ebruuu___
15-07-08, 21:39
fransızca bölümlerine sınava fransızcadan girince baraj puanını geçmek yeterli mi?:eek:

Paradoxe
15-07-08, 21:41
[QUOTE=ebruuu___;406042]fransızca bölümlerine sınava fransızcadan girince baraj puanını geçmek yeterli mi?:eek:[/Q

ewet büük bi ihtimalle..

kontenjanlar bide dolmuoo..buradan bu sonuc cıkıor dogal olarak

apocalypse
15-07-08, 21:54
[quote=ebruuu___;406042]fransızca bölümlerine sınava fransızcadan girince baraj puanını geçmek yeterli mi?:eek:[/Q

ewet büük bi ihtimalle..

kontenjanlar bide dolmuoo..buradan bu sonuc cıkıor dogal olarak
o zaman keşke şöle bişiler yapsalar büttün yılların ortalamasını fln alıp ne biliim dielim 50kişimi girecek bunlardan 30u fransızcadan girenler 20si ingden girenler veansızcadan girenlere hazırlık okutmayıp direk geçirsinler sınavla sonrada diğerlerine hazırlık uygulasalar bence bu çok mantıklı ama işte ösymde mantık nerde..

Miss
16-07-08, 00:08
hyr maaleseff almioo:(

bu sneki fransızca soruları bya kasıntıymıs..arkadsım nietlenmisti ama tırsmıs ing.yapmıs oda..

barajı gcmek yeterli girmek icin..

bu ne biçim türkçe yahu çocukalr hiç size yakışıyor mu? bırakın şu msn dilini burası dilforum düzgün türkçe lütfen