PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uludağ Üniversitesi-ders kaydı

Sayfa : [1] 2

betweenthebars
22-09-07, 15:34
arkadaslar uludağ üniversitesine yeni kayıt oldum.ders kaydı yaptırmam gerekiomu yoksa otomatik olarak kaydedilmişmi oluorum?

edi
22-09-07, 16:35
Hayırlı olsun.Ders kaydı için www.uludag.edu.tr sayfasından otomasyona ders kaydı yaptırmanız gerekiyor.Daha fazla açıklama sayfada var.Başarılar dilerim.

betweenthebars
23-09-07, 13:39
tesekkür ederim saolun.

referee
24-09-07, 22:24
arkadaşlar uludağ üniversitesi öğrenci işleri otomasyonunda ders alma modülü kaldırılmış benm sayfamda..bu ne anlama gelebilir?hazırlık sınavına girdim..sonuçlar yarın açıklanacak...bu,eğer 1. sınıfa geçersek derslerin o modüle yükleneceği anlamına mı geliyor..yoksa artık ders alma işlemini yapamayacağımız anlamına mı geliyor?

HolocausT
26-09-07, 15:51
sanırım ders kaydı yapmıyoruz biz ama tam bilmiyorum, hele şu hazırlık atlama sınavının sonuçları belli olsun da önce, kaç gündür bekliyoruz...

edi
26-09-07, 18:08
arkadaşlar uludağ üniversitesi öğrenci işleri otomasyonunda ders alma modülü kaldırılmış benm sayfamda..bu ne anlama gelebilir?hazırlık sınavına girdim..sonuçlar yarın açıklanacak...bu,eğer 1. sınıfa geçersek derslerin o modüle yükleneceği anlamına mı geliyor..yoksa artık ders alma işlemini yapamayacağımız anlamına mı geliyor?

Ben de tam olarak bilmiyorum ama sanırım bu tür durumlarda hazırlık atlama sınavın sonucuna göre ders kaydınız başlıyor demektir.Sınav sonucu belli olur olmaz yine öğrenci işlerinden öğrenebilirsiniz durumu.

zeynep55
23-09-08, 15:03
sınav sonuçlarını nasık öğrenebilirim yaaa:smiley5:

CerenElt
23-09-08, 15:13
arkadaslar bugün okula gittim.bende ders kaydını hazırlıktan sonraya bırakmştm.ama otomasyondan kaldırmşlar.öğrenci işlerine söledim böle böle die.var otomasyonda dediler snra yok ddm nese baktılar.ben hazırlık sınavından snrya bırakmstm dedm kadın bana 'ya hep böle yapıolar hazırlık sınavını hep geç yapıolar ders seçmleri kalkıo snr dedi.bende orda yaptım artık ders secimini.

Abdullah Hoca
23-09-08, 15:51
Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin ders seçmesine gerek yoktur. İlk sene öğrencilerinin dersleri otomatik olarak verilmektedir. saygılar

CerenElt
23-09-08, 15:57
hocam ama biz de öle bilioduk ama degilmiş ben bugün yaptım kaydı ve bu sene yeni girdim ünive

CerenElt
23-09-08, 17:15
arkadaslar bi de üniv yurdunda kalanlar bana bilgi vereblr mi

HandanHoca
23-09-08, 17:33
arkadaslar uludağ üniversitesine yeni kayıt oldum.ders kaydı yaptırmam gerekiomu yoksa otomatik olarak kaydedilmişmi oluorum?

Betweenthebars ders kaydı yaptırman gerekir ders kayıtları internet üzerinden oluyor önce şifreni öğrenmelisin benim zamanımda şifreyi danışmanımızdan almıştık şimdi uludağ üniversitesinin resmi web sitesinden öğrenip kredili sistem otomasyonundan kaydını yaptırabilirsin aynı zamanda danışman hocanla görüşebilirsin seni yönlendirecektir kolay gelsin hayırlı olsun

bariss1989
25-09-08, 16:51
ben ekonometri bölümünü kazandım bu sene ve yeterlilik sınavlarında başarılı oldum,şuan otomasyondan ders seçimi yapamıyorum hala statü kısmında hazırlık gözüküyor sınav 2gün önce açıklandı, ne yapmam gerekiyo yardım ederseniz çok severim

dilkOnur
25-09-08, 17:21
perşembe günü ders alma tekrar açılcak diyolardı ama hala alamıyorum ya:(

bariss1989
25-09-08, 20:03
bende alamıyorum ya üstelik benim daha ilk senem nasıl olcak hiç bir bilgim yok otomasyondan yapamıyorum,senin bölümün ne onur?

papatyaaaa_009
25-09-08, 20:24
arkadaşlar ben öğrenci işleri aramıştım ders alma çıkmıyorsa bayramdan sonra derslerinizi seçebilirsiniz demişlerdi

dilkOnur
25-09-08, 21:19
bende alamıyorum ya üstelik benim daha ilk senem nasıl olcak hiç bir bilgim yok otomasyondan yapamıyorum,senin bölümün ne onur?

benim de ilk senem. ing öğretmenliğindeyim

yusufcom
25-09-08, 21:29
arkadaşlar bu seneye kadar ilk sınıf öğrencileri birinci yarıyılda ders seçimi yapmıyorlardı, zaten alacakları dersler otomasyonda seçilmiş oluyordu. Ama bu sene yeni giriş yapan öğrencilerden ders seçimi yapmalarını istediler ilk defa. Dediğiniz gibi ders seçim süresi geçen hafta sona erdi. Sanırım bayramdan sonra sizin için o modül aktif olur ders seçiminizi yaparsınız. O da olmazsa mutlaka bir çözüm bulunur. Şimdiden başarılar...

rodiseko
25-09-08, 21:36
arkadaşlar fakültenin kapısına asmışlar bursada olmayanlar için söyleyeyim ben..ders seçimi yapmayan arkadaşlar otomatik olarak sınıflara yerleştirilcekler yerleştrildikleri sınıflara göre ders kayıtlarıda otomatik olarak yapılcak diyo..6sında açıklanacakmş zaten kimin hang dersi hangi sınıfta aldığı bi sorun yok yani endişelenmeyin..

rodiseko
25-09-08, 21:40
hee unutmadan mesela ben ders kaydımı yaptım ama öğrenci işleri herkes bu duruma tabi olcak dedi..ders seçende seçmeyende, erol hcada bi liste var bizim öss deki sıramıza göre 25erli sınıflara ayırmış bizi, işte bu listeye göre sınıflandırılcakmşz mesela ben D sınıfında olcam o listeye göre..yani biz boşuna ders seçmşiz galiba geçen seneye dönülmüş gibi dörünüyo sistemde..

CerenElt
25-09-08, 23:18
öğrenci numaramızın son iki rakamıydı dimi okula giriş sıramız

esra_bayrak_55
26-09-08, 09:13
ewet en azından ben öyle biliorm:smiley2:

CerenElt
26-09-08, 10:11
hımm o zaman bende C sınıfında olurum :)

chase rainbows
26-09-08, 12:04
öğrenci numaramızın son iki rakamıydı dimi okula giriş sıramız
Son 3 rakamı diye biliyorum.Çünkü 100 kusur kişiyi aldı.

yusufcom
26-09-08, 15:09
ilk 2 rakam fakülte kodu, ikinci 2 rakam giriş yılı, sonraki 3 rakam bölüm kodu, son iki rakam da giriş sırası diye biliyorum. 100'den fazla kişi girmişse sağdan 3. rakam değişiyor sanırım..

CerenElt
26-09-08, 17:08
Son 3 rakamı diye biliyorum.Çünkü 100 kusur kişiyi aldı.

ama o zaman hepimizin 5yüz küsürlü bişe olur benim sondan 3. rakam 5

dilkOnur
26-09-08, 17:18
benim son 3 rakam 121. ben e sınıfında oluyorum galiba

_BeTüL_
26-09-08, 17:21
benim son üç rakam 598

dilkOnur
26-09-08, 17:26
son 3 rakama göre olduğundan emin misiniz:D 598 biraz garip duruyo:D

CerenElt
26-09-08, 17:45
bence yusufcom un dediği gibi doğru.benim son 3 rakam 574 yani c sınıfına sondan 2. kişi olarak gircem :D ama keşke 76 olsaydım d sınıfında olurdum %10 'a girmem belki daha kolay olurdu :D