PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ders veriminizin artmasını sağlayan şarkı!!!

Sayfa : [1] 2

Can Oner
22-09-07, 15:49
Evet yanlış duymadınız.Yapılan bir araştırmada otuzaltı üniversite öğrencisi, önce I.Q. testinin sağ beyin yeteneklerini ölçen sorularıyla test edilmiştir. Testten sonra öğrencilere Beethoven ve Mozart'ın şarkıları 10 dakika boyunca dinlettirilmiştir. Daha sonra öğrenciler hemen tekrar test edildiklerinde, I.Q. skorlarının önceki değerlere göre 8 veya 9 puan daha yükselmiş olduğu gözlenmiştir.

Bu iki parçayı indirip dinlemenizi öneririm ;)
Ders çalışırken dinleyebilirsiniz , ders çalışırken müzi dinlenilmez demeyin dinleyenlerin bazılarının neden daha verimli olduğunu söyliyim.Bu tür müzikler dinleyince(Barok müzik) konsantrasyon artıyor.

http://rapidshare.com/files/57440022/Beethoven_-_Fur_Elise.rar.html
http://rapidshare.com/files/57438505/Beethoven_-_9th_Symphony.rar.html

Hubub
22-09-07, 21:30
Evet yanlış duymadınız.Yapılan bir araştırmada otuzaltı üniversite öğrencisi, önce I.Q. testinin sağ beyin yeteneklerini ölçen sorularıyla test edilmiştir. Testten sonra öğrencilere Beethoven ve Mozart'ın şarkıları 10 dakika boyunca dinlettirilmiştir. Daha sonra öğrenciler hemen tekrar test edildiklerinde, I.Q. skorlarının önceki değerlere göre 8 veya 9 puan daha yükselmiş olduğu gözlenmiştir.

Bu iki parçayı indirip dinlemenizi öneririm ;)
Ders çalışırken dinleyebilirsiniz , ders çalışırken müzi dinlenilmez demeyin dinleyenlerin bazılarının neden daha verimli olduğunu söyliyim.Bu tür müzikler dinleyince(Barok müzik) konsantrasyon artıyor.

http://rapidshare.com/files/57440022/Beethoven_-_Fur_Elise.rar.html
http://rapidshare.com/files/57438505/Beethoven_-_9th_Symphony.rar.html

barok müzik deyince direkt olarak melik duyar aklıma geldi.kendisi bu müzikler hakkında sitesin de genişçe açıklamalar da bulunmuş.

AhmetBasal
22-09-07, 22:53
Piyasada bu muzık turunden (barok) konsantrasyon kasetlerı satılıyor. Prensip yanlıs hatırlamıyorsam ısın bılım tarafını bılmem ama ben okudugumu soyleyım : Beyın ogrenme moduna gectıgınde alfa ve beta dalgaları yayıyor. Bu muzık turu dınlendıgınde de beynın bu dalgaları yaydıgı ortaya konulmus. Dolayısıyle beynı öğrenme moduna sokuyor. Bende bırkac tane bu tur kasetler var ve gercekten etkılı oldugunu soyleyebılırım.

Ders calısma anında muzık dınlemeye, televızyon seyretmeye karsıyım ama barok tarzı muzık yada bıze yabancı olan sozlerını bılmedıgımız enstrumantal parcalar bız ısımıze adapte olurken arka planda kalıyor ve muzık unutuluyor. Lorena Mac Kennitt da hos bence.

yeşil
22-09-07, 23:01
müzik çalarken benim aklım oraya gidiyor ve sanki beynim iki işi aynı anda yaptığı için daha çok yoruluyor gibi geliyor bana.:confused:

Hubub
22-09-07, 23:18
müzik çalarken benim aklım oraya gidiyor ve sanki beynim iki işi aynı anda yaptığı için daha çok yoruluyor gibi geliyor bana.:confused:

evet bana da öle geliyor ama bu müzik türünü deneyeceğim:icon_tup:

AnDRom€Ra
23-09-07, 00:07
Müzik dinleyerek ders çalışmanın bazıları için daha verimli olduğunu duymuştum.Orta okuldan bir arkadaşım müzik dinleyerek ders çalışırdı;ama müzik türü bu muydu bilmiyorum.
Teşekkürler...

fritz
23-09-07, 02:06
Paylaşım için sağolun.Bu arada bir arkadaşım ders çalışma esnasında 'Biyoritmik ..' adında şelale seslerinin olduğu bir kaset dinliyordu-konsantrasyonu gerçekten arttırıyormuş.

Can Oner
23-09-07, 02:45
müzik çalarken benim aklım oraya gidiyor ve sanki beynim iki işi aynı anda yaptığı için daha çok yoruluyor gibi geliyor bana.

evet bana da öle geliyor ama bu müzik türünü deneyeceğim:icon_tup:

Arkadaşlar 1.si beyin hiç bir zaman yorulmaz , yorulan vücudumuzdur.(kafamız,gözümüz,boynumuz...)
2.si aynı işi yapınca normalde beynin sol lobu çalışırken bu sefer sağ lobuda devreye giriyor ve böylelikle beynin coşuyor(bu olay alfa-beta dalgalarının meydana gelip konsatrasyonunun artmasıdır.) Ve daha iyi öğreniyorsun .

Size Johann Sebastian Bach , Mozart ve Ludwig Van Beethoven'ı öneririm . Yukarda verdiklerim Beethoven'dır ama Fur Elise parçası Mozart'ında ayrıca.

İyi çalışmalar...

Can Oner
28-12-07, 17:24
Üste taşınsın mı ?

- Bence taşınsın . :)

Beraat
28-12-07, 18:59
bence konsantrasyonun yanısıra dinledirici bir etkisi de var.
teşekkürler paylaşım için..;)

Can Oner
08-02-08, 20:15
Klasik müzik dinlendirir tabi :)

Kecags
08-02-08, 21:36
Laz havaları dinleyin zekanız iki katına çıkar :smiley8:

love forever
09-02-08, 14:11
bencede müzik dinleyince bi verim oluyo ama o anlık yaptıkların kalıcı olmuyo ben bunları dinlememiştim bide bunlarla kelime testi yapıım bakalım

ScOrPiO75
31-03-08, 06:45
Piyasada bu muzık turunden (barok) konsantrasyon kasetlerı satılıyor. Prensip yanlıs hatırlamıyorsam ısın bılım tarafını bılmem ama ben okudugumu soyleyım : Beyın ogrenme moduna gectıgınde alfa ve beta dalgaları yayıyor. Bu muzık turu dınlendıgınde de beynın bu dalgaları yaydıgı ortaya konulmus. Dolayısıyle beynı öğrenme moduna sokuyor. Bende bırkac tane bu tur kasetler var ve gercekten etkılı oldugunu soyleyebılırım.

Ders calısma anında muzık dınlemeye, televızyon seyretmeye karsıyım ama barok tarzı muzık yada bıze yabancı olan sozlerını bılmedıgımız enstrumantal parcalar bız ısımıze adapte olurken arka planda kalıyor ve muzık unutuluyor. Lorena Mac Kennitt da hos bence.

Çalışma / Test çözme sırasında dinlenecek müzik türleri olarak sunulan önerilerinize katılıyorum. Ben daha sıradışı birşey yapıyorum. Lise yıllarında "Dire Straits" den "Money For Nothing" ile havaya girdikten sonra çalışmaya / test çözmeye başlardım. Şimdilerde ise aynı şeyi "Metallica" ya ait "Nothing Else Matters" ve "Unforgiven II" ile yapıyorum. Çalışma öncesi muhteşem bir "ara gaz" oluyor benim için.:smiley8:Alkış

Allidiuges
05-04-08, 16:04
Foruma yeni üye olduğum zamanlar açtığım bir konu idi, yukarı gelsin :)

Digaladriel
05-04-08, 16:10
Bende Melik Safi Duyar'in kelime ögrenme seti var(accelerated word memory power) ve icinde bu tarz müziklerden olusan bi kaset var,YDS ye hazirlanirken almistim.Pek kullanamadim ama ise yarayabilir tabi.

Allidiuges
05-04-08, 16:15
Bir ortak noktamız daha, bende de o set var :) Accelerated'dan 100-150 kelime öğrendim. Devam edemedim zaman kalmadı.

poban
05-04-08, 16:35
Birinci link zaten bizim karşıdaki ilkokulun tenefüs zili melodisi.
Ben ders çalışırken sık sık dinliyorum bu melodiyi.Ancak,sinir bozucu bir versiyon.:D

Digaladriel
05-04-08, 16:58
Bir ortak noktamız daha, bende de o set var :) Accelerated'dan 100-150 kelime öğrendim. Devam edemedim zaman kalmadı.

Yakinda akraba da cikariz :D
Can'cim bu kadar ortak noktamiz,benzer yönümüz var ama keske o azminden,enerjinden bende de sende oldugu kadar olsaymis..Seni yürekten takdir ediyorum geercekten.

(Dungeon kelimesi geliyo direk aklima bu seti duyunca dan çın :D ben de baya kelime ögrendim o setten,halal acar bakarim arasira)

Allidiuges
05-04-08, 17:09
At o reyi cız ! :) :) :)

asliblgn
05-04-08, 17:47
vizelere çalışırken çok gerekli olcak...teşekkürler:smiley2:

simbala
05-04-08, 18:04
bende arabesk dinliyorum
çok rahatlatıyor
yada türk sanat müziği
muazzez abla
yerli mozart bence

Emilahh
06-04-08, 18:03
Foruma yeni üye olduğum zamanlar açtığım bir konu idi, yukarı gelsin :)

Bir de "haşlanmış patates" mevzusu vardı Can, onu da yukarı taşısana :)

gokhancix
02-07-08, 17:33
boyle şeyleri severim saolasın

Ofli_aKREP
02-07-08, 17:34
garip bir durum :) ben ikisini bir arada yapamam dogrusu bi indirelim bakalım :D

bleeding_dreams
31-07-08, 20:25
=) bi dinliyim bakalm işe yaricakmı ? =)

ince84
31-07-08, 21:07
müzik tabiki ruhun gıdası. ders çalışırken de ruhumuzu doyurmalıyız

meso_55
21-08-08, 18:14
iyi paylaşım.

ösnur
21-08-08, 18:32
bn dınlıorum sureklı klasık muzık..gercekten ıse yarıo:smiley2:

Bilgiyayar
21-08-08, 21:20
Bakın ders verimini arttıran şey zihnin boş,saçma sapan şeylerden korumasıdır.Berrak bir zihinin gücü,karman çorman olmuş bir beyini geçer.Daha kolay kavrar.
O yüzden televizyon tavsiye edilmez yatmadan önce:)Beyin bunları işler ve beyinsiz magazin programları vs ile meşgul beyin asıl hedefe yönelmekte zorluk çeker.
Mesela bomboş bir park alanına mı daha kolay araba park edilir,
Yoksa 1 yer dışında tamamen dolu park alanına mı?
İşte boş bilgiyle,boş işlerle yorulan beyinle,Doğru kullanılan beyin asla bir olmaz.