PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sözlük, gramer kitabı?

ebruuu___
26-08-07, 00:54
arkadaşlar bişe sorucam şimdi biz yeni başlıycak olanlar için mutlaka bi sözlük, gramer kitabı lazım olucaktır gitmeden bizlerin bi göz atması için önere bilceğiniz başlangıç seviyesinde bi sözlük güzel bizler için açıklamalı bi gramer kitabı varmı saolun şimdiden

yolcubrol
26-08-07, 13:08
ahmet cetin ertürk bilge genc sözlük

etoile
26-08-07, 13:44
arkadasım ben 2 senedir okuyorum fransızca ve sana 2 isim verebilirim sözlük olarak ahmet cetin ertürk bilge genc sözlük fransızca türkce türkce fransızca baslangıc iğçin çok iyidir küçük de..bunun dısında kapsamlı ve sana yıllarca yardımcı olacak bir sözlük ki tahsin sarac büyük fransızca türkce aynı kapsama sahip türkce fransızca da yalcın kocabay dır. umarım faydalı olur :) gramer kitapları olarak grammaire de la sorbonne francaise cok iyi bir kitaptır

hakanbek
26-08-07, 13:47
Sesletim derslerinde bazı hocalar illa ki kendi sözlüklerini(kendi tercih ettikleri) aldırma konusunda ısrarlı oluyorlar. Bunu faydalı olması için yapıyorlar tabii ama şimdi kitap almaktansa hocanın belirlediği kitabı alamak daha faydalı olur bence. En azından iki kere para vermemiş olursunuz.

ebruuu___
26-08-07, 13:47
teşekkür ederim arkadaşlarım fikirleriniz için

ebruuu___
26-08-07, 13:49
Sesletim derslerinde bazı hocalar illa ki kendi sözlüklerini(kendi tercih ettikleri) aldırma konusunda ısrarlı oluyorlar. Bunu faydalı olması için yapıyorlar tabii ama şimdi kitap almaktansa hocanın belirlediği kitabı alamak daha faydalı olur bence. En azından iki kere para vermemiş olursunuz.

haklısınız ilk başta bende öle düşünmüştüm ama sonra dedim ki gidene kadar en azından bi aşinalık olması amacıyla bir bakiim self study için yani çünkü hiç fransızca bilgim yok gittiğimizde çok ta fazla rezil olmayalım:)

etoile
26-08-07, 13:58
bak o zaman aşinalıgın olmasını istiosan dile burada isimleri verilmiş fransızca sitelere girebilirsin hem basit hem de ingilizce fransızca kimisi rahatlıkla ne oldugunu anlarsın kelime kavram ögrenirsin girdiginde okula selamlasmayı bilmen bile sana bir özgüven kazandırır fransıc-zca ögrenmek tam anlamıyla sabır işidir cünkü zorlanıyor insan ingilizce bilmesi yardımcı olsa da insana yine de apayrı bir dil :)

ebruuu___
26-08-07, 14:07
evet gerçekten çok farklıymış önceden ölesine bakıyodum dikkatimi çekmemişti ama şimdi ciddi ciddi bakınca farkına vardım ingilizce karşılaştırmalı anlatımlar gerçekten işe yarıyo en azından ordaki mantıktan konuyu kapabiliyorum saolun yardımlarınız için

norodolakineton
08-05-08, 09:46
ingilizce fransızca karşılaştırma olan sitelerin isimlerini göremedim yardımcı olurmususnuz

Kecags
08-05-08, 11:08
ingilizce fransızca karşılaştırma olan sitelerin isimlerini göremedim yardımcı olurmususnuz

Burayı incele istemediğin kadar çok var TIK (http://www.dilforum.com/forum/showthread.php?t=13600&highlight=frans%FDzca+siteler) :smiley3:

norodolakineton
08-05-08, 14:10
kecags çok teşekkür ederim...

muhsin gürmen
08-05-08, 17:57
bence fransızcayı ogrenmek ıcın en ıyı sozcuk 2 tane.bırısı ahmet cetın ertuk un yenı baslayanlar ıcın tukce franısızca almıs guzel.ha bır cumlenın bırden cok anlamını ogrenmek ısıtıyosan tahsın sarac ı alacaksın.kalıplar olsun cumlenın degısık yerlerde kullnanımnı veren guzel sozcuk bende ıkısının kıde var cok faydalı ıkısı yeter zaten.bırde fransızca fransızca oldumu yabancı basım(robert)yeterde artar bıle bıze.

abeilledemiel
11-05-08, 20:06
Fransızca-fransızca=Le Robert Micro
Fransızca-türkçe=Tahsin Saraç
Türkçe-fransızca=Yalçın Kocabay
Fransızca fiil çekim=Le Nouveau Bescherelle

ebruuu___
12-05-08, 01:00
allaha çok şükür en iyi kaynaklardan ikisi bende mevcut tahsin saraç ve le nouveau bescherelle:)

sweetcurse
19-07-08, 16:42
Fransızca-fransızca=Le Robert Micro
Fransızca-türkçe=Tahsin Saraç
Türkçe-fransızca=Yalçın Kocabay
Fransızca fiil çekim=Le Nouveau Bescherelle

evet dokuz eylülde robert'i kullandırıyorlar

fesihaktar
26-07-08, 04:01
bana cok acilen fransizca szluk lazim nerden bulabilirim acaba

Kecags
26-07-08, 10:05
bana cok acilen fransizca szluk lazim nerden bulabilirim acaba

Buraya bakman yeterli :smiley2:

http://www.dilforum.com/forum/showpost.php?p=218726&postcount=40

emure
28-07-08, 19:32
banada çok yardımcı oldu verdiklerinizark ardaşlar sağolun

Selin88
29-07-08, 19:11
Piyasada Tahsin Saraç yok bu sölükle aynı kaliteye sahip hangi sözlüğü önerirsiniz?Yalçın kocabay mı? Başka bildğiniz var mı?