PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : IELTS Hakkında Yardım

opethema
24-08-07, 11:29
Arkadaşlar merhaba,

Benim bir an önce IELTS sınavına girmem gerekiyor.
Daha önce IELTS e girmiş tecrübeli arkadaşlardan yardım isteyeceğim bazı konularda.
Öncelikle Ankara'da olduğumu belirteyim, bu sınavlar hangi tarihlerde, nerde, ne kadar
ücrete oluyor, gibi resmi bilgileri nereden öğrenmeliyim. Ayrıca önümüzdeki en yakın ilk
IELTS sınavına gireceğim, bir an önce halletmem lazım çünkü bu işi.

Onun dışında daha önceden sınava girmiş arkadaşlar, sınav hakkında da biraz bilgi
verebilirler mi ? Ne tarz çıkıyor, kolay mıdır, zor mudur TOEFL a, KPDS ye göre mesela,
speaking, listening falan varmı, genel anlamda ne tarz bir sınav vs..

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

LostSouL
24-08-07, 11:34
Arkadaşlar merhaba,

Benim bir an önce IELTS sınavına girmem gerekiyor.
Daha önce IELTS e girmiş tecrübeli arkadaşlardan yardım isteyeceğim bazı konularda.
Öncelikle Ankara'da olduğumu belirteyim, bu sınavlar hangi tarihlerde, nerde, ne kadar
ücrete oluyor, gibi resmi bilgileri nereden öğrenmeliyim. Ayrıca önümüzdeki en yakın ilk
IELTS sınavına gireceğim, bir an önce halletmem lazım çünkü bu işi.

Onun dışında daha önceden sınava girmiş arkadaşlar, sınav hakkında da biraz bilgi
verebilirler mi ? Ne tarz çıkıyor, kolay mıdır, zor mudur TOEFL a, KPDS ye göre mesela,
speaking, listening falan varmı, genel anlamda ne tarz bir sınav vs..

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

değerlendirme 9 üzerinden yapılır.4 bölümü vardir, listening, reading, writing ve speaking. her biri 9 üzerinden 0.5 hassasliginda degerlendirilir, ortalamasi alinir, gene 0.5 hassasliginda overall hesaplanir. okullar genelde her bir bölümden en az 5-5.5 olmak üzere 6.5-7 arasi ielts skoru isterler. toefl'a göre kebap bir sinavdir ama hassasiyetinin öküz mertebesinde seyretmesi sebebiyle toefl denkligi yoktur, tersi geçerlidir halbuki.
resmi olmasa da
ielts 9 = toefl 660 = cambridge examinations proficiency grade a
iells 8 = toefl 620 = cambridge ex. proficiency grade a/b
ielts 7 = toefl 600 = cambridge ex. advanced grade a ya da proficiency grade c
ielts 6 = toefl 560 = cambridge ex. first certificate grade a/b advanced grade b/c
ielts 5 = toefl 500 = cambridge ex. first certificate grade c
ielts 4 = toefl 460 = cambridge ex. preliminary

opethema
24-08-07, 11:36
değerlendirme 9 üzerinden yapılır.4 bölümü vardir, listening, reading, writing ve speaking. her biri 9 üzerinden 0.5 hassasliginda degerlendirilir, ortalamasi alinir, gene 0.5 hassasliginda overall hesaplanir. okullar genelde her bir bölümden en az 5-5.5 olmak üzere 6.5-7 arasi ielts skoru isterler. toefl'a göre kebap bir sinavdir ama hassasiyetinin öküz mertebesinde seyretmesi sebebiyle toefl denkligi yoktur, tersi geçerlidir halbuki.
resmi olmasa da
ielts 6 = toefl 560 = cambridge ex. first certificate grade a/b advanced grade b/c

İlginize teşekkürler.
Peki, sınav tarihleri, ve başvuru nasıl yapacağım, nereye yapacağım gibi bilgileri nerden bulabilirim, bilginiz var mı acaba ? Başvuru ücreti vs.

LostSouL
24-08-07, 11:42
İlginize teşekkürler.
Peki, sınav tarihleri, ve başvuru nasıl yapacağım, nereye yapacağım gibi bilgileri nerden bulabilirim, bilginiz var mı acaba ? Başvuru ücreti vs.

onu tam bılmıyorum ama su sıteye bır bakmanı onerırım http://www.ielts.org/default.aspx

opethema
24-08-07, 11:52
onu tam bılmıyorum ama su sıteye bır bakmanı onerırım http://www.ielts.org/default.aspx

İnceleyeyim, yardımlarınız için teşekkür ederim.

MehmetDEU
24-08-07, 11:53
Merhaba. Yukarıda arkadaşların verdiği bilgi ve linklere ek olarak aşağıda verdiğim linke bakarsanız gerekli bilgileri bulabilirsiniz umarım.
http://www.cambridgeesol.org/teach/ielts/index.htm

Ortak
30-01-08, 02:58
resmi olmasa da

Ielts'in denkliği yok mudur?? Ben birçok kurum ve kuruluşta geçerli olduğunu biliyorum ve hatta Toefl'dan daha sağlıklı bir sınav olduğunu duymuştum ?? :smiley5:

gingez
16-06-08, 13:15
Selam,

Geçerli bir IELTS skoru varken yeniden sınava girilirse ve daha kötü bir skor olursa hangisi geçerlidir? Daha iyi olan önceki skor kullanılmaya devam edilebilir mi, son sınav sonucı geçerlidir gibi bir kural var mıdır?

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim.