PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almanca seçsemmi yol gösrecek olan yokmu

İPEK18
27-07-07, 16:40
arkadaşlar arnızda almancanın geleceği yada avantajları hakkında bi bilgisi olan yokmuu...acaba öğretmenlikmi tercümanlıkmı????????

Aymaz
27-07-07, 16:45
arkadaşlar arnızda almancanın geleceği yada avantajları hakkında bi bilgisi olan yokmuu...acaba öğretmenlikmi tercümanlıkmı????????

almancanin gelecegi ile cok büyük bir kuskun olmasin..Cok yakin bir gelecekte tr de 2. yabanci dil olacak Insaallah.Tercümanlik-ögtr mi ye gelince..
tamamen sana kalmis bir sey , eger ileride cok para kazanmak istiyorsan tercümanlik bicilmis kaftan olur..Ama ögretmenlik de yabana atilir bir meslek degil...Ayni zamanda tecümanlik da yapabilirsin..

KALİPSU
27-07-07, 16:56
ben almanca yerine fransızcayı tercih edrim...1.ülkemizde zaten yetri miktarda alman vatndaşımız var ve ayrıca almanyadada nüfusun dörtte birini kaplamış vatandaşmz var...burdan düşünürsek iş bulma imkanı baya bi kıstlı...2..fransızca öğrenmak demk bunun yanında italyanca ve ispanyolcada cepte demektir ...çünkü her ikiside aynı kökenden doğmıuş birer dildir nasılki BİZ AZERCEYİ ANLIYABİLİYOSAK fransızcdan mezun olduğunda italyanca ve isponyolcayı bu şekilde anlamış olucaksın...artı ünviversitelirimiz bilgisay sertifikasıda yanında veriyoo...ve bi de ing sertifikasıı ...bence hiç terdüütsüz fransızcayı seç tabi puanında ingilizce rusça ve çince olmuorsa....

coco03
07-07-09, 10:11
ben almanca yerine fransızcayı tercih edrim...1.ülkemizde zaten yetri miktarda alman vatndaşımız var ve ayrıca almanyadada nüfusun dörtte birini kaplamış vatandaşmz var...burdan düşünürsek iş bulma imkanı baya bi kıstlı...2..fransızca öğrenmak demk bunun yanında italyanca ve ispanyolcada cepte demektir ...çünkü her ikiside aynı kökenden doğmıuş birer dildir nasılki BİZ AZERCEYİ ANLIYABİLİYOSAK fransızcdan mezun olduğunda italyanca ve isponyolcayı bu şekilde anlamış olucaksın...artı ünviversitelirimiz bilgisay sertifikasıda yanında veriyoo...ve bi de ing sertifikasıı ...bence hiç terdüütsüz fransızcayı seç tabi puanında ingilizce rusça ve çince olmuorsa....

hea yani rusça ve çince oluyorsa onumu seçelim? niyeküü

DİLkolikk
07-07-09, 10:14
abi sen hepsini seç tamam mı :) bu ne yaaa nerde bir ingilizce harici dil görsem acaba gitsem mi diyorsun :):)

coco03
07-07-09, 10:16
abi sen hepsini seç tamam mı :) bu ne yaaa nerde bir ingilizce harici dil görsem acaba gitsem mi diyorsun :):)

dur bea, ön bilgi alıyoruz işte, bu hafta sonuçlar açıklanıyor, açıklandıkdan sonra pek fazla zorluk sıkıntı çekmemek için bilgi alıoruz:D:D

DİLkolikk
07-07-09, 10:18
iyi al bakalım ama ingiliz dili ve edebiyatı katü yü göz arda etme ;) bu arada yeni avatar nasıl olmuş eski avatara dönüyim mi ?

apocalypse
07-07-09, 10:19
eskisine dön:)

coco03
07-07-09, 10:20
gözel gözel:D neyse sen durda sorularıma cvp verecekleri dinleyelim

DİLkolikk
07-07-09, 10:23
tamam yaa kızma :)

pelin özdere
07-07-09, 11:19
galatasarayda okuyan arkadaşlarım var...fransızca...zor diyorlar...bir arkadaşım tr derecesi yaparak gitti okul süper diyor..ama dersler çok zormuş...2 sene hazırlık okumak zorundasın...ama mezun olunca işim hazır olucak diyor :) 3 dille mezun olucak

coco03
07-07-09, 11:20
galatasarayda okuyan arkadaşlarım var...fransızca...zor diyorlar...bir arkadaşım tr derecesi yaparak gitti okul süper diyor..ama dersler çok zormuş...2 sene hazırlık okumak zorundasın...ama mezun olunca işim hazır olucak diyor :) 3 dille mezun olucak

2 sene hazırlıkmı:S hadi cnm sendeeee

pelin özdere
07-07-09, 11:21
evet öyle :) 6 yıl okuyorsun galatasarayda...

coco03
07-07-09, 11:29
hea neyse ya salla gs ye giden yok zati:D yani ben gitmiyorum boşveeeer:D, bizi konya paklar:d

DİLkolikk
07-07-09, 11:30
doğrudur coco :)

bleeding_dreams
07-07-09, 12:02
sonuca varılmadı mı yani :D alamanca mı daha iyi olcek fransızca mı

coco03
07-07-09, 12:03
sonuca varılmadı mı yani :D alamanca mı daha iyi olcek fransızca mı

yok henüz değil sen bişeyler söyle bakalım sağdıc

tolgasolak
07-07-09, 19:32
Arkdaşlar ingilizce artık yabancı dil olarak sayılmıyor ingilizce uluslararası bir dil ingilizce bilmek şart ama ayrıcalık değil... o yüzden yabancı dil olarak almanca bir fransızcadan çinceden ruscadan çok daha önemli niye diyorsanız türkiyenin en fazla export yaptığı ülke almanya bütün mallarımızı almanyaya satıyoruz gıda sektöründen tutun textile kadar o yüzden almancayı çok iyi öğrenen bilen konuşabilen hiç bir insan açıkta kalmaz...

sakın kimsede çince geleceğin dili rusca geleceğin dili demesin evet geleceğin dilli ama türkiyede yaşıyorsan bir işine yaramaz türkiyede yaşıyorsan gerçekten iyi para kazanmak istiyorsan Almanca diyorum ;)

tolgasolak
07-07-09, 20:06
:D öyle mi diyorsun farkıdndaysan almancayı ileri derecede bilen biri diyorum gel karşılaştıralım almancası çok iyi olan biri nerelerde nekdar maaş alıyor ingilizce bilen biri nekadar alıyor ??? zaten almancan iyi değilse girme ben almanca okuyan olur demiyorum Almancayı İYİ bilen emin ol ingilizce okuyan birinden daha iyi para kazanır ;)

tolgasolak
07-07-09, 20:12
hem puanların az olması gayet doğal almanca bölümüne giren biri etrafına çok zor olduğnu söyliyor ki zaten çoğu mezun bile olamıyor almanca bölümlerinden o yüzden de istek azalıyor mezun olamam korkusu oluyor puanların düşük olmasının en büyük nedenlerinden birisi bu :)

tolgasolak
08-07-09, 05:24
sence küçümsesem ingilizce uluslararası bir dil dermiyim ??? ingilizce şart diyorum ama yabancı dil olarak geçerli değil diyorum herkezin bildiği bir dil diyorum :)

apocalypse
09-07-09, 16:38
İngilizce üstüne konuşmaya gerek yok zaten artık bu işe girmek için ingilizce bilmelisiniz diyen yok hayatın bir parçası oldu o artık işe başvurmak istiyorsan gereken şartlara bakmana bile gerek yok çünkü biliyorsunki ingilizceyi zaten istiyorlar.Ama tolgasolak arkadaşıma şurda katılıyorum iyi derece ingilizce yanında birde iyi derecede Almanca biliyorsan gerçekten işsiz kalmazsın öğretmenlik filan demiyorum özel sektörlerden bahsediyorum çünkü iş açısından türkiyeyle bağları olan 1 numaralı ülke almaya bu gerçeğide göz ardı edemezsiniz.

apocalypse
09-07-09, 16:40
Yurtik ortada küçümsenen birşey yok inan bana :)Yazılan mesajı bir kere daha okursan göreceksin;)

xxx...
10-07-09, 00:14
almanca öğretmenliği ğuanı ingilizdil edebiyatı kadar var

apocalypse
10-07-09, 00:20
Türkiyede İngilizce artık istenen oturmuş bir dil bana göre İngilizceden sonra gelen dillerden hiçbir tanesi geleceğin dili olmadığı gibi hepside geleceğin dili olabilir bu derece belirsiz herşey.Bu sene Japonca mı geleceğin dili 2 yıl sonra olmayabilir yada İspanyolca..Arkadaşlar sakın yanlış anlamayın ben bütün diller hakkında söylüyorum İngilizce hariç..