PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Turizm Rehberligi Mi Almanca Mi?

merhey
03-08-16, 13:00
Arkadaslar merhabalar ya acaba balikesir-aydin-pamukkale bu sehirlerde turizm rehberligi okumak nasildir acaba?Ayriyeten turizm rehberligi tavsiye eder misiniz?Yds ye girmej gerekiyomus sonrasinda hemen kart alinmiyomus?Bir de bunlar yerine almanca mi okunmali yoksa Alman dili ve edebiyati ve Almanca ogretmenligi hakkinda bilginiz var mi nasil bolumlerdir Almanca hic bilmeyen biri icin cikista neler yapilabilir?

portakalm
03-08-16, 13:32
Hiç bilmeyen biri için tavsiye edemeyeceğim bölümdür. Turizm rehberliğinde en azından iki dil öğretirler daha işlevsel bence.

merhey
03-08-16, 14:03
Hmm anladim peki o sehirlerin eigitimi nasildir ordaki unilerin bilginiz var mi?

dnzbsky
03-08-16, 14:20
ben sana Turizm Rehberliği açısından Akdeniz veya Ege Üniversitesini öneririm. İkisinde de bizzat bulunduğum kadarıyla söylüyorum. Egeden daha çok Akdeniz rehberlik konusunda takdir ediliyor. Yıllık en çok turist alan şehir ve dünya turizmi açısından bakarsak Türkiyede en çok talep gören yer. eğer ki bu üçlü arasından seçim yapacağım diyorsan, aydın'ı öneririm elbette. Turizm alanından ilerleyeceksen, en çok turistik yerlere dahil olmanı öneririm :)

merhey
03-08-16, 14:29
Hmm tesekkurlerr:)peki turist rehberliginden cikinca kart almak falan zor mu yds sen iyi yapmak falan?bu arada ben bi arkadasim icin soruyorum aslinda bu uc sehric yszmis turimzde ve en altlara da sanirim almancsyi yazmis..kararsizligi var..

dnzbsky
03-08-16, 14:36
benim ablam turist rehberliği mezunu. açıkcası turizm rehberliği bölümü sıkışık ders programına sahip bir bölüm değil ve bu sayede alanında çalışmaya daha çok imkan sağlayabilen bir bölüm. kart almak kesinlikle zor değil, öyle diyenler açıkcası gerekliği emeği vermeyen ve bölümü kolay görüp sonrasında doğal olarak çakan gruptur. ablam ilk denemesinde aldı. akdeniz üniversitesinin bir imkanından da bahsedeyim, 3 yıl eğitim gördükten sonra son 1 yıl staj imkanı sağlıyor. bu da gerekli becerileri bir sene öncesinden edinip, gerekli mülakatlardan daha kolay geçmeni sağlayabiliyor. sorduğun soruya geri dönersem de kim kart almaya zor diyorsa kesinlikle beceriksiz gözüyle bakıyorum. ya eğitimini iyi alamamış, ya da gerekli özeni göstermemiş bireylerdir onlar. :)

merhey
03-08-16, 15:54
Aydin da adnan menderesmis bu arada.

merhey
03-08-16, 19:58
Bir de sizce almanca ogretmenligi mi Alman Dili ve Edebiyati mi?

enez
03-08-16, 20:32
alamn dili edebiyatı daha mantıklı olur

portakalm
03-08-16, 21:14
Biz kaç yıldır İng.gorüp Shakespeare anlamazken siz bu saatten sonra Alm.öğrenip Goethe anlamayı düşünüyosunuz sanırım... Hayırlı tezkereler...

Anon
03-08-16, 21:38
sıralamanız nedir?

merhey
03-08-16, 23:00
Ya arkadasim icin sormustum aslinda da siralamsini blmiyorum dusukmus ama..Ya bolum+uniler hakkinda fikir sahibi olmasi yeterli ve cok tesekkurler bilgiler icin bakalim o da girsin tercihlerini girmediyse.. insallah