PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tercih son gun, yorum

hildetom
03-08-16, 11:57
Sıralamam 5100.

Hacettepe Amerikan Kulturu ve Edebiyatı'nı (6480), dokuz eylül ingilizce öğretmenliği'nin (5090) önüne yazıp bir nevi ölü tercih yaptım edebiyat daha cok istediğim için. Ama liseden dil çıkışlı değilim bu yüzden bölümün bana cok ağır gelebileceği konusunda endişelerim var. Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

LegitBoy
03-08-16, 12:07
ders içeriklerine göz atın hacettepenin sitesinden.ilginizi çekiyorsa eğer bence çalışıtığınız sürece yapabilirsiniz,neticede 5100 sıralama yapmışsınız.

Ofwgkta
03-08-16, 13:01
Dil çıkışlı olmaman seni korkutmasın. Alacağın hiçbir dersin alakası olmayacak zaten lise eğitiminle. Zorlanacak adam dil çıkışlı olsa da zorlanır. Dil çıkışlılardan korkabileceğin tek konu İngilizce (writing, speaking, reading vs) olabilir. Ama zaten sıralaman iyi o sıralamayı yapan kişinin İngilizcesi iyidir.

hildetom
03-08-16, 13:29
Tesekkur ederim görüşleriniz için sırf bu korkudan dolayı tercih değiştirmeyi bile dusunuyordum. Özellikle writing pek iyi değil ama elimden geleni yapacagım artık :)

Ofwgkta
03-08-16, 13:59
Tesekkur ederim görüşleriniz için sırf bu korkudan dolayı tercih değiştirmeyi bile dusunuyordum. Özellikle writing pek iyi değil ama elimden geleni yapacagım artık :)

Writing geliştirilebilecek bir şey. İnternette bir yığın İngilizce kompozisyon konuları oluyor. Onlardan seçip kendi kompozisyonunuzu oluşturarak writing geliştirebilirsiniz. Özellikle ide ve akede çok gerekli bir şey. Şimdiden pratik yapmanızı öneririm. :)