PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Son gün acil yardım!!

dnzbsky
03-08-16, 11:47
Arkadaşlar ben Almanca Öğretmenliği Gazi Üniversitesini de yazmayı düşünüyorum. Ailem yazmamda fazlasıyla ısrarcı ama benim korkularım da var. 5 sene boşuna da okumak istemiyorum. Siz ne diyorsunuz, Almanca Öğretmenliği hakkında? Lütfen şu son günde sizin de destek ve fikirlerinize ihtiyacım var...
Şimdiden çok teşekkür ederim

aydolunayken
03-08-16, 18:50
Öncelikle tercihler uzatılmış . Yarına kadar son kararını verebilirsin. :)
Bölüm seçme işi daha dikkat edilmesi gereken bir konu. O bölümü sen olacaksın ve mesleği de sen yapacaksın. Ben diyemem, aileni takma kafana eseni yap diye. Ama sen önce kendini tanıtıp hangi mesleğe yatkınlığının olduğu bulmalısın. Bunun için meslek testleri var internette. Haydi oda yardımcı olmadı, dilden yapabileceğin mesleklerin gerektirdiği özelliklere, çalışma koşullarına, mezun olunca kendini geliştirebileceğin konulara bak. Elbet birinden biri sana en uygunu gelecektir.
Ailen, çevren, arkadaşların ... Onlar seni tanıyan insanlar ama önce sen kendini tanımalısın. Çünkü bir insanı kendisinden başka kimse daha iyi tanıyamaz.
Umarım yardımcı olmuştur

dunkelheit
03-08-16, 19:08
Arkadaşlar ben Almanca Öğretmenliği Gazi Üniversitesini de yazmayı düşünüyorum. Ailem yazmamda fazlasıyla ısrarcı ama benim korkularım da var. 5 sene boşuna da okumak istemiyorum. Siz ne diyorsunuz, Almanca Öğretmenliği hakkında? Lütfen şu son günde sizin de destek ve fikirlerinize ihtiyacım var...
Şimdiden çok teşekkür ederim

Sana kalmış bir olay Almancayı yaparım hallederim seviyorum diyorsan oku ama şüphelerin varsa ailen istiyor diye gitme