PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman Dili ve Edebiyatı Okuyan Arkadslar

eslao
24-07-07, 18:18
Alman dili ve edebiyatı okuyan arkadaslarla tanısmak isteri.

Sivas Cumhuriyet Unv. ALman dili ve edebiyatı 2. sınıf öğrencisiyim:)

Charming_Prince
24-07-07, 22:30
Selam eslao... Ben de Germanistik okuyorum. :)

eslao
24-07-07, 23:20
Kolay gelsin ne diyim :D

hangi üniversite ?

İPEK18
26-07-07, 15:04
Mrb Arkadaşlar Ben Almanca Düşünüorum Fakat Umut Yok Gibi Bakilio Nerdeyse Biraz Varsa Avantajlarindan Bahsedin Lütfen ..........çok Kararsizim Umdumu Kirdilar

Charming_Prince
26-07-07, 16:51
Selam! Almanca ile ilgili insanların düşünceleri son zamanlarda dikkatimi çekmeye başladı. Hep olumsuz bakıyorlar. Ancak şunu da söylemeliyim. Haksız değiller. Öyle düşünmelerinin haklı ve haksız tarafları var.
Ama şu da bir gerçek ki, öğrenciler ülkemizde hangi bölümü okursa olsunlar kendilerini geliştirmedikten sonra kimsenin yapabileceği bir şey yok. Bir kere Almanca bölümüne, ki bu Almanca Öğretmenliği ya da Alman Dili ve Edb. olsun, İngilizce bölümünden giriyorsa bir öğrenci, kendini bir başka dili öğrenmeye hazırlasın derim. İngilizce bölümünden mezun olan bir öğrencinin de bence gözlemlediğim kadarıyla tek dille yapabileceği pek bir şey yok. Artık tek başına İngilizce kim ne derse desin fayda etmiyor arkadaşlar. Bununla ilgili sağlam kanıtlar çevrenizde eminim mevcuttur. Ne olursa olsun hele ki dille ilgili bölümlerde insanın kendini yetiştirmesi, yepyeni şeylerle donatması gerçekten çok önemli. İngilizce, Almanca ve kişinin zevkine göre Fransızca ve/veya İtalyanca/İspanyolca bilen bir kişinin sizce geleceği nasıl? O geleceği yoktur diyenlere sorun isterseniz. Böyle olursa olur muymuş? Diyorum ya artık herhangi bir fakülteden mezun olanlarda bile dil şartı aranıyor. Biz dilcilerin diğerlerine göre ço kdaha fazla şansı var. Kendinizi geliştireceksiniz, bunu aklınıza koyun! Bunu başarmak ilk başta istemekle başlar. Başarılar dilerim. Bol şans! :icon_tup:

eslao
26-07-07, 19:10
Bu yazının ardına bir dil bir insan 2 dil 2 insan atasözünü eklemek istiyorum charmingprince

ingilizceyi herkes biliyor artık,her universite mezunun ingilizcesi var.artı ben iş ilnalarına bakıyorum,ingilizce bilmesi şartı aranıyor parantez içinde ise, ikinci dil tercih sebebidir diyor.yani bir adım öndesiniz.meslek diyince sadece öğretmenliğe odaklanmayın bence ????

mjoranda
19-04-08, 12:02
bende alman dili okuyorum
istanbul üni.

LOT
19-04-08, 15:21
Ben de bu bölümde okuyorum; gayet mutluyum, pek zorlandığım da söylenemez, iş bakımınında da oldukça iyimserim ve hatta siz şimdi bir takım olumsuzluklardan bahsedince, acaba ben daha mı şanslıyım konusunda şüpheci yaklaşmaya başladım kendime..

onurerz
19-04-08, 15:25
Ben de ALman Dili ve Edebiyatı Okuyorum.Erzurum Atatürk Üniversitesi...

smurf
19-04-08, 15:29
Ben de sadece İngilizce bilmenin yeterli olmadığını düşünüyorum her ne kadar İngilizce eğitimleri iyileştirilmeye çalışılsa ve İngilizce bilenlerin çokluğu söylenilse de ülkemizdeki İngilizce seviyesi o kadar yüksek değil.
Ben Bursa'da oturuyorum ve burada kendinizi geliştirirseniz Almanca çok geçerli bir dil çünkü sanayi şehri.Özellikle Bosch gibi büyük firmalar var.Arkadaşımla hangi dil hangi sektörde geçerli diye konuşuyrduk ve kuzeninin Almanca öğretmenliğini bitirdiğini ve Bosch'da iyi bir yerde çalıştığını söyledi.Bazı insanlar sadece dil bilmenin işe girerken yeterli olmadığını söylerler ama kendinizi geliştirirseniz çok rahat iş bulursunuz,öyle diyenler de kıskananlar zaten:) şahit oldum çok kez:)

onurerz
19-04-08, 15:32
Eğer öğretman olmak istiyorsan sadece ingilizce bilip ve eğitim fakültesini bitirmen yeterli ama bizim hedefimiz var iki dil biliyoruz.İngilizcedekiler sadece ingilizce bilirler o yüzden biz onlardan avantajlıyız...

falsemessiah
19-06-08, 16:56
Alman Dili okuyan bu kadar az mı burda ya :) Hacettepe 2. sınıfa geçtim ben de :)

fanciful
19-06-08, 19:41
ben öğretmenliği okuyom olmazmı :d

falsemessiah
19-06-08, 21:53
e hadi olsun madem :smiley6:

fanciful
20-06-08, 00:47
saolsun :)

Flowww
02-07-08, 13:31
ya ben hacettepe de okuyorum ama çok ümitsizim iş olarak sanmıyorum bir şeyler yapabileceğimi bir daha sınava girsem özellikle hacettepeyi asla seçmezdim , çok zor ...

schatzynuts
04-07-08, 00:50
evet arkadasım sana katılıyorum .ben almanca öğretmenliği son sınıf oldum ama cidden artık insan biyerden sonra öğretmenliğin olmuyacagına inandırıyo kendini.ve özel sektörde bu konuda gayet olumlu.ben kolej düsünüyorum yada okutmanlık.ins olur ne diyim..:badlove::badlove

schatzynuts
04-07-08, 00:51
şişttttttttttttttttttttttttttttt

fanciful
04-07-08, 01:00
efendım :smiley4:

mgon1905
04-07-08, 01:10
bende almanca öğretmenliğinde okuyorumm

fanciful
04-07-08, 01:41
hangi okul

schatzynuts
04-07-08, 01:51
merabaaaaaaaaaa

marmelaaad_18
28-07-08, 21:35
yahh hacettepeli arkadaslar..alman dili seçmeyi düsünüoruum..ama kimisi olmas ankarada iş yok dioo ege yi yaz dioo..kimisi ise hacettepe üstüne tanımama diooo..336 puan aldıım we ilk terbiime ne yazarsam olcak gibii..sıralamam da çok ii çnküü..napiim ben yahh..bi akılm werseniiz...:smiley5:

carmenta35
28-07-08, 23:26
ya arkadaslar bana da bı yardım edın hacettepe alman dılı edb mı yoksa uludag almanca ogretmnlıgı mı yanı ben ılla ogretmen olmak ıstemıorum sadece olursa yaparım ozel ıstıorum daha cok ama ozel olmazsa ogretmenlıkde de sansımı denerım dıorum of cok karısık kafam sız okuyanlar olarak hangısı daha mantıklı
?

cadyyy_btl
28-07-08, 23:28
yahh hacettepeli arkadaslar..alman dili seçmeyi düsünüoruum..ama kimisi olmas ankarada iş yok dioo ege yi yaz dioo..kimisi ise hacettepe üstüne tanımama diooo..336 puan aldıım we ilk terbiime ne yazarsam olcak gibii..sıralamam da çok ii çnküü..napiim ben yahh..bi akılm werseniiz...:smiley5:

arkadasm bence hacettepe yaz ege alm. dil ve edb acısndan pek imkan vermiomş ama hacettepede herşy tammış

michaelarda
29-07-08, 03:16
!!!... Bak şimdi Baakkkkk ...!!!

Almanca , Şu an iş dünyasında gerçekten ingilizceyi solluyor...

Çünkü ; ingilizce her ne kadar yaygın dünya dillerinden olsa bile...

Bazı noktalarda ingilizce yetmez oldu, Para kimdeyse dil onda oluyor ne garip... !!

Şimdi 2.Memleketim olarak gördüğüm Çin , Ekonomik Yönden Baskın Hale geliyor ve Nüfus'unda etkisiyle Dili tüm dünya'da yayılıyor...

Aynı zamanda Rusça'da öyle...

Yani Kısacası : şöyle bi mantık yatıyor benim kafam da ;
_________________________________________________________________________________________
Çince(yüzde 40) +Rusça (yüzde 20 ) + İspanyolca (yüzde 20) + Almanca (yüzde 20) = ingilizce (yüzde 100)
_________________________________________________________________________________________

Yani ciddi anlamda Profesyonel bir ingilizceci , yarımşar yarımşar 2-3-4.... vs... dil bilen insanlarla aynı seviyede olarak kabul edilebilir....

Bu yüzden... Her Zaman için Birşey ile yetinmemeli insan Beynimizin Kapasitesi şükürler olsun Bol...

A-dan Z-ye bir ansiklopedi gibi kullanabilmeli insan...:smiley2: