PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eş anlamlı cümle

DivingDeep
11-07-07, 23:09
soru-)that schools ought to offer environmental-awareness courses immediately seems to the Enviromental Protection Agency as an inevitable course of action.

A) according to the Enviromental Protection Agency school teach courses about how to protect our enviroment.
B) The Enviromental Protection agency thinks that schools should protect the enviroment.
C) The Enviromental Protection agency feels that schools are in no position to offer courses on enviromental awareness
D) the enviromental Protection Agency seems to be forcing to offer courses on enviromental awareness.
E) the schools seem to have offered enviroment awareness courses for the Enviromental Protection Agency.

cümlenin çevirisini tam olarak beynimde yapamadım ve tabi ki cevabını yanlış verdim.yardımm :(:(

kaynak=hacettepe-taş

Nebukadnezar
11-07-07, 23:11
Ben de tam anlayamadım ama D'ye benziyor...

Nebukadnezar
11-07-07, 23:14
Kaynağı ne bu sorunun?

dilekdemir89
11-07-07, 23:14
B şıkkı eksik mi yazılmış?

DivingDeep
11-07-07, 23:16
D değil.ben de onu yaptım:(

DivingDeep
11-07-07, 23:22
B şıkkı eksik mi yazılmış?

pardon "enviroment" olucakmış.;)

Nebukadnezar
11-07-07, 23:24
soru-)that schools ought to offer environmental-awareness courses immediately seems to the Enviromental Protection Agency as an inevitable course of action.

A) according to the Enviromental Protection Agency school should teach courses about how to protect our enviroment.
B) The Enviromental Protection agency thinks that schools should protect the enviroment.
C) The Enviromental Protection agency feels that schools are in no position to offer courses on enviromental awareness
D) the enviromental Protection Agency seems to be forcing to offer courses on enviromental awareness.
E) the schools seem to have offered enviroment awareness courses for the Enviromental Protection Agency.

cümlenin çevirisini tam olarak beynimde yapamadım ve tabi ki cevabını yanlış verdim.yardımm :(:(

kaynak=hacettepe-taş

O zaman A olur ama onda da basım hatası falan mı var acaba.

dilekdemir89
11-07-07, 23:25
B olabilir mi acaba bu durumda? pek de emin değilim ama..

dilekdemir89
11-07-07, 23:26
O zaman A olur ama onda da basım hatası falan mı var acaba.

evet öyle olsa A olurdu bence de

DivingDeep
11-07-07, 23:31
valla kitapta should ama hata yapmış olabilir:sh1a: niye A anlamı ne cümlenin söler misiniz:cry:

Nebukadnezar
11-07-07, 23:33
Çevre Koruma derneği okulların çevre bilinci ile ilgili dersler vermesi gerektiğini düşünüyor.

Azıcık sallamış olabilirim idare edin. :stretch:

DivingDeep
11-07-07, 23:43
Çevre Koruma derneği okulların çevre bilinci ile ilgili dersler vermesi gerektiğini düşünüyor.

Azıcık sallamış olabilirim idare edin. :stretch:

peki soru cümlesinin anlamı ne olabilir?ben onu hiçç çıkaramadım:confused:

Nebukadnezar
11-07-07, 23:45
Tamam benim verdiğim soru cümlesiydi...

DivingDeep
11-07-07, 23:51
Tamam benim verdiğim soru cümlesiydi... bu A şıkkı cümlesinin anlamı değil miydi pardon ama kaçınılmaz kelimesi filan yok çeviride:rotz::rotz:

Nebukadnezar
11-07-07, 23:54
Sanırım haklısın, ama tam olarak çeviremedim yakın çevirmeye çalıştım.

el_soberado
12-07-07, 00:01
Cevre koruma dernegine göre, okullarin bir an önce cevre bilinci dersleri vermesi gerektigi, kacinilmazdir

FENER
12-07-07, 13:36
That schools ought to offer environmental-awareness courses immediately seems to the Enviromental Protection Agency as an inevitable course of action.

That (........) seems to the Enviromental Protection Agency as an inevitable course of action.

A) according to the Enviromental Protection Agency schools teach courses about how to protect our enviroment.