PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu dilciler için geçerli değil sanırım?(LYS hakkında)

Mr.Hetfield
11-04-15, 12:50
Haberlerde tercih yapmak için en az iki sınava girmek zorunluluğundan bahsediliyor.Sanırım dilciler için bu geçerli değil.Tek sınavımız var sadece o da LYS-5.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1063727-tercih-yapabilmek-icin-en-az-iki-sinava-basvuracaksiniz

_hande_
11-04-15, 16:30
Nasıl saçma bir haber bu. bir de altta bütün alanları açıklamış DİL`e gelince de tek LYS-5`i yazmış. Kendi yazdıkları bile uyuşmuyor..
Neyse, 2013 yılında girdim ben sadece DİL`den. Gayet güzel tercih de yaptım, yerleştim de. Bu sene böyle bir değişiklik yapacaklarını sanmam..
Bence dilciler için geçerli değildir.

filolog86
11-04-15, 17:39
Haberlerde tercih yapmak için en az iki sınava girmek zorunluluğundan bahsediliyor.Sanırım dilciler için bu geçerli değil.Tek sınavımız var sadece o da LYS-5.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1063727-tercih-yapabilmek-icin-en-az-iki-sinava-basvuracaksiniz

arkadaşlar aynen ben de bu haberi okudum bugün.. ingiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. 2. üniversitemi okumak istiyorum.karşılaştırmalı edebiyat veya dilbilim seçmeyi düşünüyorum.ygs ye girdim ve lys 5'e başvurdum..haberlerde bir lys ye giren tercih yapamaz diye okuyunca içime bir kurt düştü.. sadece lys 5 kesin midir? bu sene hazırlananlardan cevaplayabilecek biri?

Ahududu
11-04-15, 17:51
Milletin kafasını karıştırmak için yapılan haberlere bakmayın siz.

Dil öğrencisini lys-5'ten ötesi bağlamıyor. Lys başvurusunda eğer 'dil bölümlerinde tercih yapacaksanız' lys-5 oturumunu seçmelisiniz.

Bir öğrenci hukuk okumak istiyorsa, hem lys-1'e hemde lys-3'e girmesi gerekir. Haberin vurguladığı esas konu bu.

keane
11-04-15, 18:41
Milletin kafasını karıştırmak için yapılan haberlere bakmayın siz.

Dil öğrencisini lys-5'ten ötesi bağlamıyor. Lys başvurusunda eğer 'dil bölümlerinde tercih yapacaksanız' lys-5 oturumunu seçmelisiniz.

Bir öğrenci hukuk okumak istiyorsa, hem lys-1'e hemde lys-3'e girmesi gerekir. Haberin vurguladığı esas konu bu.

Ben de katılıyorum heralde haberi yapan sadece tm mf ve sözeli göz önünde bulundurmuş , dili düşünmeden yazmış.

Mr.Hetfield
11-04-15, 19:20
Ben de katılıyorum heralde haberi yapan sadece tm mf ve sözeli göz önünde bulundurmuş , dili düşünmeden yazmış.

Sanırım öyle.Şu ülkede liselerde kaç yıldır dil bölümleri var.Ama toplum halen dilcileri adamdan saymıyor.Haber yapan adamlar bile kabullenemiyor bizi sanırım:)

jaguarr
13-04-15, 02:56
Arkadaşlar ben sadece lys 5 e başvurdum sıkıntı çıkmaz değil mi.Kesin nereden öğrenebiliriz