PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şuanda boğaziçin/istanbul/marmara okuyan arkadaşlar var mı?

dilci2014
29-03-15, 23:43
arkadaslar bu sene girecepim lys5 bu sene bogaziçi marmara da okuyan falan var mı mütercim tercümanlık bölümünde aklımda cevaplanması gereken sorular var bu mesajı okuyan arkadaşlaar varsa lütfen yardımcı olsun bahsi geçen üniversitelerin herhangi birinde okuyorsanız lütfen bildirin teşekkürler

hacers61
31-03-15, 02:10
arkadaslar bu sene girecepim lys5 bu sene bogaziçi marmara da okuyan falan var mı mütercim tercümanlık bölümünde aklımda cevaplanması gereken sorular var bu mesajı okuyan arkadaşlaar varsa lütfen yardımcı olsun bahsi geçen üniversitelerin herhangi birinde okuyorsanız lütfen bildirin teşekkürler
Boğaziçi çeviribilim hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim :)

jaguarr
01-04-15, 23:23
Boğaziçi çeviribilim hakkında sorularınız varsa cevaplayabilirim :)
boğaziçi çeviribilime kaç lys neti ve okul puanıyla girdiniz :)

hacers61
01-04-15, 23:29
boğaziçi çeviribilime kaç lys neti ve okul puanıyla girdiniz :)
lys den 4 yanlışım vardı, ygs sıralamam 27 bindi, okul puanımda 90 a yakındı sanırım, 517. olarak girdim :)

jaguarr
01-04-15, 23:31
lys den 4 yanlışım vardı, ygs sıralamam 27 bindi, okul puanımda 90 a yakındı sanırım, 517. olarak girdim :)
baya iyiymiş tebrik ederim :) çeviribilimde ek puan gelmiyor diye biliyordum ben :)

hacers61
01-04-15, 23:34
baya iyiymiş tebrik ederim :) çeviribilimde ek puan gelmiyor diye biliyordum ben :)
çok teşekkür ederim :) öğretmenlik ek puanı gelmiyor

jaguarr
01-04-15, 23:37
çok teşekkür ederim :) öğretmenlik ek puanı gelmiyor
öğretmen lisesi mezunu değil misiniz?

hacers61
01-04-15, 23:41
öğretmen lisesi mezunu değil misiniz? evet öğretmen lisesi mezunuyum

jaguarr
01-04-15, 23:43
evet öğretmen lisesi mezunuyum
neden öğretmenlik puanı gelmiyor peki?

hacers61
01-04-15, 23:47
neden öğretmenlik puanı gelmiyor peki?
öğretmenlik tercih edenlere geliyor, ben çeviribilim tercih ettiğim için gelmedi :)

jaguarr
01-04-15, 23:48
öğretmenlik tercih edenlere geliyor, ben çeviribilim tercih ettiğim için gelmedi :)
ek puansız nasıl 90 geldi peki :D

hacers61
01-04-15, 23:52
ek puansız nasıl 90 geldi peki :D
hayır 90 diploma puanımdı yanlış anlaşılma olmuş, kusura bakmayın :D

jaguarr
02-04-15, 00:04
hayır 90 diploma puanımdı yanlış anlaşılma olmuş, kusura bakmayın :D
yok ne kusuru :) şaşırdım sadece :) o zaman 54 puan falan mı geldi?

hacers61
02-04-15, 00:07
yok ne kusuru :) şaşırdım sadece :) o zaman 54 puan falan mı geldi? tam hatırlayamıyorum ama o civarlardaydı sanırım :)

jaguarr
02-04-15, 00:08
tam hatırlayamıyorum ama o civarlardaydı sanırım :)
öğretmenlik seçseydiniz boğaziçi öğr. gelirdi o zaman

hacers61
02-04-15, 00:20
öğretmenlik seçseydiniz boğaziçi öğr. gelirdi o zaman
evet geliyordu

jaguarr
02-04-15, 00:26
evet geliyordu
peki neden çeviribilim?

hacers61
02-04-15, 00:33
peki neden çeviribilim?
öğretmenlik istemiyordum zaten, çeviri daha eğlenceli geldiği için mesleğim de bu alanda olsun istedim

jaguarr
02-04-15, 00:35
öğretmenlik istemiyordum zaten, çeviri daha eğlenceli geldiği için mesleğim de bu alanda olsun istedim
baya soru sordum kusura bakma :) teşekkür ederim.başarılar diliyorum :)

hacers61
02-04-15, 01:33
baya soru sordum kusura bakma :) teşekkür ederim.başarılar diliyorum :)rica ederim olur mu oyle sey, ben de tesekkur ederim :)

Godfrey
21-04-15, 01:06
rica ederim olur mu oyle sey, ben de tesekkur ederim :)

Çeviribilim veya İDE'de derslerde devam zorunluluğu var mı?

Ben başka işlerle uğraştığım için okula pek gidemiyorum, bu yüzden mühendisliği bıraktım şimdi diplomam olsun diye yabancı dilden sınava gireceğim, ygs-3 22bin geldi, İngilizcem de gayet iyi.

Boun-İDE düşünüyorum, hep derler ya Boğaziçi rahat okuldur, sosyal okuldur, derslere gitmeden bitirilir diye, öyle mi? Not ortalaması falan da kasma derdim yok, şöyle haftada 2-3 kere okula uğrayıp, bitirebilir miyim bölümü?

hacers61
21-04-15, 01:11
Çeviribilim veya İDE'de derslerde devam zorunluluğu var mı?

Ben başka işlerle uğraştığım için okula pek gidemiyorum, bu yüzden mühendisliği bıraktım şimdi diplomam olsun diye yabancı dilden sınava gireceğim, ygs-3 22bin geldi, İngilizcem de gayet iyi.

Boun-İDE düşünüyorum, hep derler ya Boğaziçi rahat okuldur, sosyal okuldur, derslere gitmeden bitirilir diye, öyle mi? Not ortalaması falan da kasma derdim yok, şöyle haftada 2-3 kere okula uğrayıp, bitirebilir miyim bölümü? Tüm bölümlerin ortak aldığı kitle dersi denilen dersler dışında, özellikle de bölüm derslerinde devam zorunluluğu var maalesef, haftada 2-3 kere uğrayarak geçmek bence zor, zaten edebiyatta sürekli metinler üzerinden quizler yapılıyormuş, o da direk etkiler bence

Godfrey
21-04-15, 01:25
Tüm bölümlerin ortak aldığı kitle dersi denilen dersler dışında, özellikle de bölüm derslerinde devam zorunluluğu var maalesef, haftada 2-3 kere uğrayarak geçmek bence zor, zaten edebiyatta sürekli metinler üzerinden quizler yapılıyormuş, o da direk etkiler bence

Hmm, işim zor sanırım. En iyisi kayıt olup, öyle böyle zorlaya zorlaya okumak olacak. Sonuçta işin ucunda Boğaziçi diploması var :) Teşekkürler.

hacers61
21-04-15, 01:32
Hmm, işim zor sanırım. En iyisi kayıt olup, öyle böyle zorlaya zorlaya okumak olacak. Sonuçta işin ucunda Boğaziçi diploması var :) Teşekkürler. Rica ederim, hayırlısı olur inşallah şimdiden :)