PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arapca zor mu?

nuisance88
09-07-07, 22:55
Ben arapca ögrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?Ne yapmalıyım nerden baslamalıyım,e-book lar fln varmı, nasil bi metod uygulamayım ?

Baya bi sure bilgim var(20 nin üstünde sure fln biliyorum) bunların mealleriyle ezberlesem ,ve incelesem dilbilgisini vs faydası olur mu?

Simdiden tesekkürler

Veys
10-07-07, 12:00
ben gazi üniversitesi arapça öğretmenliği bölümünde okuyorum arapça zormu? güzel bir soru ben geçen sene hazırlık okudum bu sene birinci sınıf olacam geçen sene çok yoğun bir arapça eğitiminden geçtik gördüğüm kadarıyla arapça zor bir dil gibi görünüyo ancak çalışıldığı zaman üstesinden gelinilebiliyo arapça tek başına çalışılması zor bir dil en azından başlangıç birilerinin yardım etmesi gerekiyo ama daha sonra cdlerle kitaplarla internette kendinizi geliştirebilirsiniz arapçayı öğrendikten sonra hemen konuşmaya başlamak biz şuan o sıkıntıyı yaşıyoz onun içinde pratik gerekiyo mesala bu yaz yaklaşık 15 arkadaşı suriyeye gönderdik seneye inşallah daha buyuk bir kafile gidecek arapçada böyle bir dil ama şunu söyleyebilirimki çalışaması konuşaması geröçten insana zevk veriyo özellikle kuranı anlamaya başaldıktan sonra insana ayrı bir zevk veriyo

Olayı o kadar güzel anlatıyorsun ki eğer Ankara'da çalışıyor olsaydım kesinlikle gazi arapça öğretmenliğine girmeye çalışırdım ve okurdum.

nuisance88
10-07-07, 13:45
ben gazi üniversitesi arapça öğretmenliği bölümünde okuyorum arapça zormu? güzel bir soru ben geçen sene hazırlık okudum bu sene birinci sınıf olacam geçen sene çok yoğun bir arapça eğitiminden geçtik gördüğüm kadarıyla arapça zor bir dil gibi görünüyo ancak çalışıldığı zaman üstesinden gelinilebiliyo arapça tek başına çalışılması zor bir dil en azından başlangıç birilerinin yardım etmesi gerekiyo ama daha sonra cdlerle kitaplarla internette kendinizi geliştirebilirsiniz arapçayı öğrendikten sonra hemen konuşmaya başlamak biz şuan o sıkıntıyı yaşıyoz onun içinde pratik gerekiyo mesala bu yaz yaklaşık 15 arkadaşı suriyeye gönderdik seneye inşallah daha buyuk bir kafile gidecek arapçada böyle bir dil ama şunu söyleyebilirimki çalışaması konuşaması geröçten insana zevk veriyo özellikle kuranı anlamaya başaldıktan sonra insana ayrı bir zevk veriyo

Acıklama için tesekkürler.Ben arapcayı ,alfabesini biliyorum cat pat seri olmasa da Kur'an okuyabiliyorum ama arapcayı baya bi bilmem lazım.Anlamam lazım,bi arap geldiğinde onla cok ii bi sekilde konusablmem lazım.Benim su anda istedigim seviye bu.DAha ileri seviyeyi de cok isterim ama ilerde insallah.

İnternette faydalanabilecegim güsel siteler var mı?Elinizde yeni baslayanalr için e-book vs fln var mı?

nuisance88
10-07-07, 13:57

İşte arapcaya tek bu yuzden calişcam...

Beraat
16-07-07, 20:54

benim gazi arapça öğrtmenliğine puanım tutuyo...gitsem mi gtmesem mi diye tereddüt ediyorum..
önü açık bi bölüm mü..bitirdikten sonra neler yapılabiliyo..iş imkanı nelerdir??

teşekkürler..

Kazalanka
27-07-07, 15:23
Ben arapcayi iyi biliyorum ama pratik eksikligim var. Kur'an ve Hadislerin yuzde 95 sini anliyorum ama konusma gucluk cekiyorum. Gelistirmek icin surekli arap arkadaslarla konusuyorum onlar beden kotu fesih arapca anlamiyorlar bende ammi (yerel) arapcayi iyi anlamiyorum. Bunun arap haberlere ve filimlere bakiyorum.

serenen
01-08-07, 01:51
arapçada iş olanağı nedir

redkit
09-08-07, 17:01
Merhaba Ben Arapçayı Pratik olarak orta düzeyde konuşabiliyorum ancak okuma yazma bilmiyorum ve öğrenmek istiyorum tek başıma kitap v.b kaynaklarla öğrenebilirmiyim?

Kazalanka
10-08-07, 23:05
Arapca tek basina ogrenilecek bir dil degil. Mecbur birinin yardini alacasin, bizim orada ezher de ve medine universitesinde okuyan arkadaslar her yil tatil gelip 1 ay surekli arapca iyi bilen imam alim molla aralar tekrar icin. Bir ara sordum derste niye ogrenmiyorsunuz da gelip burada tekrar ediyorsunuz arkadas dedi hocalar cok hizli geciyorlar. Keske okuldaki insanlar buradaki Arapca bilen insanlar gibi olsa dedi.

redkit
12-08-07, 03:37
Arapçada "Düz" anlamına gelen kelime nedir???

Kazalanka
12-08-07, 03:45
]QUOTE=redkit;132007]Arapçada "Düz" anlamına gelen kelime nedir???[/QUOTE]

Türkçe Arapça
مُعَبَّد; düz (yol); معبد muabbedun

redkit
12-08-07, 03:53
Teşekkür ederim ama ben okuma yazma bilmiyorum latin alfabesi ile yazarsanız sevinirim ...

Esila_su
18-08-08, 23:48
s.a ben de busene aranıza katılicam hayırlısıyla..puanım316 tutmaz die düşünüodum çnkü başarı sıramla arasnda2000 kişi vardıı..ama çok sevndmm:smiley6: çok şüpheliyim inş. iidr yaa eitim ve çevre bakımındn fln..napcam ilk gnlerde bilmiorummm..arkadaşlarım olcak mı,nasıl olcklar!cevabınızı beklicemm..

Dük_90
19-08-08, 00:03
s.a ben de busene aranıza katılicam hayırlısıyla..puanım316 tutmaz die düşünüodum çnkü başarı sıramla arasnda2000 kişi vardıı..ama çok sevndmm:smiley6: çok şüpheliyim inş. iidr yaa eitim ve çevre bakımındn fln..napcam ilk gnlerde bilmiorummm..arkadaşlarım olcak mı,nasıl olcklar!cevabınızı beklicemm..

Gazi arapça öğretmenliğini mi kazandınız yoksa başka bir üniversitenin dil edebiyatını mı?

emreninho
19-08-08, 01:16
zor olabilir

fatih34
23-09-08, 23:40
evet arapça çok zor.

ayşegül_elt
24-09-08, 16:38
evet arapça çok zor.

ben zor değil diye duymuştum demek ki kişiden kişiye değişen bir şey ...

dtcfli
24-09-08, 18:55
Ben arapca ögrenmek istiyorum yardımcı olur musunuz?Ne yapmalıyım nerden baslamalıyım,e-book lar fln varmı, nasil bi metod uygulamayım ?

Baya bi sure bilgim var(20 nin üstünde sure fln biliyorum) bunların mealleriyle ezberlesem ,ve incelesem dilbilgisini vs faydası olur mu?

Simdiden tesekkürler
bence tek başınıza çok zor olur kursa gitmenizi tavsiye ederim

acibadem
08-10-08, 09:00
arapça,rusça ve çince gibi dillerin tek başına öğrenebileceğini sanmıyorum en azından amatör bir bilen tarafından yardım şart.

beter800
25-10-08, 21:58
Bence düzenli çalışarak ve sürekli okuyup yazarak, çokta zorlanmadan öğrenilebilecek zevkli bir dil...

OKYANUSNEHİR
31-10-08, 00:34
Selamlar Bende Arapça Kursuna Gidiyorum Ismek In Actigi Pek Bisey Anlamiyorum Desem Yeridir Ama Pesde Etmek Istemiyorum Lütfen Burdaki Arkadaslar Yardimci Olurlarsa Sewinirim

candenizden
16-12-08, 22:17
Arapça başlangıçta çok zordur, uzun bir zaman ve sabırla çalışman gerekir, ancak belli bir noktadan itibaren kolaylaşmaya başlar ve her şey çorap söküğü gibi kolaylaşır. İngilizce biliyorsanız, Arapça ve İngilizce arasında gramer bakımından cümle kuruluşları bakımından çok büyük benzerlikler vardır. İngilizce'nin mantığını çözdüyseniz Arapça'yı çok rahat öğrenirsiniz. Ancak bence en büyük zorluk Arapça'nın bitmek bilmeyen fiil çekimleridir.
Bu arada Mayıs 2008 KPDS Arapça'dan 92 aldım.

aliuyanik
30-01-10, 02:28
kpds den 92!
hel zehepte ilel biladil arabiyyeti?

sigurd
30-01-10, 02:41
demekki iyi araştırma yapmamışın yada arapça ile ilgili iş imkanlarına pek fazla alakalı olmamışın.. şöyle bir şey söyleyeyim Selahaddin Eyyubi'nin savaş sırasında kullandığı silahlar ve savaş aletleri hakkında inceleme yapıp kitap haline getirsen dünya çapında bir ilgi ve üne kavuşursun bence..bunuda kuzey afrikada yapacağın araştırmalarla bilgi sahibi olursun doğal olarak arapça bilmen gerekiyor..illa ki bir kurumun sana iş vermesi gerekmiyor ( bu arada bu araştırma çok yakından tanıdığım birisi tarafından yapıldı bile =] )

*esma*
31-01-10, 18:16
Arapça iş imkanı var mı çince vardır ama arapça nasıl bilmiyorum hiç ben arapça bilen eleman aranıyo diye bişi duymadım ne tv de nede çevremde...

bize hocalarımız part time çalışacak arapça bilen eleman alan şirketlerin mülakatlarına yönlendiriyorlar. ve bunlar dekanlığa gelen yazıyla haber veriliyor. ayrıca fuarlarda gösteri merkezlerinde arapça-ingilizce bilen elemanlara ihtiyaç var diye bir yığın mail geliyor bana üye olduğum gruplardan. gene internette arapça ile ilgili sitelerde hava yolu şirketleri, konsolosluklar ve benzeri şeyler için bir yığın eleman aranıyor. bence hiç araştırmamışsınız :D

nemir
26-02-10, 23:50
اللغة العربية ســـــهلة لمن اجتهد كثيرا

لا تنسوا أن تعلّم العربية فرض كفاية
ولايكلف الله نفسا الا وسعها
إذن لديكم قدرة المعرفة

tiyan
27-02-10, 00:25
walla ben konuşma dilini biliyorum sadece o da hataylı olmamdan kaynaklanıyor :)) o yüzden zor mu deil mi bilemem ;)

katrecik
27-02-10, 01:27
أشترك في رأيك يا نمر، اللغة العربية سهلة لمن اجتهد كثيرا. الصعوبة تتغير من شخص إلى اخر. أنا افكر مثلك. تعليم أي لغة أجنبية تحتاج إلى جهد كبير

lostparadise
28-02-10, 22:50
Kuran anlamak için Arapçayı çok çok iyi bilmeniz gerek, arapçanın zirvesidir Kuran, sonuçta Allah kelamı :)

Konuşma arapçası ise bir kaç ayda sökersiniz, ama bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor arapça. Mısır arapçasını övüyorlar en çok, suriyeye vize kalktı, olmadı gidersiniz kolayca suriyeye hem tatil yapın hem dil öğrenin