PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Senede Lys-5 Sınavında Başarılı Olabilmek

TeknikServis
20-03-15, 04:05
Öncelikle herkese merhabalar kısaca kendimden bahsedeyim 2016 ygs lys sınavında hukuk bölümünü hedef almış birisiyim lakin içimde hep bir İngilizce öğrenme sevdası var Daha önceki senelerde İngilizce öğrenmek istedim 1-2 ay hiç bıkmadan gece gündüz İngilizce çalıştığımı hatırlıyorum(Sadece hobi olarak dili öğrenmek için) sonradan bıraktım tekrar başladım bıraktım derken ara verdik ve İngilizce seviyem normal veyahut normalin altındadır test etmedim kendimi biz en düşük seviyeyi ele alalım ..Ama hep bir İngilizce öğrenme isteği var bende seviyorum bu dili meslek olarak sıkılmayacağı mı hissedebiliyorum Şimdi bir karar aşamasına girdim Hukuk mu İngilizce öğretmenliği,Turizm rehberi veya Tercümanlık mı diye kararsız bir şekilde düşünüyorum. Ha hukuk hedefim ama LYS derslerim iyi değil önümüzdeki sene için her gün yaklaşık 6-7 saatimi vererek çalışacağım ve başaracağımdan eminim Şimdi sizlerden yardımınızı esirgememenizi istiyorum .. 1 senede Lys 5 den başarı sağlayabilir miyim dediğim gibi günde 6-7 saat ders çalışma ile (9-10 saat'e zorlayacağım günlerde olacaktır) ne kadar ilerleyebilirim Umut ışığı varsa Ygs ile Lys 5 ağırlıklı çalışacağım TM 3 le bir alakam kalmayacak ve yaşım 24 benim için artık son şansım bu önümüzdeki ygs sınavıdır.Bir hayal mi yoksa düzenli bir çalışma ile aşılabilecek bir konumudur. (%50 Burslu Özel Ünv.ler bile son tercihim olur) Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...

lvent
20-03-15, 10:58
sizinle ingilizce durumlarımız hemen hemen aynı, belki sizden bi tık önde olabilirim... tek fark benim yaşım 30.
bir türlü istediğim düzeyde çalışamıyorum. yani o motivasyonu bir türlü yakalayamıyorum. bu arada ben de seneye LYS5'e gireyim-girmeyeyim arasında uykularımı kaçıracak derecede gelgitler yaşıyorum.
sizin gibi günde 6-7 saat çalışmak benim için sadece hayal. günde 2 saate de razıyım ben. ama eğer günde 6-7 saat çalışırım diyorsanız, ki sizin yaşınızda olsam ben de çalışabilirdim sanırım. yaş geçtikçe daha çabuk sıkılıyor insan. yani 6-7 saatle bence 1 sene içinde çok rahat bir yerleri kazanabilirsiniz.

TeknikServis
20-03-15, 15:45
sizinle ingilizce durumlarımız hemen hemen aynı, belki sizden bi tık önde olabilirim... tek fark benim yaşım 30.
bir türlü istediğim düzeyde çalışamıyorum. yani o motivasyonu bir türlü yakalayamıyorum. bu arada ben de seneye LYS5'e gireyim-girmeyeyim arasında uykularımı kaçıracak derecede gelgitler yaşıyorum.
sizin gibi günde 6-7 saat çalışmak benim için sadece hayal. günde 2 saate de razıyım ben. ama eğer günde 6-7 saat çalışırım diyorsanız, ki sizin yaşınızda olsam ben de çalışabilirdim sanırım. yaş geçtikçe daha çabuk sıkılıyor insan. yani 6-7 saatle bence 1 sene içinde çok rahat bir yerleri kazanabilirsiniz.

Tesekkür ederim yorumlariniz için 100 kişi konuyu okumuş fakat yardim etmekten çekilmişler :) Bu forumda hocalarımız yokmu bir yol gösterecek nasıl kazanabileceğini veya kazanamayacağımi söyleyecek bu hukuk ,İngilizce arasındaki tercih benim için çok önemli lütfen bir yorum yapın bi yol gösterin ..

Beowulf
20-03-15, 18:21
Bu dili seviyor musunuz? Bu dil üzerine çalışmalar yapmak istiyor musunuz? Vee en önemlisi hiç bitmeyecek bir merakınız olduğuna inanıyor musunuz? Bu 3 soruya Evet şeklinde cevap verdiyseniz kesinlikle siz bu işi başarabilirsiniz. Günde 6-7 saat çalışırım diyorsunuz ve eğer bunu gerçekten yapabilirseniz sizi can-ı gönülden kutlarım. Ve evet bana sorarsanız siz bu işi rahatlıkla başarabilirsiniz. İngilizce öyle geçilmez bir kale değil ya da aşılmaz bir dağ. Siz istedikten sonra gerisi kolay.

crew_1678
20-03-15, 19:00
Lisede son sınıfta aynı seçenekler arasında karar vermek zorundaydım eşit ağırlık sınıfında olduğum için: Tm'den hukuk mu yoksa İngilizceye mi yönelmek? Tm'den de başarabileceğime inanıyordum ama bir hocam "Sadece sevdiğin işi yap." diyordu sürekli. Benim içinse İngilizce her zaman hobiden fazlasıydı, hep merakım vardı. Tabiki dili seçtim ve hayatımda verdiğim en iyi kararlardandı. Demek istediğim çok zor bir şey değil. 6-7 saatin aşağısında da rahat başarabilirsiniz sadece düzenli çalışmayla. Sadece basit bir soruyla kararınızı verin. Hangisini yapmaktan hiç bıkmıyorum?