PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Liseden dil çıkışlı olmayan İngilizce Öğretmenliği öğrencisi

lvent
14-03-15, 11:56
Merhaba... Lisede dil okumamış, kendi çabasıyla çalışıp bir şekilde İngilizce Öğretmenliği veya İDE kazanıp okumaya kalkan biri ne gibi zorluklar yaşar?

Yani dilci ortamında 3-4 yıl öğrencilik yapmamış kişiyi kastediyorum. Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Dilciyiz
14-03-15, 13:36
hocam yabancı dil çıkışlı degilim ve ingilizce 1.sınıftayım . diğer öğrencilerden bi farkım yok .) hatta notlarım falan ortalamanın çok daha üzerinde .

lvent
14-03-15, 14:21
hocam yabancı dil çıkışlı degilim ve ingilizce 1.sınıftayım . diğer öğrencilerden bi farkım yok .) hatta notlarım falan ortalamanın çok daha üzerinde .
Hangi üniversite? Aslında merak ettiğim şu: dil mezunu olmaları onlara ne gibi avantajlar sağlıyor, dil mezunu olmayan biri onlara yetişmek için extra neler yapmalıdır?

WentesTR
14-03-15, 15:03
Hangi üniversite? Aslında merak ettiğim şu: dil mezunu olmaları onlara ne gibi avantajlar sağlıyor, dil mezunu olmayan biri onlara yetişmek için extra neler yapmalıdır?Şimdi dilde olupta iyi bir ingilizceye sahip olamayan birçok kişi var.Dil mezunu olmaları ise okulda işledikleri derslere biraz daha âşina oluyorlar daha önceden onları görmüş oluyorlar. Diğer bölümlere göre ingilizce daha ağır oluyor tabiki.

Yapıları, gramerları, kelimeleri ilerletmiş oluyorlar ama azimli bir kişi bunları evde de yapabilir.Herşey sizde bitiyor kendinizi geliştirmenize, azmetmenize bağlı.

Okul hayatınızda başarılar.

Ekleme: Yeni sistemde 10. sınıfta seçilmiyor artık bölümler bu yüzden biraz daha avantajlı olabilirsiniz.Dile âşina olmak, adaptasyon süresi, dersler konusunda tecrübeli oluyorlar. Onun dışında pek bi' artıları var mı bilemiyorum.Öğretmen lisesinden mezun ise üniversitede öğretmenlik seçerse ozaman ek puan alıyorlar okadar.

Ayshen
18-03-15, 18:08
En büyük zorluk, hocaların, öğretmen lisesi dışındaki liseleri (veya dil dışındaki bölümleri), o liselerden (veya lisedeki bölümlerden) veya o lise (bölüm) mezunlarından bahsederken sürekli olarak kötü örnek diye gösterip aşağılaması. Bunun dışında herhangi bir farklılığı, zorluğu yok. Tabi yeteri kadar dil biliyorsanız, yani matematik netleri sayesinde yüksek değilse lys puanınız.

niño desconocido
18-03-15, 20:07
Dil sınıfında okumamış olmanızdan kaynaklanacak hiçbir sorun yaşamazsınız. Bırakın lisedeki dilcileri, İngilizce öğretmenliğinde okuyanların bile çoğu zaten doğru düzgün İngilizce bilmeden mezun oluyor. İngilizce'yi yeterince biliyorsanız bir sorun çıkmaz.

nathalie evey
19-03-15, 18:38
mühendislik mezunuyum ben, 2012' de ikinci üniversite olarak İDE' yi kazandım. hazırlığı sınavlardan geçerek direk 1. sınıftan başladım. sınıf ortamında gözlemlediğim kadarıyla ingilizcesi çok iyi olan hatta ikinci bir dili çok güzel konuşan da vardı, bir dil öğrencisinin yaptığında skandal sayılabilecek hataları yapan da vardı :) yani lisede dilci olan dilbilimci olarak gelmiyor üniversiteye :D ben 2. bölüm olarak başladığım ve yaşça onlardan büyük olduğum halde herhangi bir zorluk yaşamamıştım.

kısaca, "sen şu kalıbı bilmiyor musun aaa!" diye kimsenin hava atacağını sanmıyorum. üniversite de dahil olmak üzere ülke olarak yabancı dil eğitimi konusunda sıkıntılarımızın olduğu hepimizin malumu. eğer kazanıp da hazırlığı geçemezseniz zaten sınıfla eşit bir şekilde başlamış olacaksınız. o yüzden içiniz rahat olsun :)

dilci2014
29-03-15, 23:52
hiç ama hiç bir zorluk çekmezsin hiçbir şüphen olmasın bu konuda sonuçta ileride seçeceğini bölümde hepiniz birinci sınıftan aynı akademik eğitime tabii tutulacaksınız. sen lys5 den sınava girdiğinde elde ettiğin derece zaten diğer adaylarla arandaki seviye farkını açıkca ortaya koyar. tmci ve sayısalcılar açısından matematik konusunda bir fark görüyor musun? o adamda çözüyor integral o da. o da biliyor determinant almasını o da... aynısı. sende yaparsın umarım yardımcı olmuşumdur. hoşçakal