PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yds'ye hazırlanırken olmazsa olmaz kitaplar

devoted_life
25-06-07, 11:49
selamlar arkadaşlar!ben seneye yds'ye giricem ama kaynak konusunda biraz sıkıntıdayım.Şu an bi dersaneye gidiyorum gerçekten çok güzel kaynakları var.Ama ben yinede dışardan kendimde kaynak almak istiyorum.Neler önerebilirsiniz?Hazırlanırken bu kitabı kesin kullan dediğiniz kaynaklar var mı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Esen kalın:)

hilalkaya
25-06-07, 11:52
eminim sizde biliyorsunuzdur ama bence els süper bir kaynak bunun yanında cesur öztürk'ün building skills adlı kitabı da yararlı olacaktır

devoted_life
25-06-07, 11:56
eminim sizde biliyorsunuzdur ama bence els süper bir kaynak bunun yanında cesur öztürk'ün building skills adlı kitabı da yararlı olacaktırEvet building skills bende var.Çok işime yaradıalkis

FundaHoca
25-06-07, 11:59
arkadaşım ben sana şu kitapları kesinlikle öenririm..:

Mastering English Grammar by Ayhan SEZER ( yok yok içinde...biraz ağar ama değer...)

Word Power by Ayhan SEZER ( kelime kitabı....inanılmaz faydası oluyor...kelime çalışman şçin yeterli bi kaynak bence )

A systematic Approach to KPDS & ÜDS by Cesur ÖZTÜRK

Building Skills for Prfoiciency by Cesur ÖZTÜRK ( bende 24, baskısı var...mününse cvp kitapçığı ayrı olandan çalışırsan daha verimli olur....)

ve tüm bunları güzel bi şeklde çalıştıkttan sora sınava son 2 ay kala hep deneme çözersin ...deneme çözerken de aşağıda yazacağım kitaplara günde 1 kere göz gezdirmen senin açından daha faydalı olacaktır...

İngilizce Ders Notları 2 by Ahmet AKIN ( adından da anlaşılacağı gibi uzun uzun dersa nlatmıyor.ç..sadece gözden geçşirilmesi gereken uç noktaları veriyor bu kitap..harika bişey...)

İngilizce Sınav Teknikleri 2 by Ahmet Akın ( bu kitapda da ders anlatımı yok..sadece sorular üzerinde sınav teknikleri verilmiş...kpds soruları ağarlıklı olarak işlenmiş..)

ben bunlardan çalıştım 2. senmde..ve çok memnun kaldım..verdiğin paraya da emeğe de değiyor.... iyi çalışmalar...

Funda...

devoted_life
25-06-07, 12:19

Mastering English Grammar by Ayhan SEZER ( yok yok içinde...biraz ağar ama değer...)

Word Power by Ayhan SEZER ( kelime kitabı....inanılmaz faydası oluyor...kelime çalışman şçin yeterli bi kaynak bence )

Building Skills for Prfoiciency by Cesur ÖZTÜRK ( bende 24, baskısı var...mününse cvp kitapçığı ayrı olandan çalışırsan daha verimli olur....)

ve tüm bunları güzel bi şeklde çalıştıkttan sora sınava son 2 ay kala hep deneme çözersin ...deneme çözerken de aşağıda yazacağım kitaplara günde 1 kere göz gezdirmen senin açından daha faydalı olacaktır...

İngilizce Ders Notları 2 by Ahmet AKIN ( adından da anlaşılacağı gibi uzun uzun dersa nlatmıyor.ç..sadece gözden geçşirilmesi gereken uç noktaları veriyor bu kitap..harika bişey...)

İngilizce Sınav Teknikleri 2 by Ahmet Akın ( bu kitapda da ders anlatımı yok..sadece sorular üzerinde sınav teknikleri verilmiş...kpds soruları ağarlıklı olarak işlenmiş..)

ben bunlardan çalıştım 2. senmde..ve çok memnun kaldım..verdiğin paraya da emeğe de değiyor.... iyi çalışmalar...

Funda...

çok teşekkür ederim fundacım.Hepsini aramaya başlıcam.Piyasada bi yığın kitap var ama bazılarının içlerinde yanlış sorular falan var.O yüzden danışmadan almak istemedim.

Fatih Hoca
25-06-07, 13:12

Funda...

Hepsine katıldığımı söyleyemeyeceğim. Bence tavsiyede bulunurken dikkatli olunmalı ..

devoted_life
25-06-07, 13:14
Hepsine katıldığımı söyleyemeyeceğim. Bence tavsiyede bulunurken dikkatli olunmalı ..katılmadıklarınızı söyleyin.Bizde bilelim

MehmetMamger
25-06-07, 13:50
katılmadıklarınızı söyleyin.Bizde bilelim

Sevgili Devoted Life,
Sanırım forumda yenisiniz. Biz reklam veya karalamaya girebilir endişesiyle (yani kendimizce gayet anlaşılabilir nedenlerle) kitap veya yazar ismi kolay kolay vermiyoruz. Yoksa açıklama istediğiniz Fatih hocam da, forumda yönetim veya öğretmen pozisyonunda bulunan diğer pek çok hocam da uzun zamandır piyasa içindeler ve hatırı sayılır miktarda kaynağı incelemek ve uygun görürlerse derslerinde kullanmak durumundadırlar.

Maalesef açıkça isim kullanmak sadece ahlaki değil, aynı zamanda hukuki sıkıntılar oluşturabilecek boyutta. Forumun bir "benim yazdığım kitap en güzelidir" borazanlığına geçit vermesi ihtimali de cabası.

Fatih Hoca
25-06-07, 14:05
katılmadıklarınızı söyleyin.Bizde bilelim

Bu cümleleri yadırgadığımı ifade etmek durumundayım. Tanıştığımızı zannetmiyorum.Emirvari ifadelerden oldum olası rahatsız olmuşumdur.Lütfen insanlardan istekte bulunurken daha dikkatli olunuz..

devoted_life
25-06-07, 14:19
Sevgili Devoted Life,
Sanırım forumda yenisiniz. Biz reklam veya karalamaya girebilir endişesiyle (yani kendimizce gayet anlaşılabilir nedenlerle) kitap veya yazar ismi kolay kolay vermiyoruz. Yoksa açıklama istediğiniz Fatih hocam da, forumda yönetim veya öğretmen pozisyonunda bulunan diğer pek çok hocam da uzun zamandır piyasa içindeler ve hatırı sayılır miktarda kaynağı incelemek ve uygun görürlerse derslerinde kullanmak durumundadırlar.

Maalesef açıkça isim kullanmak sadece ahlaki değil, aynı zamanda hukuki sıkıntılar oluşturabilecek boyutta. Forumun bir "benim yazdığım kitap en güzelidir" borazanlığına geçit vermesi ihtimali de cabası.

aşağıda kitap tanıtımı yapılıyo sonuçta.Tamam neyse konuyu kitleyebilirsiniz:icon_tdown:

gülhan__23
25-06-07, 16:37
quiz store(fem),paragraph studies,els,ama özellikle QUIZ STORE çok faydalı olacaktır başarılar:icon_wave:

Dilsem Eskişehir
25-06-07, 17:06
bence anılan kitapların bi kısmı pek işinize yaramayacaktır. o yüzden fatih beyin düşüncelerine katılıyorum.

AhmetBasal
25-06-07, 17:30
Olmassa olmaz diye birşey sözkonusu değil. Hani yeni araştırmalar yapılıyor ya her hastaya farklı ilaç yani sana yazılan bir ilaç başkasına da aynı amaçla yazıldığında etkili olmayabiliyor. Bu da böyle birşey kanımca. Senin dili öğreniş tarzın, öğrendiğin dil üzerine inanışların, dersine giren hocaların dil öğreniminde senin üzerindeki etkileri, nasıl bir zekaya sahip olduğun, ne tür alıştırmalardan hoşlandığın, ne tür çalışmaları sevdiğin gibi pekçok unsur var. Bu yüzden hiçbir kitap olmassa olmaz değildir. Şu olmassa ben şunu yapamazdım gibi birşey yok. Bir gramer konusu mu mesele farklı kitaplardan istifade edeceksin. Bir bakış açısıyla bişey kazanmassın belki de farklı bir bakış açısı daha kolay anlamana olanak tanır.

Bide kriter ne şu iyi, bu iyi diye. Böyle bir kriterde yok. Sadece bana uyan sana uyabilir yada uymayabilir. Yani tavsiyeden öteye geçmez bunlar.Bir kitabın etkililiği sende saklı...

coral
25-06-07, 19:35
els bence piyasadaki en iyi kaynak.ben de seneye yds ye gircem.sana başarılar dilerim devoted life;)

meksur
14-05-12, 23:50
merhaba,ben yds ye girme niyetindeyim ama calismak icin gec kaldim bu kalan zaman icersinde hizlandirilmis bir program tarzinda onerebeileceginiz bir kitap var midir.

oyle cok idealist dusunmuyorum beni idare decek bir calisma olsun yeter