PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanca öğretmenlik alan bilgisi sınavı

korojor
17-12-13, 19:38
Arkadaşlar merhaba.Öğretmenlik alan sınavı bu sene ilk kez yapıldığından çalışacak kaynak bulamıyorum Eğer aranızda Almanca'dan sınava girecek olan ve elinde kaynak olan varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

LOT
25-12-13, 15:29
Arkadaşlar merhaba.Öğretmenlik alan sınavı bu sene ilk kez yapıldığından çalışacak kaynak bulamıyorum Eğer aranızda Almanca'dan sınava girecek olan ve elinde kaynak olan varsa yardımcı olabilir mi acaba ?

Açıkcası ben ilgili sorulara baktım, hakikaten çoğu kişinin yapabileceği sınav değil. Almanca bilmek ayrı, Almanca bilmek ayrı diye söylenen klişe sözün gerçekleştiği sınav.

Edebi dönemlerin yanısıra, dilbiliminden de sorular var; ayrıca bu soruların çoğu bilgiye dayalı. Ötesinde ise, şıkları da dahil etmek üzere oldukça iyi (zor) hazırlanmış dilbilgisi soruları da var. Bunun yanısıra oldukça basit sorular olmasına rağmen, pekte önemsenmeyen konular olduğu için tökezleyen insanların olduğunu da görmek bu işi aslında zorlaştıranlardan. Çalışmak gerek yalnızca, soru ve soru tipleri bu şekilde olacaktır, testler işinize hakikaten yaramaz. Almanca'ya ve bu dilin dilbilgisine öncelikle hakim olmanız gerekmektedir. Devamında ise dilbilimine ve edebiyata giriş yapabilirsiniz

Fresh
27-12-13, 14:43
İşimiz zor desene...

LOT
28-12-13, 15:55
İlk ve henüz son sınavın ortalaması 50 üzerinden 7, maalesef :(