PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkçe altyazılı Alman/Avusturya/İsviçre dizisi?

awelley
29-08-13, 16:16
Merhaba, ben lisede 4 sene birinci yabancı dil olarak Almanca gördüm ve Goethe Institut'un bana yaptığı sınava göre B2.1 seviyesindeyim. Gramer ve kelime dağarcığı gibi konularda görece iyiyim; fakat duyduğumu anlama konusunda da berbatım ve Almanca dizi izleyerek bunu düzeltmek istiyorum. Türkçe altyazıyla yabancı dizi izleme yöntemi İngilizcede işime yaramıştı, Almancada da işime yarayacağını düşünüyorum. Önerebileceğiniz böyle bir dizi var mı? Ne dizisi olduğu önemli değil, sadece Almanca konuşulması ve Türkçe altyazılı olması önemli.

yelkovan
30-08-13, 15:53
merhaba
ingilizce biliyorsaniz ingilizce altyazili almanca dizileri oneririm.turkceye cevirilerden daha performansli oluyorlar. goethe institut un seviye tespit sinavina nasil giriliyor? sadece seviye tespiti yaptirmak istiyorum.

awelley
30-08-13, 16:01
Öneriniz için teşekkürler. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız Galatasaray Lisesi'nin yanındaki yokuştan inip Goethe Institut'u buluyorsunuz, seviye tespit sınavına girmek istediğinizi söylüyorsunuz, seviye tespit sınavına sokuyorlar sizi.

Sınavda size bir test yapıyorlar, 100 soruyu 15 dakikada cevaplamanız bekleniyor (ki bunu kimse yapamıyor, yapabilsek C2.2 seviyesinde olurduk zaten), sonra sözlü sınava giriyorsunuz ve sizi sözlü sınava alan kişi test ve konuşmanızı değerlendirerek seviyenizi size söylüyor.

Teapot
30-08-13, 16:13
Ne kadar ödeniyor peki ?

awelley
30-08-13, 16:14
Hiçbir ücret ödememiştim ben.