PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : lütfen yardımmmm

cemakkaya19
18-07-13, 23:07
arkadaşlar hatayda öğretmenlik mi yoksa ege taraflarında edebiyat mı okumak daha mantıklı ?

ufukcn
18-07-13, 23:09
Ege taraflarında edebiyat, çok net. Eğitim anlamında da ortam anlamında da Ege sollar geçer.

sinem_992
18-07-13, 23:13
Ege taraflarında edebiyat, çok net. Eğitim anlamında da ortam anlamında da Ege sollar geçer.

Ege taraflarında okuyabileceğin edebiyat puanıyla okuyacağın öğretmenlik sadece hatayla sınırlı kalmıyor ki ?

cemakkaya19
18-07-13, 23:14
peki öyle olsun :D

- - - Updated - - -

Ege taraflarında okuyabileceğin edebiyat puanıyla okuyacağın öğretmenlik sadece hatayla sınırlı kalmıyor ki ?
mesela ?

sinem_992
18-07-13, 23:17
peki öyle olsun :D

- - - Updated - - -

mesela ?

sıralamanızın ege edebiyata yeteceğini düşünerek, adanada,mersinde, denizlide muğlada çanakkalede, aksarayda, öğretmenlikler çok rahat tutar..

cemakkaya19
18-07-13, 23:18
sıralamanızın ege edebiyata yeteceğini düşünerek, adanada,mersinde, denizlide muğlada çanakkalede, aksarayda, öğretmenlikler çok rahat tutar..
keşke ege ye tutsa D: ege taraflarında yazdım ege üniversitesi değil D:

sparklebyzzz
18-07-13, 23:23
arkadaşlar hatayda öğretmenlik mi yoksa ege taraflarında edebiyat mı okumak daha mantıklı ?

bir hataylı olarak söylüyorum antakya cok iyi cok güzel ama ege dururken kesinlikle hayır mkü de öğrencilik berbat eminim kampüsü de berbat olanak da yok antakya kesinlikle cok güzel ama mkü de öğrenci oldugunu bile hissedemezsin :) sakın yazma hatta antakyayla ilgisi cidden yok serinyolda zaten (belde)cok kötü cidden :) mkü lü arkadaşlar kusura bakmasn benm düşüncem :) tıp okuyan bile nefret ediyor :)

cemakkaya19
18-07-13, 23:31
bir hataylı olarak söylüyorum antakya cok iyi cok güzel ama ege dururken kesinlikle hayır mkü de öğrencilik berbat eminim kampüsü de berbat olanak da yok antakya kesinlikle cok güzel ama mkü de öğrenci oldugunu bile hissedemezsin :) sakın yazma hatta antakyayla ilgisi cidden yok serinyolda zaten (belde)cok kötü cidden :) mkü lü arkadaşlar kusura bakmasn benm düşüncem :) tıp okuyan bile nefret ediyor :)
30 dk kala yapılır mı bu şimdi :D edebiyatada çok zor diyolar be okumadan korktum arkadaş:D

sparklebyzzz
18-07-13, 23:34
30 dk kala yapılır mı bu şimdi :D edebiyatada çok zor diyolar be okumadan korktum arkadaş:D

zor ama eğlenceli ailem izin verse edebiyat okurum eğitimdeki o bos seyleri öğrenmektense.şimdi gördüm inan :) ama ege derim tabi eğitim illa olacak demezsen çünkü bak cidden kampüs yasamı falan egedeki gibi olmaz serinyol kampüsü cidden bi tuhaf :S mimarlık merkezde sadece merkez 15 20 dakka sanırsam ama cidden ege gibi olamaaazzz .edebiyat cok eglencelidir ordaki bilgi birikimi hiç bir yerde elde edemezsin hem formasyon da var

diamoon
18-07-13, 23:37
Bu sorun tercih döneminde benim de uykularımı helak etti sinir sistemimi bozdu resmen.Ama hatay ögretmenligi bende yazdım 10695 ya tutarsa diye.Ege taraflarındaki dil edebiyatları da yazdım.Şahsen ortam olarak ege bölgesindeki bi şehirde okumayı daha çok isterim.Ama hatayda,erzurumda veya aksarayda ögretmenlik çıkarsa da hiç üzülmem sonucta ögretmenlik bu daha rahat deniyor.İki sonuçta da üzülmemeni tavsiye ederim çünkü iki sonucun da ayrı ayrı güzel yanları var kaybetcegin hiçbir şey yok :)

cemakkaya19
18-07-13, 23:41
Bu sorun tercih döneminde benim de uykularımı helak etti sinir sistemimi bozdu resmen.Ama hatay ögretmenligi bende yazdım 10695 ya tutarsa diye.Ege taraflarındaki dil edebiyatları da yazdım.Şahsen ortam olarak ege bölgesindeki bi şehirde okumayı daha çok isterim.Ama hatayda,erzurumda veya aksarayda ögretmenlik çıkarsa da hiç üzülmem sonucta ögretmenlik bu daha rahat deniyor.İki sonuçta da üzülmemeni tavsiye ederim çünkü iki sonucun da ayrı ayrı güzel yanları var kaybetcegin hiçbir şey yok :)
bende yazdım erzurumu sivası ama hatayda biraz şüpheliyim okul ile ilgili değil ama çevre ile ilgili ama çıksa da üzüleceğimi sanmıyorum sonuçta kendini geliştirmedikten sonra boğaziçinde okusan ne olur?

- - - Updated - - -

bende yazdım erzurumu sivası ama hatayda biraz şüpheliyim okul ile ilgili değil ama çevre ile ilgili ama çıksa da üzüleceğimi sanmıyorum sonuçta kendini geliştirmedikten sonra boğaziçinde okusan ne olur?

sparklebyzzz
18-07-13, 23:44

- - - Updated - - -

çevre mi ?kusura bakma da kurban ol sen böyle çevreye :D antakyayı emin ol istanbuldan cok seviyorum.her şeyiyle.özel ledimesaj atabilirsiniz acıklarım size.kötü derken de egenin yanındaki yerine bakarak söyledim yani

cemakkaya19
18-07-13, 23:47
çevre mi ?kusura bakma da kurban ol sen böyle çevreye :D antakyayı emin ol istanbuldan cok seviyorum.her şeyiyle.özel ledimesaj atabilirsiniz acıklarım size.kötü derken de egenin yanındaki yerine bakarak söyledim yani
çevre derken bu mülteciler iyice dolmaya başladığı için dedim yoksa gezip görmediğim yer hakkında nasıl kötü diyebilirim?

diamoon
19-07-13, 00:12
çevre derken bu mülteciler iyice dolmaya başladığı için dedim yoksa gezip görmediğim yer hakkında nasıl kötü diyebilirim?

Maalesef mülteciler her yerde var..İki ay önce adana'daydım şehrin yarısı suriyeden gelen insanlarla dolu..Tamamiyle zararsız diyemicem onlar için.Gözümün önünde birkaçı hırsızlık yaptı.Tamam savaş magdurular bi noktaya kadar anlayabiliyorum ama suriye halkının cogu turkiyenin güneyine yayılmış bulunmakta.Çok da ötede değil şuan İstanbula yerleşenler bile var.Misal 3-4 kişilik bi suriyeli aileyi 6 ay evimizde misafir ettik(tabii buna misafirlik denirse).Baktılar yurtdışına gidemiyorlar,İstanbula yerleşti onlarda.Velhasıl kelam mülteciler heryerde.İlerde bunun çok sıkıntısını çekeceğimizden eminim.Neyse konumuz bu değildi.Hatay konusunda şüphelenmeyin derim ben. :)

cemakkaya19
19-07-13, 00:19
Maalesef mülteciler her yerde var..İki ay önce adana'daydım şehrin yarısı suriyeden gelen insanlarla dolu..Tamamiyle zararsız diyemicem onlar için.Gözümün önünde birkaçı hırsızlık yaptı.Tamam savaş magdurular bi noktaya kadar anlayabiliyorum ama suriye halkının cogu turkiyenin güneyine yayılmış bulunmakta.Çok da ötede değil şuan İstanbula yerleşenler bile var.Misal 3-4 kişilik bi suriyeli aileyi 6 ay evimizde misafir ettik(tabii buna misafirlik denirse).Baktılar yurtdışına gidemiyorlar,İstanbula yerleşti onlarda.Velhasıl kelam mülteciler heryerde.İlerde bunun çok sıkıntısını çekeceğimizden eminim.Neyse konumuz bu değildi.Hatay konusunda şüphelenmeyin derim ben. :) artık şüphelensem de birşey olmaz yazdık bitti pişman olacağımı düşünmüyorum hepimiz için hayırlısı olsun artık.