PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilgi üniversitesi karşılaştırmalı edebiyat nasıldır

irem25
07-07-13, 03:39
bilgi üniversitesi karşılaştırmalı edebiyat nasıldır kadronun çok iyi olduğunu duydum ama bölümün içeriğini meslek olanaklarını hiç bilmiyorum yardımcı olur musunuz lütfen

soft_machine
07-07-13, 11:08
Bu bölümde okuyan varsa daha iyi yardımcı olabilir. Şimdilik sitesinde yazanları paylaşayım:

Mezunlarımızın hatırı sayılır bir kısmı eğitimlerine yüksek lisans ve doktora programlarında devam etmeyi seçerek, akademik kariyere adım atarlar. Bu yolu seçmeyenler için edebiyat eleştirisi, reklamcılık, kültür ve yaratıcılık gerektiren bütün alanlar, yani senaryo yazımı, belgesel araştırmacılığı, çeviri, yayınevi editörlüğü, turizm, her türlü tanıtım uzmanlığı, müzecilik olası iş alanlarıdır. Öğrencilerimizden İngilizce Öğretmenliği Bölümü ile çift anadal programını tamamlayabilenler ilk ve orta öğrenim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirler.

BİLGİ Karşılaştırmalı Edebiyat Programı (http://www.bilgi.edu.tr/tr/programlar-ve-okullar/lisans/fen-edebiyat-fakultesi/karsilastirmali-edebiyat/)

irem25
08-07-13, 20:12
bakmıştım zaten buna ama ben okuyan birisinden bilgi alsam daha iyi olur da yok galiba. bir de bölümün çok zor olduğunu duydum