PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankara FDE mi yoksa Erciyesde başka bir dil okumak mı ?

bazinga09
07-07-13, 00:03
iyi akşamlar. ankara üniversitesinde fransız dili edebiyatıyla erciyesde kore/japon/rus dili edebiyatı arasında kaldım.(kore/japon/rus bu üçünü de yazıcam hangisi gelirse)
açıkcası kayseriye gitmeye biraz çekiniyorum. orada bulunan mezun yada hala okuyan arkadaşlardan bilgi almak istiyorum. şehirdeki ortam nasıl ? rahat uyum sağlayabiliyorlar mı ? ve bir de sizce hangisi daha mantıklı ankarada fransızca okumak mı yoksa erciyesde bu belirttiğim dilleriden birini okumak mı ?

bazinga09
07-07-13, 00:32
yok mu yardım edecek

ucagatay
07-07-13, 00:38
Açıkçası ben Ankara Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı'nı tercih ederdim ama sana tavsiyem "hangi dili öğrenmek istiyorsan, o dilin bölümünü oku" olur.

Saganan
07-07-13, 01:14
Ankarada 1 yıl hazırlık toplam 5 yıl Fransızca.Her yıl mezun sayısı çok fazla veriyor Fransızca Türkiyenin her bir yerinde.Ama Korece Japonca bu diller ilerleyen diller ve iş imkanları yüksek.Abim bu ağustosda G.Kore'ye Ankara Üniv tarafından burslu gidecek.Ve iş imkanları fazla görünüyor.Erciyes Ünivde bildiğim kadarıyla burslu Kore ya da Japonya ya yolluyor.Uzun lafın kısası ben yerinde olsaydım Erciyesde Japoncayı ya da Koreceyi seçip,burs kazanmaya bakardım.

ANKA
07-07-13, 01:34
kore,rus ,japon bu dillerde daha çok iş imkanları bulabilirsin ama eğer kayseri gibi biyerden daha gelişmiş ve ortam açısından rahat bi ortam geliyorsan kayseri de sıkıntı çekebilirsin.ben bölümümü de sevmediğimden dolayı kayseri nin muhafazakar yapısını zaten hiç sevemedim .bu yüzden bırakıp tekrar hazırlandım.bence hayatta önceliğin neyse ona göre karar ver.kayseri sosyallik bakımından sıkıntı biyer açıkcası..

- - - Updated - - -

kore,rus ,japon bu dillerde daha çok iş imkanları bulabilirsin ama eğer kayseri gibi biyerden daha gelişmiş ve ortam açısından rahat bi ortam geliyorsan kayseri de sıkıntı çekebilirsin.ben bölümümü de sevmediğimden dolayı kayseri nin muhafazakar yapısını zaten hiç sevemedim .bu yüzden bırakıp tekrar hazırlandım.bence hayatta önceliğin neyse ona göre karar ver.kayseri sosyallik bakımından sıkıntı biyer açıkcası..

- - - Updated - - -

bazinga09
07-07-13, 11:34
cevaplarınız için teşekkürler. peki kayseri çok mu sıkıcı ? yani üniversite dışında yapılabilecek etkinlikler az mı ?

ANKA
07-07-13, 12:14
hani hep derler ya ortamın olursa her yer güzeldir.orası için de bu geçerli.sosyal olmaktan kasıt sadece arkadaslarınla muhabbet edip vakit geçirmekse sıkılmazsın.eğer kafa dengi insanlar bulabilirse.onun dışında etkinlik olarak ben iki sene ordaydım fakat pek bişey görmedim.üniversitede tiyatro,dans kulüpleri var ama pek aktif değiller.saat 6 7 den sonra hayat bitiyor orda dışarı kimse olmaz.genelde öğrencilerin eğlencesi içki içmek yada okey filan oynamak çünkü yapacak bişey yok baska ..çok kötülemiş gibi oldu ama benim gördüklerim bunlar