PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : almancaya en baştan

Hekim
10-06-07, 21:31
almancaya en baştan nasıl başlayabilirim önerileriniz nelerdir? şu anda almanca olarak hiç bir kelime bilmiyorum nasıl derdimi anlatabilecek seviyeye gelebilirim yardım edermisiniz?

Hekim
25-06-07, 11:37
bu forumda kimse anlatmak istemiyor heralde.

destinamix
25-06-07, 18:40
bence bi kursa gitmen gerek mesela ünversitelerin hazırlık bölümleri için yaptığı kurslar var tömer gibi bunlara katılabilirsin yada özel ders al derim yoksa kendi başına zor gibi çünkü almanca çok istisnası olan ve ayrıntılı incelenmesi gereken bir dil.umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin

turkmen10
26-06-07, 06:03
ya bu soruya ilk önce kendin cevap bulmalısın.yani neden ve ne kadar almanca öğrenmek istemene bağlı.eğer gayen sadece bi kaç cümleyle kendini ifade edecek duruma gelmekse bunun için bence kursa gitmene gerek yok kendi kendine çalışarak öğrenebilirsin.Bu arada almanca kaynak bulmakta zorluk çekersen: www.almancax.com

ilkayyy
03-07-07, 22:04
arkadaşım verdiğin link harika bişey almanca biter bu siteyle ben buraya yeni üye oldum yeni gördüm yazıları ben almancacıyım bi sorunuz olursa yardım etmek isterim
hoşçakalın

turkmen10
04-07-07, 02:33
arkadaşım verdiğin link harika bişey almanca biter bu siteyle ben buraya yeni üye oldum yeni gördüm yazıları ben almancacıyım bi sorunuz olursa yardım etmek isterim
hoşçakalın

bu kadar etkili olcanı hic düşünmemiştm alkis

Blue
04-07-07, 10:25
ingilizcen eğer belli bir düzeydeyse almanca öğrenmenin zor olacağını düşünmüyorum. cümle kuruluşları aynı.
bende yazın geliştirmeyi düşünüyorum. seni çok sıkıcak tek şey bence isimlerin önüne gelen artikeller olur. ama ben oralar kadar gitmem zamana felan ihtiyacım yok dersen başka. bir yabancı dili olan bir insan bence diğerini daha çabuk öğreniyor.
almancada güzel bir dil bence. öğrenirsen çok iyi olur.
ayrıca turkmen10 link için teşekkürler.

bugaboo
04-07-07, 11:28
almancaya en baştan nasıl başlayabilirim önerileriniz nelerdir? şu anda almanca olarak hiç bir kelime bilmiyorum nasıl derdimi anlatabilecek seviyeye gelebilirim yardım edermisiniz?

internetteki almanca gramer sitelerini araştır sana yardımcı olabilir. ya da kursa git.ben almancadan nefret ediyodum ve hiçbirşey yapamıyodum hoca çok kötüydü bütün sınavlar kopyayla geçiyodu sınıftaki herkes bi kişiden geçiriyodu ve 50den yüksek alan çıkmıyodu.yani böyle bir durum vardı ve almanca birşey görmekten de o dille ilgili bişey duymaktan da nefret ediyodum. bu kadar önyargılı yaklaşıyodum ama hocam değişti ve bu sene ilk döneme kadar çok iyi seviyeye geldim. haftada 8 saat almanca görüyoruz,üniversitede bayağı rahat edicem.. ya işte söylemek istediğim bir ay falan gramer çalışsan çok fazla pratik yapsan (internette birçok kaynak var) bu iş olur.

ilkayyy
04-07-07, 12:38

sana internetteki kaynaklar dışında türkiyede piyasadaki en ii almanca gramer kitabının adını veriorum
örneklerle bugünkü almanca kitabın adı
yazarı muammer özsoy
DEUTSCH VON HEUTE( MİT VİELEN SPİELEN)
yazıo bi köşesinde de kitabın bir çok almanca bölümü hocaları öğrencilerine bu kitabı okutuormuş bizde almnca hazırlıkta bu kitabı aldık
başarılar dilerim
bunun dışında herhagi basit bi almnac gramer kitabı bile işni görür çok da kasmana gerek yok ingilizce gramer yapısının aynısı

gemxx
10-07-07, 21:34
arkadasım senin verdiğin link gözükmüyor tekrar verebilirmisin linki...

bana aslında almanca gramarı öğreten bunu türkçe anlatan bi site lazım...

yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler..

butterfly touch
11-07-07, 14:30
almanca zannedildiği kadar kaba ve zor bi dil dğl.öğrenceğin her dili sevmek biz dilcilerin elinde:stretch: :icon_calm:mantğnı kapınca her dil güzel tabii ne kadar bazı hocalar kabul etmesede ezber :icon_wave:şart

Aymaz
11-07-07, 14:42
almanca zannedildiği kadar kaba ve zor bi dil dğl.öğrenceğin her dili sevmek biz dilcilerin elinde:stretch: :icon_calm:mantğnı kapınca her dil güzel tabii ne kadar bazı hocalar kabul etmesede ezber :icon_wave:şart

arkadasim sen sinava almancadan mi girdin??

Aymaz
11-07-07, 14:47

bir almancakursuna yazilarak ise baslayabilirsin.ZAten gercekten ögrenmek gibi bir istegin varsa derdini anlatacak kadar ögrenirsin biliyon dili seversen ögrenirsin sevmezsen bosa kürek..:icon_wave:

firdevss
16-07-07, 14:44
herkese iyi forumlar üniversitede almanca okusam sizce iş bulma olasılığım nedir???

Aymaz
16-07-07, 14:48
is bulma meselesi üniversitede kendini gelistirmenle dogru orantili bir sey..

ilkayyy
16-07-07, 17:49
herkese iyi forumlar üniversitede almanca okusam sizce iş bulma olasılığım nedir???

sen ne diosun canımcım iş teklifi yağar. çok ciddiyim bak
ama ciddi anlamda bi almanca içine girmelisin
alamnayaya araba parçası ithal eden ihraç eden yada almanyaya meyve sebze hatta özellikle triko örgü ihraç eden çok fazla firma var. istiyolar lazım piyasada almanca bilen

Hekim
19-07-07, 16:36
herkese çok teşekkürler

Übersetzerin
19-12-07, 23:31
merhaba ,evet ilkayy haklı bencede güzel vefaydalı bi link önerdin izlere cok tesekkürler ben yeni gördeüm mesajını siteye girdim de alman gazetelrinin okunabilmesinden bencegüzelll..

eluss
18-01-08, 01:16
slm online sözlük: www.supersozluk.com
ve de almanca grammer ve kelime öğrenebileceğin almancasozluk.com bi göz at istersen kolay gelsin

burakdil2
18-01-08, 14:43
bn de lise 2 dil okuyorum almancaya yeni yeni başladık gerçekten bu verdiğiniz site süperdi çok teşekkürler

egurgur
18-01-08, 16:15
Ben yine de Almanca hakkında kısa bilgiler vereyim, umarım yararlı olur(6. sınıftan 8'e kadar Almanc görmüştük ve İNgilizce'yi birkaç günde unutmama karşın, Almanca'yı 4 yıl sonra bile çok rahat anımsadığımı duyumsadım, nedenini ben de bilmiyorum.).:D
Almanca'daki kişiler şöyledir:
Ich-I
Du-you
Er-he
Sie-she
Es-it
Wir-we
Ihr-you
sie-they
Sie-(büyük sie de derler.)you(kibar kullanım, yaşça ve kademece büyükler için kullanılır.)
Görüldüğü gibi(İngilizce-Almanca oldu biraz ama:D) başlangıç için hiç de zor değil.(Zamanım olduğunda 'sein' fiilinin(to be) çekimini yazacağım.
İyi çalışmalar...

eluss
18-01-08, 16:35
rica ederiz:)

nidya
10-09-08, 14:54
Bencede katılıyorum tercümesi ile birlikte almanca ögreten bir site bilen varsa cok sevinirim:)