PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıldız Teknik Fransızca Tercümanlık

jesusbjork
01-07-13, 15:45
arkadaşlar bu okulda okuyan arkdaşlar yardımcı olabilirler mi ve fransızca sınavına girme zorunluluğu var mı ? ayrıca istanbuldaki tüm fransızcalar fransızca sınavını mı şart koşuyo ?

MissLulu
06-07-13, 12:25
Mütercim tercümanlıklar kendi dillerinden alıyor yıldız fransızca müt-ter ve istanbul üni fr müt-ter sınava fransızcadan girenleri alıyor. Yıldızda bu bölümü okuyan bir arkadaşım var memmun ben de bu yıl yıldızı yazacağım.

yldrmrv
07-07-13, 15:47
Bende fransızcadan girdim ama İstanbul mu Yıldız mı karar veremiyorum :(

LaMotta
07-07-13, 16:23
Fransızca Tercümanlık bölümlerinin hepsi LYS-5 Fransızca ile alır.

MissLulu
08-07-13, 00:04
Bildiğim kadarıyla Marmara Üni. kapatmış Sadece Yıldız Teknik / İstanbul Üni. Hacettepe / Kırıkkale'de fransızca mütercim tercümanlık bölümleri var. Bu arada 2013 LYS kılavuzda YTÜ'nün fransızca tercümanlık bölümünün karşısında taban puan yazmıyor. Bu taban puanının belli olmadığı anlamına mı gelir?

yldrmrv
08-07-13, 00:52
Geçen sene bölüme ayrılan kontenjan dolmadığı için taban puanı olmayabilir.

BLueXx
08-07-13, 15:37
Kırıkkale hariç hepsinde Fransızca zorunluluğu var, Ösym kılavuzlarında yazıyor zaten. Ben son saniyede bunun farkına vararak Fransızca'dan girdim sınava. Benimde aklımda İstanbul mu yoksa Hacettepe mi sorusu var, siz ne düşünüyorsunuz?

MissLulu
08-07-13, 15:58
Yardımcı olması yönünden tercih listemi söyleyeyim.

1- Yıldız Teknik Üniversitesi / Fransızca Mütercim-Tercümanlık
2- Hacettepe Üniversitesi / Fransızca Mütercim-Tercümanlık
3- İstanbul Üniversitesi / Fransızca Mütercim-Tercümanlık

BLueXx
08-07-13, 16:18
Neden İstabul Hacettepe değil Yıldız?

MissLulu
08-07-13, 16:23
Beraber okuduğum sınıf arkadaşım sınava girerek orayı kazanmıştı o yüzden bölüm hakkında iyi kötü bilgi edindim ve eğitiminin hakkını verdiğine inanıyorum, ayrıca türkiyede ilk açılan fr tercümanlık bölümü olmasını da avantaj olarak görebiliriz ve istanbulda okuma takıntımdan dolayı yıldızı başa hacettepeyi ikinci sıraya yazdım, gönlüm istanbul üni'den yana değil pek o yüzden yıldız ve hacettepe daha öncelikli.

sates52
08-07-13, 16:25
bence yıldız

- - - Updated - - -

bence yıldız

BLueXx
08-07-13, 16:43
Bana İstanbul'a git diye mahalle baskısı yapıyorlar, öğrendiğim kadarıyla İstanbul ve Yıldız'da hazırlık sınıfı da yok. Ben sayısal çıkışlıyım ama 7 net yaptığım hiç bilmediğim halde Fransızca'dan :D
Neden bilmiyorum ama gönlüm hep Hacettepe'den yana. Bu baskılar bu kadar düşünmeme neden oluyor.

eren46
30-07-13, 14:32
Arkadaslar ben Ist uni Fr ogretmenik okuyorum 1.sinif bitti fakat oylesine sinava girmistim yildiz teknik tercumanlik geldi simdi cok kararsizim gidip gitmemekte orda okuyan egitimi ve hocalari hakkinda bilgi verebilir mi acaba ?