PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fransızca Öğretmenliği

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

paris*
18-08-12, 16:05
evet hazırlık snıfı var benim arkadaşalarımdan da hazırlığı geçip kazananlar olmuştu ve tekrar hazırlık okumadılar.siz yinede okula sorun bence

inşallah girersin birde bişi sorucam ben normalde namık kemal üniversitesinde fransız dili ve edebiyatı okuyorum bu sene hazırlık okudum ve geçtim sınava tekrardan gırdım kazandım acaba şimdi ist ünide 1. sınıftan mı başlıycam birde hazırlık sınıfı varmıymış orda bi bilgin var mı ?

eren46
18-08-12, 16:07
evet yapabilirsin ben yaptım

heyy durun diğer konu kilitlendi seneye bende böyle bişiy yapabilirmiyim ???

- - - Updated - - -

yani şimdi ben tekirdağda hazırlıgı geçmiştim burda tekrar okumam gerek yok dimi birde bana arkadaş yönlendirebilirmisin acaba sorucaklarım varda ?
evet hazırlık snıfı var benim arkadaşalarımdan da hazırlığı geçip kazananlar olmuştu ve tekrar hazırlık okumadılar.siz yinede okula sorun bence

paris*
18-08-12, 16:10
kendisi bu forumdan değil bahsettiğim olayda geçen sene yerleştirmelerinde oldu .

evet yapabilirsin ben yaptım

- - - Updated - - -

yani şimdi ben tekirdağda hazırlıgı geçmiştim burda tekrar okumam gerek yok dimi birde bana arkadaş yönlendirebilirmisin acaba sorucaklarım varda ?

- - - Updated - - -

angelshady
18-08-12, 16:10
[QUOTE=eren46;1253743]evet yapabilirsin ben yaptım

seneye ne kadar puanım düşer??

eren46
18-08-12, 16:11
anladım ama conuçta başka okulda hazırlığı geçti ve ist ünide muafiyet sınavına girmeden direk 1. sınıftan başladı dığer okulda geçti diye dimi ?
kendisi bu forumdan değil bahsettiğim olayda geçen sene yerleştirmelerinde oldu .

- - - Updated - - -

eren46
18-08-12, 16:12
30 35 civarı düşüyor
[QUOTE=eren46;1253743]evet yapabilirsin ben yaptım

seneye ne kadar puanım düşer??

paris*
18-08-12, 16:13
evet ama okula mutlaka sor
anladım ama conuçta başka okulda hazırlığı geçti ve ist ünide muafiyet sınavına girmeden direk 1. sınıftan başladı dığer okulda geçti diye dimi ?

eren46
18-08-12, 16:14
tamam eywallah sagolasın
evet ama okula mutlaka sor

angelshady
18-08-12, 16:19
[QUOTE=eren46;1253752]30 35 civarı düşüyor
seneye denicem şansımı teşekkürler umarım istediğin olur :smiley2:

eren46
18-08-12, 16:20
Teşekkürler inşallah senide olur bol şanslar :)
seneye denicem şansımı teşekkürler umarım istediğin olur :smiley2:

eren46
18-08-12, 16:23
Peki Arkadaşlar istanbul üniversitesi fransızca öğretmenliği bölümünde okuyan yada okuyacak arkadaşlara soruyorum bölümde acaba 2. veya 3. bir dil varmı veya 1. sınıftan son seneye kadar 40 kredilik zorunlu ingilizce dersi bilen var mı acaba ??

stagger5
18-08-12, 16:48

Okuldan gelen puanın yarısı kadar düşüyo diye biliyorum ben.

stagger5
19-08-12, 18:21
Seneye okul puanları dahil olmucayacakmıs sanırım ne kadar doğruluğu var bunun?

historic.soul
19-08-12, 19:33
Seneye okul puanları dahil olmucayacakmıs sanırım ne kadar doğruluğu var bunun?

Kesin bir şey söylemeyeyim ama internette biraz araştırmaya çalıştım kendi çapımda bazı sitelerde ve forumlarda kaldırıldı yazıyor.

Beratmlk
19-08-12, 21:25
fransızca ogretmenlıgı ataması olmuyor kı neden fransızca ogretmenı olmak ıstıyorsunuz ben tercumanlık mezunuyum ve ıs bulamıyorum okuduguma da cok pısmanım
bütün liseler anadolu lisesi oluyor... haliyle 2. yabancı dil tüm liselerde olacak. buda Almanca ve Fransızca. ayrıca fen edebiyat fakülteleri pedagojik formasyon vermiyor artık yani öğretmenlikte yığılma olmayacak. ayrıca özel kolejlerde öğretmenlik yapma şansı yüksek. yüksek lisansı bu alanda çok kolay yapabilmende ayrı bir ayrıcalık. Fransızca öğretmenliği 5 içinde ulaşılmazı zor önemli bölümlerden biri olacak, kimya fizik biyoloji öğretmenliği okumuyorsun Fransızca öğretmenliği okuyorsun yani öğretmenlik yapmasan bile birçok alanda iş bulabilirsin. İngilizce Fransızca bilerek mezun olduğun için turizm sektöründe önün olabildiğine açık... benim ellerim yoruldu bu bölümün önemini anlatmaya çalışmakla. lütfen tek cümleyle bölümü Bitik bir bölümmüş gibi göstermeyin.

eren46
29-08-12, 16:28
Arkadaşlar istanbul üniversitesi fransızca öğretmenliği bölümü eğitimi hakkına bi bilgisi olan varmı yardımcı olursanız çok sevinirim ??

Ahududu
29-08-12, 16:30
Arkadaşlar istanbul üniversitesi fransızca öğretmenliği bölümü eğitimi hakkına bi bilgisi olan varmı yardımcı olursanız çok sevinirim ??

Bolumde okuyan arkadasim var ve cok memnun sorun yasamadi hic. Ayrintili bilgi veremem ama genel olarak memnun.

eren46
29-08-12, 16:32
Bolumde okuyan arkadasim var ve cok memnun sorun yasamadi hic. Ayrintili bilgi veremem ama genel olarak memnun.

aslında ben tekirdağ namık kemal ünisinde F.D.E okuyorum fakat sınava tekrar girdim oranın eğitiminden çok memnunum hocalardan filan burada tereddütüm var eğitim ve hocalar açısından

Ahududu
29-08-12, 16:34
aslında ben tekirdağ namık kemal ünisinde F.D.E okuyorum fakat sınava tekrar girdim oranın eğitiminden çok memnunum hocalardan filan burada tereddütüm var eğitim ve hocalar açısından

Kisisel tercihiniz, iyi dusunun bence. Yani okul koklu guzel bir okul, bir de ortaminiz tamamiyla degisecek.

eren46
29-08-12, 16:35
evet yanlış karar vericem diye korkuyorum peki sence öğretmenlik mi dil edebiyat mı ?
Kisisel tercihiniz, iyi dusunun bence. Yani okul koklu guzel bir okul, bir de ortaminiz tamamiyla degisecek.

Ahududu
29-08-12, 16:37
evet yanlış karar vericem diye korkuyorum peki sence öğretmenlik mi dil edebiyat mı ?

Dil Edebiyatta ne kadar iyisiniz? :) amaciniza gore degisir. Ogretmenlik neden?

eren46
29-08-12, 16:43
dil edebiyatta daha bu sene hazırlıktaydım ve geçtim 1. sınıfa yeni başlıycam öğretmenlik aslında istanbula gelmek için istiyorum birde ist ünisinini adı var diye fakat namık kemal ünisi gerçekten çok kaliteli çok iyi hocaları olan eğitim açısından bi okul sonra gelip burda pişman olmak istemiyorum
Dil Edebiyatta ne kadar iyisiniz? :) amaciniza gore degisir. Ogretmenlik neden?

Ahududu
29-08-12, 16:52
Ben ogretmenlik derim, Istanbul Unv. egitim fakultesi iyiymis sanirim.

eren46
29-08-12, 16:54
ben eğitimi kötü diye duydum aslında yinede teşekkür ederim bilgilerin için.

william01
29-08-12, 18:18
İstanbul Üniversitesi iyi bir üniversite ancak fransızca öğretmenliği ne kadar iyi o tartışılır.Sanırım orada öğretim elemanı azlığı nedeniyle hazırlık sınıfındaki okutmanlar derslere giriyor.Bizim Marmara'daki bölüme gelen fransız vatandaşı bir türk öğrenci oraya geçmişti 3.sınıfta ve pek memnun değildi.Ama şu var ki Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği'nin de eğitimi pek iç açıcı değil 13 yıldır araştırma görevlisi alımı yapılmamış ve her yıl bir öğretim elemanı emekli olmuştu Marmara'da.Oradaki eğitim de pek iç açıcı değil.Namık Kemal Üniversitesi'ndeki bölümü Atatürk Üniversitesi'nden gelen iki yardımcı doçent kurmuştu.Sanırım son zamanlarda da gelişmeye devam etti bölüm.Oradaki okutman Ferda Hanım Marmara'da doktoraya kaydolmuş geçen ay.Fransız dili ve edebiyatı bölümü öğretmenliği düşünmeyen ve tercümanlığa yakın duranların tereddüt etmeden seçebilecekleri bir bölüm.Ama ben olsam İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü seçerdim öğretmenlik hedefim değilse.

eren46
29-08-12, 20:35
İstanbul Üniversitesi iyi bir üniversite ancak fransızca öğretmenliği ne kadar iyi o tartışılır.Sanırım orada öğretim elemanı azlığı nedeniyle hazırlık sınıfındaki okutmanlar derslere giriyor.Bizim Marmara'daki bölüme gelen fransız vatandaşı bir türk öğrenci oraya geçmişti 3.sınıfta ve pek memnun değildi.Ama şu var ki Marmara Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği'nin de eğitimi pek iç açıcı değil 13 yıldır araştırma görevlisi alımı yapılmamış ve her yıl bir öğretim elemanı emekli olmuştu Marmara'da.Oradaki eğitim de pek iç açıcı değil.Namık Kemal Üniversitesi'ndeki bölümü Atatürk Üniversitesi'nden gelen iki yardımcı doçent kurmuştu.Sanırım son zamanlarda da gelişmeye devam etti bölüm.Oradaki okutman Ferda Hanım Marmara'da doktoraya kaydolmuş geçen ay.Fransız dili ve edebiyatı bölümü öğretmenliği düşünmeyen ve tercümanlığa yakın duranların tereddüt etmeden seçebilecekleri bir bölüm.Ama ben olsam İstanbul Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı bölümünü seçerdim öğretmenlik hedefim değilse.

Evet namik kemalin hocalari olsun egitimi olsun cok iyi kaliteli ferda hanimda okutman oluyor namik kemalde cok kararsizim gercekten napcami bilmiyorum pisman olacagim bi karar vermek istemiyorum ama istanbulun da adi var peki okulun ismi prestiji ne kadar onemli mezun olduktan sonra gelecegim icin

cheonsa
29-08-12, 20:44
Hacettepe ile ilgili bilgisi olan ? (:
Öğretmenlik :)

william01
29-08-12, 21:20
Evet namik kemalin hocalari olsun egitimi olsun cok iyi kaliteli ferda hanimda okutman oluyor namik kemalde cok kararsizim gercekten napcami bilmiyorum pisman olacagim bi karar vermek istemiyorum ama istanbulun da adi var peki okulun ismi prestiji ne kadar onemli mezun olduktan sonra gelecegim icin

Namık Kemal'den mezun olacak biri için kendini kanıtlamak çok önemli üniversite daha yeni olduğu için öğrencilerinin kalitesi ve sektörlerde edineceği pozisyonlar üniversitenin gelecekte iyi bir pozisyonda bulunması için önemli olacaktır.Ancak İstanbul Üniversitesi zaten köklü ve eski bir üniversite olduğu için mezunları nerede olursa olsun yani hepsi iyi yerlere gelemese bile üniversitenin adı -çok büyük bir olay olmadığı sürece yada genel bir düşüş yaşanmadığı sürece- kaybetmez.Sonuçta sektörde İstanbul'un adı çok geçerli.

eren46
29-08-12, 22:00
Namık Kemal'den mezun olacak biri için kendini kanıtlamak çok önemli üniversite daha yeni olduğu için öğrencilerinin kalitesi ve sektörlerde edineceği pozisyonlar üniversitenin gelecekte iyi bir pozisyonda bulunması için önemli olacaktır.Ancak İstanbul Üniversitesi zaten köklü ve eski bir üniversite olduğu için mezunları nerede olursa olsun yani hepsi iyi yerlere gelemese bile üniversitenin adı -çok büyük bir olay olmadığı sürece yada genel bir düşüş yaşanmadığı sürece- kaybetmez.Sonuçta sektörde İstanbul'un adı çok geçerli. anladim ama gercekten karsr vermek cok zor kafam allak bullak napicagimi bilmiyorum sen olsan ne yapardin ?birde benim namik kemalde erasmusla gitme sansin istanbula gore baya yuksek istanbulda zor cunku cogu kisi fransiz liselerinden ve kolejlerden geliyorlar oda bi arti dimi ?

william01
29-08-12, 22:11
anladim ama gercekten karsr vermek cok zor kafam allak bullak napicagimi bilmiyorum sen olsan ne yapardin ?birde benim namik kemalde erasmusla gitme sansin istanbula gore baya yuksek istanbulda zor cunku cogu kisi fransiz liselerinden ve kolejlerden geliyorlar oda bi arti dimi ?

Ben olsam eğer erasmus yapma amacım varsa ve öğretmen olma gibi bir hedefim yoksa fransız dili ve edebiyatında okumaya devam ederdim.İstanbul Üniversitesi'nin fransızca öğretmenliği bölümünde ağırlıklı olarak fransız lisesi kökenliler ve Frankofon ülkede yaşayan türklerin çocuklarının okuduğu doğrudur.Sana önemli bir örnek vereyim:Bizim sınıfta okuyan fransa türkü bir öğrenci bizim bölümde kraliçe gibi muamele görürdü ve bizim bölümdeki öğrenciler ingilizce kökenli olduğu için o öğrenci hep yüksek notlar alır ve hocalar kıymet verirdi.Sonra İstanbul Üniversitesi'ne geçince geldi bizim bölüme uğradı.Oradakilerin çoğunun kendi gibi frankofon ülkelerde yaşayanların çocukları olduğunu ve fransız lisesi kökenlilerin olduğunu bizim bölümdeki gibi kendisinin orada el üstünde tutulmadığını söyleyerek dert yandı.Eğer Namık Kemal'de kalmanın avantajları çoksa orada kal ama ilk önce iki bölümün artılarını eksilerini değerlendir hangisinin artıları çoksa hedeflerin doğrultusunda oraya yönel.